Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

email delivery data

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
primesc unele emailuri (in special spam) cu date din trecut (o saptamana in urma) sau chiar din viitor

cum poate fi schimbata data la care e trimis un email??

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
apare in functie de ora calculatorului.
majoritatea vin prin j'de mii de proxy-uri din toata lumea de la noua zeelanda, australia, china si pana in america,
sunt surprins ca nu stii, ca tu stii tot.

#3
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Eu nu cred că apare în funcție de ora pc-ului. Adica setez că sunt în 1948 și yahoo, de exemplu, îi arată că mail-ul a fost trimit în 1948 ?

Iar pământul nu se învârte în colțuri, deci folosind proxy sau nu, diferența de timp în urmă nu poate ajunge la o săptămână.

Deci, spun eu că e vorba de un delay nevoit pentru pentru email-urile primite de acum o săptămână - cum de altfel există o limită pe care o poate seta oricine ca timp de trimitere. Ca și pentru un sms trimis de pe telefon. Iar data trimiterii e normal să fie cea la care chiar a fost trimits.

Iar pentru cele din "viitor" acolo e vorba doar de ore. Folosind proxy sau nu, dacă ip-ul e unul străin, se poate să fie o diferență de 23 (24 sau care e maximul) de ore.

PS: Nu am net bun să mă documentez. Dacă nu e așa cum cred eu, înseamnă că e altfel :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate