Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

viber si skype pe orange

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
adicrst

adicrst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 21.09.2009
Salut, am facut o trecere de la Samsung s1 la s4 si inainte foloseam viber si skype fara probleme pe pachetul de date de la cartela prepay orange. De cand am schimbat tel aceste 2 app nu mai functioneaza decat pe wifi.
Am tot citit ca Vodafone si Orange ar blocat Voip pe anumite porturi. Dar atunci de ce functiona pe telefonul vechi si pe cel nou nu mai functioneaza.

Sunt aceste app blocate pe orange ?

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
nu. doar pe voda.

#3
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Nu cerd ca sunt blocate pe orange..
Mai degraba telefonul are o problema!
Poti naviga pe net de pe tel....fara wi-fi?

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
Am probat Line, merge...tot port voIP.

Vodafone se stie ca blocheaza porturile, la Orange nu am auzit de asa ceva ( si de asta le si sunt client, ca am acces la VoIP)

#5
adicrst

adicrst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 21.09.2009
Da. Se poate naviga pe internet. Hangouts functioneaza perfect. Doat astea doua nu transmit nimic cand sunt pe pachetul de date. Faza este ca am testat pe 2 tel S4 si pe doua cartele diferite siin ambele situatii am aceeasi problema

#6
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postadicrst, on 24 noiembrie 2014 - 13:34, said:

Salut, am facut o trecere de la Samsung s1 la s4 si inainte foloseam viber si skype fara probleme pe pachetul de date de la cartela prepay orange. De cand am schimbat tel aceste 2 app nu mai functioneaza decat pe wifi.
Am tot citit ca Vodafone si Orange ar blocat Voip pe anumite porturi. Dar atunci de ce functiona pe telefonul vechi si pe cel nou nu mai functioneaza.

Sunt aceste app blocate pe orange ?

Salut,

Din cele mentionate de catre tine reiese ca nu utilizezi setarile de internet corecte. Va fi necesar sa accesezi aceasta pagina pentru a vizualiza un tutorial cu setarile de internet pentru telefonul tau.
In cazul in care nu se remediaza situatia, te rugam sa ne oferi numarul tau de telefon printr-un mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

#7
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
eu sunt pe voda ...este adevarat ca pe ab. business
La mine merge SkyPE-ul inclusiv video call atat ro cat si afara.
Am vorbit in acest wk in tara morilor de vant fara probleme folosind SkyPE pe iphone

Edited by Mihai_3, 24 November 2014 - 14:00.


#8
adicrst

adicrst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 21.09.2009




View PostOrange_helper, on 24 noiembrie 2014 - 13:41, said:



Salut,

Din cele mentionate de catre tine reiese ca nu utilizezi setarile de internet corecte. Va fi necesar sa accesezi aceasta pagina pentru a vizualiza un tutorial cu setarile de internet pentru telefonul tau.
In cazul in care nu se remediaza situatia, te rugam sa ne oferi numarul tau de telefon printr-un mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper


Perfect. Asta era problema. Era setat Orange WAP.
Multumesc de raspunsuri

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nici mie nu-mi functiona skype, aveam setat la APN-ul de internet "internet", am pus acum doar "net" ramane sa testeza daca functioneaza asa.

#10
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004
E problema d APN

#11
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006

View PostMihai_3, on 24 noiembrie 2014 - 13:42, said:

eu sunt pe voda ...este adevarat ca pe ab. business
La mine merge SkyPE-ul inclusiv video call atat ro cat si afara.
Am vorbit in acest wk in tara morilor de vant fara probleme folosind SkyPE pe iphone

D'oh. Vomafon blocheaza VoIP pe PrePay, nu pe abonament. Sau nu blocheaza pe anumite abonamente. D'asta nici nu am ramas la ei de cand m-am facut cartelar, ca pentru a putea avea acces VoIP trebuia sa platesc extra, chiar daca imi activam extraoptiune de internet separat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate