Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Placa video buget 550 ron

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Woollk

Woollk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 02.10.2012
Salut , doresc sa cumpar o placa video de maxim 550 Ron Sh sau noua si nu stiu ce sa aleg . Netul e plin de oferte Sh 750,750ti,660,7790,7850,7870,260,260x,270 in acest buget , eu totusi pun in balanta oferta de pe altex GTX 750ti 2 GB asus la 530 ron ce ma incanta foarte tare consumul redus si performanta + oc daca doresc sa ajunga aproape de gtx 660 .Monitorul este de 1680x1050 rezolutie mana cereasca pentru PC ca nu necesita performante de full HD si este de 21,5 inch ,intentionez sa joc tot ce apare nou si in conditii mai mult decat decente . Ce imi recomandati ca solutie finala ??

am uitat sa zic mai am un i3 4330 si un sirtech 400w

Edited by Woollk, 25 November 2014 - 00:22.


#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
ramai la 750,nu gasesti mai bun in banii astia.

#3
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Depinde in ce stare e 660 second hand dar performantele sunt net superioare lui 750 asa ca poate vrei sa reconsideri.

#4
Woollk

Woollk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 02.10.2012
Clar , dar nu vorbesc de 750 , vorbesc de 750 TI ce cu OC ce pare a fi in urma gtx 660 cu cativa fps , evident ca poti spune ca iei 660 si ii faci si iei oc si e clar mult peste. Pe net se tot vorbeste de avantajul consumului cam 50 w intre 660 si 750ti.. NU am avut curaj sa cumpar pana acum o placa video SH m-a speriat internetu cu intamplari nefericite , majoritatea ofera pret foarte bun cu garantie 1-2 ani da placa nu mai are sigiliu de pe spate ce anuleaza garantia , asa iau ceva mai slab da nou cu garantie nu?

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Si eu ma refeream tot la 750ti,iar despre sh as lua de pe net doar daca am posibilitatea sa le testez.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate