Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Android 4.2.2 - galaxy s3 neo

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
vladpuscasu

vladpuscasu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 17.02.2008
Salut, exista o problema destul de enervanta din punctul meu de vedere. Este vorba despre profilul de sunet, de fapt cele 3 profile: silentios, vibratii, normal.
Vreau sa imi setez telefonul in asa fel incat in profilul normal sa fie activat doar sunetul pentru apeluri si notificari (mesaje), nu si vibratii, iar cand trec pe modul vibratii, vreau sa vibreze pentru apeluri si notificari. Problema pe care am intampinat-o cu s3 este ca nu pot sa dezactivez vibratiile la mesaje atunci cand e activat profilul normal in asa fel incat dupa ce trec pe modul vibratii, acestea sa fie activate si pentru mesaje si pentru apeluri. Mai concret, telefonul ma limiteaza in asa fel incat, ori folosesc vibratiile tot timpul atunci cand primesc mesaje, ori nu le folosesc deloc. Nu ma lasa sa fac aceasta delimitare intre modul normal si modul vibratii. La alte telefoane setez lejer: atunci cand suna, doar suna, iar atunci cand vibreaza, doar vibreaza. La S3 neo, vibreaza la primirea mesajelor indiferent daca esti pe profilul normal sau vibratii si poti numai decat sa dezactivezi de tot vibratiile sau sa le ai tot timpul activate. E enervant! Sper ca am explicat suficient de bine problema.

Are cineva vreo solutie?
Multumesc!

#2
mihhay

mihhay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.03.2011
Incearca o aplicatie din Google Play care iti permite sa iti faci asemena setari, cum ar fi Profile scheduler: https://play.google....rofileScheduler

#3
vladpuscasu

vladpuscasu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 17.02.2008

View Postmihhay, on 25 noiembrie 2014 - 02:24, said:

Incearca o aplicatie din Google Play care iti permite sa iti faci asemena setari, cum ar fi Profile scheduler: https://play.google....rofileScheduler

Am incercat deja cam toat aplicatiile de pe google play pentru profil, insa nu au niciun efect, desi am comutat pe off vibratiile, cand primesc notificari in modulul normal, el tot vibreaza

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
In cazul in care nu l-ai nimerit pana acum, incearca Simple Sound Profile Widget. Daca nici la asta nu poti dezactiva vibratiile atunci nu e de la sistemul de operare/programele folosite, ci de la faptul ca inginerii de la Samsung au decis sa nu permita dezactivarea vibratiilor dupa cum doresti tu.

#5
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
http://forum.softped...-galaxy-s3-neo/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate