Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cel mai avantajos net pe telefon?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
progressiveM

progressiveM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 26.10.2011
Urmeaza sa trec de la un telefon dualsim pe care aveam un sim de 5gb trafic de la digi pentru 16 lei pe luna la un telefon cu un singur sim :( si ma gandesc cum sa procedez cu netul. Cam ce oferte exista si care ar fi mai avantajoase? Din cate am vazut firmele de telefonie cer extrem de mult pe extrem de putin trafic... dar nu sunt la curent cu ofertele.

Am abonamentul la cosmote expirat de vreo 4 ani. Ma tot suna aia cu tot felu de oferte... as putea sa scot ceva calumea de la ei daca o bag pe aia clasica ca plec la orange? :lol:

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
nu inteleg de ce renunti la Digi ...sau imi scapa mie ?
Mai rentabil ca DIGI nu exista ....asta ca sa fim foarteeeeee bine intelesi.

Edited by Mihai_3, 25 November 2014 - 16:13.


#3
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 24.04.2007
Eu cred ca el are doar stick de date de la digi si nici macar nu stie oferta de telefonie.

#4
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
probabil...blue.

Stimate initiator studiaza posibilitatea de a incheia un abonament DON cu RCS-RDS

Edited by Mihai_3, 25 November 2014 - 16:14.


#5
progressiveM

progressiveM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 26.10.2011
Nu am telefonie de la digi am doar simul dintr-un stick. Trecand la un telefon care nu are dual-sim v-a trebui sa renunt la stick. Sincer nu stiu mai nimic de serviciile de telefonie ale celor de la digi...

Din ce vad din moment ce am internet si televiziune de la ei, la 5 euro imi scot astea:
convorbiri NELIMITATE in ORICE retea nationala si in retele internationale
internet mobil cu trafic NELIMITAT, cu viteze de pana la 21,6 Mbps pentru traficul pana la 5 GB

Suna prea ok comparat ce ofera restul providerilor... e ceva nasol la mijloc?

cum stau baietii cu acoperirea si toate cele?
portari se fac?

Edited by progressiveM, 25 November 2014 - 16:34.


#6
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
La abonament cea mai buna varianta e Digi si la prepay Indygen.
La indygen daca iti portezi numarul vei primi 650 de puncte (1 punct= 1minut in orice retea sau un sms in orice retea sau 3 mb teafic internet). La 3,6 si 9 lumi mai primesti cate 50 de puncte. Punctele neconsumate de la o luna la alta se reporteaza in limita a 500 de puncte (eu am 1100 de puncte disponibile in momentul asta). Incarcarea costa 38 lei pe luna (online sau la orice magazin vodafone).
Semnalul si acoperirea sunt la fel ca pe vodafone pentru ca folossc reteaua lor.
Pentru mai multe detalii poti citi pe site-ul lor (desi mie unul mi se pare cam prost creat).

Edited by sorin83, 25 November 2014 - 16:41.


#7
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007

View PostprogressiveM, on 25 noiembrie 2014 - 16:30, said:

Nu am telefonie de la digi am doar simul dintr-un stick. Trecand la un telefon care nu are dual-sim v-a trebui sa renunt la stick. Sincer nu stiu mai nimic de serviciile de telefonie ale celor de la digi... cum stau baietii cu acoperirea si toate cele?

Raspunsul la intrebarea ta este foarte complex...
De aceea am spus sa studiezi oferta celor de la RDS.
Poate (!?) este cazul sa tragi linie cu Cosmoteu' ce il detii....

- RCS-RDS este cel mai nou jucator pe piata de telefonie mobila din RO
- reteaua lor este EXCLUSIV 3G!! (subliniez exclusiv)...desi poate functiona si cu terminale 2G in anumite conditii mai speciale
- verifica minutios acoperirea in zona ta sau in cele mai frecventate locuri si trasee pe care le ai de facut....este important asta !

Edited by Mihai_3, 25 November 2014 - 16:57.


#8
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 24.04.2007
Daca ai fost multumit de internetul de pe stick nu e cazul sa-ti faci probleme la telefonie. Oferta e chiar asa cum scrie pe site, singurul amanunt e ca daca vorbesti mai mult de 3000 de minute international pe mobil intr-o luna iti vor bloca accesul la retelele mobile internationale pina la sfirsitul lunii. In zonele unde nu ai semnal digi ai roaming gratuit cu vodafone pina in aprilie 2016, numai ca in roaming nu poti folosi internetul, ai doar 100 MB/luna. Pentru a verifica acoperirea poti intra pe https://www.cellmapper.net/map iar acolo selectezi tara, providerul si reteaua( neaparat 3G-UMTS).

L.E. Nu ai mesaje incluse decit in retea, celelate costa 1 eurocent+TVA.
    Zicea cineva mai sus ca ai acelasi semnal si acoperire ca si Vodafone, ceea ce e fals. Digi foloseste semnalul Vodafone doar in zonele unde nu au semnal propriu, dar in zonele unde au relee(vezi harta cellmapper) semnalul e mai bun.

Edited by blue74lion, 25 November 2014 - 17:32.


#9
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
progressiveM din pacate operatorii de telefonie mobila au preturi mari la serviciile de date.
Tu deja avand experienta cu RDS-ul cat timp ai folosit dual sim-ul, ai putea sa-ti faci idee unde ai avut semnal sau nu. La RDS acoperirea este cea mai mare problema, daca acasa si la munca nu ai probleme, as putea spune ca esti norocos, eu sunt norocos, sotia mea nu prea :)
Asadar, ca preturi DigiMobil-ul este cel mai ieftin pe partea legata de servicii de date si convorbiri telefonice, dar acoperirea este deficitara, in special in cladirile ce au structura metalica semnalul nu prea patrunde.

#10
progressiveM

progressiveM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 26.10.2011
In Bucuresti nu am avut absolut nici un fel de problema cu semnalul lor pana acum... cred ca am sa merg cu ei sa vad cum e... fata de nimicurile oferite de ceilalti provideri pare sa merite.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate