Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Plata cu paysafecard

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
emperor79

emperor79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 15.12.2009
Va salut ! Cum fac sa am un cont paysafecard ? Ma duc unde vad paypoint, dau bani acolo si imi da o chitanta cu un cod sau cum ? Va rog sa-mi descrieti toti pasii, eu am cautat pe net dar nu prea am fost lamurit . Vreau sa cumpar Battlefield 4 premium si Chivalry medieval warfare + deadliest warrior de pe kinguin ( am vazut ca e mai ieftin ). De pe Origin si Steam  mi se pare neavantajos, plus ca pe Origin la convertor valuta am vazut ca pt 150 ron pe paysafe iti dau 31 euro valoare, ceea ce e scandalos. Merge sa ma duc la casa de schimb valutar , sa schimb lei in euro si sa ma duc direct cu euro sa-i depun pe paysafecard? Eu nu mai am card de debit, l-am inchis deci ma intereseaza paysafe pt ca am inteles ca nu-ti trebuie cont in banca de nici un fel. Va rog lamuriti-ma ! Ah da....si ce inseamna restricted to europe pentru chivalry pack pe kinguin ?...cei din europa nu-l pot achizitiona? Oricum si separat chivalry e mai avantajos pe kinguin . Stima !

#2
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,204
  • Înscris: 23.08.2014
Mergi cu banii la un punct de vanzare paysafe, platesti si primesti o chitanta cu un cod similar codurilor de reincarcare prepay.Cu acel cod efectuezi plata.In romania poti alege 100 ron sau 300 daca nu ma insel.Conversia in euro sau alta moneda se face automat, tu platesti in ron.
Ceea ce nu consumi ramane in contul tau, adica daca jocul e 250 ron si tu ai luat un card de 300 ron, 50 ron raman si ii poti folosi altundeva cu aceeasi cod.Ca sa interoghezi soldul vezi pe site la paysafe.De asemenea pt cumparare poti folosi mai multe coduri, adica daca ai de platit 150 ron cumperi 2x100ron, primesti 2 coduri pe doua chitante diferite si le folosesti la plata.

#3
emperor79

emperor79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 15.12.2009
Ok multumesc ! Si daca ma duc direct cu euro la punctul paysafe ....merge ? Adica sa iau chitanta direct cu euro ?

#4
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,204
  • Înscris: 23.08.2014
Nu merge, deoarece in ro se accepta plata in ron.Si oricum nu te-ar ajuta, pentruca nu poti alege o valoare exacta.Ai 2 optiuni fie 100 ron, fie 300 ron.Chiar daca ai vrea sa platesti doar 5 euro, tu trebuie sa optezi pentru valoarea minima, 100 ron daca nu ma insel.Cu acel cod  de 100 ron faci plata de 5 euro, iar ce ramane poti folosi in alta parte sau sa mai faci o plata.Sper ca intelegi ce zic.

Ideea e ca nu poti alege exact cat vrei tu ca suma la paysafe.Platesti o suma prestabilita (100,300 ron) si din suma aia faci platile.poti plati o suma intro parte iar ce ramane in alta.

Cat despre conversie ron euro sau alceva, se face automat, tu iei paysafe in ron si platesti online in euro, conversia o fac ei.

Edited by fqx, 26 November 2014 - 13:27.


#5
emperor79

emperor79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 15.12.2009
Ok multumesc pentru ajutor !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate