Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Sfat achizitie bluetooth.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Buna ziua. As dori sa cumpăr un dispozitiv bluetooth stereo cu tehnologia A2DP fără caști ca cel din imagine.
Am caști cu fir foarte bune pe care însa as dori sa le atașez la un astfel de dispozitiv. Am încercat câteva astfel de dispozitive dar au toate ( cele probate de mine(no name din China)) aceeasi problema ; se aud foarte prost. Fara basi, fara inalte.
Fie convertorul digital-analog și amplificatorul de caști este prost, fie sunt special făcute pentru convorbiri nu și pentru muzică.
As dori sfaturi de la cei ce au asa ceva și la care muzica se aude bine, sau dacă au întâlnit asa ceva și pot da sfaturi. Multumesc.

Attached Files



#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Vrei sa fie si ultraportabil ca cel din poza,sau care e scopul?

#3
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Vreau sa-l agaț la gât si-n el castile cu fir.A2DP ca si codec ar trebui sa suporte 320kb/sec.
Telefonul este Samsung note 3 9002. cu bluetooth v4.0 si A2DP. Am boxe bluetooth BOSE care se aud excelent. Am probat si un model JABRA si unul PLANTRONICS si nu sunau prea bine. Amândouă cu specificatii v4.0, A2DP. Sunetul era robotic, cu prea multă compresie...

Edited by orlandobarbulescu, 24 November 2014 - 16:51.


#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Salut,s-ar putea ca telefonul sa negocieze gresit protocolul cu dispozitivele.Am patit asta cu galaxy-ul meu mini 2 care uneori se lega de casti(akg k830bt) si de boxe (jawbone jambox) in profilul ala de hands free si se auzea oribil.
Oricum,ma gandeam ca vrei doar sa extinzi sau sa faci streaming fara fire de pe pc/ telefon catre o statie de receptie,am un jabra 510 ce actioneaza asa(se leaga prin bt si scoate semnal prin line out daca vrei),insa boxa e imensa pentru ce vrei tu.

#5
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Pentru stație am acea boxa BOSE ce are și iesire stereo de linie. Merge super. Dispozitivul JABRA avea 2 leduri, unul pt BT v2 si altul v4. Am facu proba cu ambele: Execrabil v2.0, ceva mai bine v4.0.
Pe fir IE 60-ciurile mele sună bestial, au bass, spatialtate ( mai ales cu SSR WOW), înalte. Cu BT-urile: nada.

Am unele bt , tot SENNHEISER, MM 400-X care sună bine dar sunt mari pt telefon. Pe ele, telefonul suna asa cum trebuie.
Din păcate SENNHEISER nu face si astfel de dispozitive

#6
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Până la urmă o sa iau un sb 52 de la Sony si, daca auditia suferă, bag casca cu fir si folosesc BL doar ca si comanda, si answering machine.
As fi luat un sb 20( e mult mai mic) dar se pare ca are probleme la comenzi.

Edited by orlandobarbulescu, 25 November 2014 - 14:40.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate