Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Asus Transformer Pad TF103CX-1A009A

- - - - -
  • Please log in to reply
343 replies to this topic

#1
n7000

n7000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.11.2014
am comandat de blackfriday o tableta Asus Transformer Pad TF103CX-m.emag.ro/tableta-asus-transformer-pad-tf103cx-1a009a-cu-procesor-intelr-atomtm-quad-coretm-z3745-1-33ghz-10-1-ips-1gb-ddr3-8gb-wi-fi-bluetooth-4-0-android-4-4-kitkat-black-tf103cx-1a009a-bf14/pd/D2BV6BBBM/

Astazi m-a sunat curierul si m-a anuntat  ca a venit tableta, iar maine o ridic de la sediu.Problema este ca am vazut pe diferite siteuri pareri proaste despre aceste tablete din seria asus tranformers.
Avand in vedere ca mai detin o tableta nexus 7 (2012) pe care as vrea sa o schimb cu una mai mare as dori sa stiu ceva impresii de la persoanele are au aceasta tableta:
-viteza
-lag
-calitate ecran
-material carcasa
-culori
Per total as dori sa stiu daca ar fi mai buna decat primul nexus 7 si daca se merita sa o cumpar,lasand la o parte dimensiunea mai mare a displayului si faptul ca ultimul update de android 5.0 a cam distrus farmecul tabletei Nexus 7

#2
n7000

n7000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.11.2014
chiar nimeni?

#3
nico3314

nico3314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.08.2006
Si eu am luat-o de la emag dar a venit abia ieri si nu prea am avut timp sa o testez. Doar am configurat-o si am pus cateva jocuri. Prima impresie este foarte buna deocamdata.

#4
cxdani

cxdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 20.07.2006
Eu am luat două tablete din astea de black Friday. Initial au fost foarte ok, dar după ce și-au făcut 2 update-uri de la asus, acum bateria nu se încarcă mai mult de 70%. La una i-am dat restore la factory default, dar tot la fel face.A mai sesizat cineva problema asta?

#5
cxdani

cxdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 20.07.2006
Am vorbit cu cei de la Asus și mi-au spus să pun firmware-ul original. Notificările de update pe care le vede tableta sint de la android nu de la Asus și nu sint recomandate. Asus va scoate doar noi imagini pe care le va pune pe site. Pentru tableta asta, firmware-ul e cel de la TF103C versiunea WW_V2.2.33.101.

#6
ag04lav

ag04lav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.04.2010
Salutare. Si eu am aceeasi problema. Se incarca pana la 80%. O sa pun firmware-ul din postul anterior si sa vedem daca se remediaza. In rest tableta este ok, se misca bine, dar nu am cu ce sa o compar, fiind prima mea tableta.

#7
crockus

crockus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 15.01.2006
Eu am un MeMo Pad HD7 si nu am avut probleme la update-uri (am facut doar unul, ce e drept, la android).
Oscilez si eu intre Transformer Pad TF103CX si Samsung Tab3 8.0 - pentru fiica-mea, desi banui ca pentru un copil, deocamdata, 8 inch ar fi de ajuns (m-am descurcat eu cu 7 inch).

#8
ag04lav

ag04lav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.04.2010
Am sunat azi la Asus Romania, cu problema de mai sus (bateria se incarca pana la 80%) si m-au pus sa tin apasat pe butonul de power (cu tableta inchisa) timp de 30 secunde. Apoi am bagat-o la incarcat si s-a incarcat pana la 100%. Sa vedem daca dupa ce se descarca complet se va incarca 100%. In caz ca solutia nu da rezultate mi-au dat doua optiuni:
1. sa duc tableta la Asus Service - durata reparatie 2-3 saptamani (cu siguranta ca se va remedia problema)
2.retur la Emag

#9
dan_grs

dan_grs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.12.2005

View Postcxdani, on 28 noiembrie 2014 - 12:57, said:

Am vorbit cu cei de la Asus și mi-au spus să pun firmware-ul original. Notificările de update pe care le vede tableta sint de la android nu de la Asus și nu sint recomandate. Asus va scoate doar noi imagini pe care le va pune pe site. Pentru tableta asta, firmware-ul e cel de la TF103C versiunea WW_V2.2.33.101.
Si dupa update mai ai problema asta ?

#10
dan_grs

dan_grs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.12.2005
Pana la urma, am facut update la versiunea WW_V2.2.33.101, dar a aparut o alta problema si anume volumul tabletei. Adica ca sa poti auzii ceva trebuie sa fie volumul dat peste jumatate. In rest totul functioneaza bine. Aplicatiile se pot instala pe card, dar nu toate, singura problema este aceasta cu volumul.

#11
lucian.lucaci

lucian.lucaci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 02.11.2006
La mine se incarca pana la 93%, a ramas toata noaptea la incarcat dar mai mult n-a vrut...

#12
ag04lav

ag04lav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.04.2010

View Postdan_grs, on 02 decembrie 2014 - 20:45, said:

Pana la urma, am facut update la versiunea WW_V2.2.33.101, dar a aparut o alta problema si anume volumul tabletei. Adica ca sa poti auzii ceva trebuie sa fie volumul dat peste jumatate. In rest totul functioneaza bine. Aplicatiile se pot instala pe card, dar nu toate, singura problema este aceasta cu volumul.
cu ce versiune a venit tableta? La mine a venit cu WW-2.2.33.101. Este una si aceeasi cu WW_V2.2.33.101 ? sau V-ul le face diferite?

#13
dan_grs

dan_grs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.12.2005
A mea a venit cu WW_V2.0.33.80, am luat-o de la emag de black friday. Nu cred ca este vreo diferenta.


#14
ag04lav

ag04lav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.04.2010
Tot de black friday de la emag am luat-o si eu. Azi rulez filme pe ea sa o descarc complet si sa o incarc apoi sa vad daca se duce la 100%. Va tin la curent daca solutia care mi-a dat-o Asus Romania s-a dovedit a fi buna.

#15
cxdani

cxdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 20.07.2006
Tableta mea a venit cu WW_V2.2.33.101, apoi și-a făcut update la WW_2.2.33.122. Cu această versiune am problema cu încărcarea. Nu pot face downgrade. Cei de la suport mi-au zis sa astept un nou update care poate va rezolva problema. Sau sa o duc în service.

#16
ag04lav

ag04lav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 27.04.2010
Tot nu s-a rezolvat prin apasarea butonului de power timp de 30 sec cum a recomandat Asus Romania. Acum s-a oprit la 81%. Voi cere inlocuirea ei cu alta noua sau returnarea banilor. Chiar imi placea tableta.

#17
tzachelim

tzachelim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.06.2009
La cineva functioneaza tableta in parametrii normali ? Daca nu se face update la OS , merge ok ? Asta ca sa stiu daca o mai ridic ssau nu are rost sa imi mai bat capul cu ea....

Edited by tzachelim, 04 December 2014 - 11:14.


#18
cxdani

cxdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 20.07.2006
Acum la mine se oprește pe la max 60%. Cu 2.2.33.101 încărcarea era ok. Ori o duc în service, ori aștept alt update, ori o returnez. Păcat, că îmi plăcea foarte mult tableta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate