Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Facultate Informatica-Politehnica

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
AlexBlizzard

AlexBlizzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 17.03.2013
Salut, vreau sa merg la Facultatea de Informatica din Timisoara(sunt clasa a 12-a(mate-info)) dar am in cap si Politehnica(Timisoara) la Calculatoare, dar nu am facut deloc in liceu fizica(nu am avut profesor).Pot sa recuperez materia? sunt carti din care pot sa invat(de la 0), am timp ? Multumesc.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Pai sunt: manualele de liceu. Legat de timp, nu avem glob de cristal.
Ce vrei sa programezi ? In functie de asta alegi intre cele doua (la Calculatoare ai informatica plus inginerie).

Edited by neagu_laurentiu, 27 November 2014 - 17:48.


#3
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
Se face doar fizica de baza care ai facuto in liceu si in principiu se cam preda de la 0. Ai un singur curs de fizica pura plus vreo 2 de electrotehnica.

#4
AlexBlizzard

AlexBlizzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 17.03.2013
Imi place sa fac aplicatii si joculete mici, imi place mai mult pe partea de gameplay.

#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Adica software peste un sistem de operare (oricare ar fi el). Nu programarea directa a hardware-ului (microcontrolere, automatizari, electronica) ori proiectarea dispozitivelor de calcul. In cazul asta Informatica e optima si nu ingineria de la politehnica (vezi programa de invatamant de la ambele daca nu ma crezi). Si vezi ca ai specializarea Informatica atat la UVT cat si la Politehnica, alegi unde-ti place.

Edited by neagu_laurentiu, 28 November 2014 - 12:38.


#6
AlexBlizzard

AlexBlizzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 17.03.2013
Ok, multumesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate