Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

sennheiser mm 550-x travel

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
dexter001

dexter001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 20.05.2006
Acum ~ 10 luni am luat de la "SAVANA COMTEH SRL" niste casti Sennheiser MM 550-X TRAVEL in valoare de ~1200 RON.
Le-am folosit fix in conditiile de utilizare normale. Au stat pe gat, pe urechi sau in posetuta lor. Nu au nici ce-a mai mica urma de uzura. Zici ca-s noi. Si totusi cand am vrut sa le pun pe gat zilele trecute .. *SNAP*. S-au rupt undeva pe mijloc inauntrul chestiei care le tine pe cap cu presiune pe urechi.
Astfel, tehnologia lor de izolare a zgomotului, e = 0. Se pot rupe si firele din cauza lor si pot devenii inutilizabile.
Baietii de la savana mi-au spus ca e problema mecanica si dau vina pe mine si ma costa ~ 50E sa le schimb. Nu am de gand sa dau inca 50E pe asa ceva cand nu este vina mea de nici o forma. Am poze cu castile si nu se vede nici o urma de probleme.
Comparatia o fac cu alte casti ( SONY DR-BT50 ) care se aud mai tare, tine bateria mai mult si dupa 4 ani desi s-a dus naiba pielea de pe suportul pe cap si pe urechi si se vede metalu' inca functioneaza perfect si stau bine pe urechi.
Am sunat la 0219551 (OPC) si nu raspunde nimeni. Alte idei ?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

 dexter001, on 27 noiembrie 2014 - 12:49, said:

Alte idei ?
Dai cei 50Euro sau te lasi pagubas.
Nu ai cum sa demonstrezi ca nu s-au rupt din cauza ta, si nici OPC-ul nu are cum sa rezolve ceva.
Doar daca era un defect mecanic existent la intreaga linie de MM 550-X TRAVEL si cei de la Sennheiser recunosteau asta atunci erau obligati sa ti le repare/inlocuiasca pe cheltuiala lor.

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Eu nu prea inteleg cum e cu preturile astea in euro - Savana SRL asta nu e in Romania?
Zic sa dai o tura pe la OPC. Dupa aia sa te uiti pe ebay cit e piesa aia, s-ar putea sa iesi mai ieftin. Asta daca nu se sperie intre timp.

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Pai  trebui sa incerci sa contactezi direct producatorul sa vezi ce spune - http://en-de.sennhei...upport-contact. E posibil a ei sa dispuna repararea peste decizia reprezentantului din Romania.
Eu nu stiam de-astia, stiam ca AvStore sunt distribuitori autorizati Senheisser. Dar se pare ca acum doar Savana apare la ei la contact in Romania si inca la a doua mana.

Edited by eiffel, 27 November 2014 - 14:21.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate