Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Sony kdl-50w815b - cat de bun este acest televizor?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
XGAMAY

XGAMAY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.11.2014
Buna seara la toata lumea.

Sper ca nu deschid un subiect care a mai fost discutat si inalte parti dar la experienta mea (minima) in postari pe forumuri am dat search dupa numele produsului si nu mi-a returnat nici un rezultat.


Doresc sa achizitionez un televizor nou.
Buget - maxim 3400 lei.
Este o achizitie f importanta pt mine mai ales din punct de vedere financiar (va fi un efort maricel) si de aceea vreau sa ma asigur ca fac cea mai buna achizitie in raport cu posibilitatile mele. Mentionez ca nu stiu aproape nimic despre TV (hardware sau software) cu exceptia notiunilor comune ......LED, 3D, SMART, etc. De aceea nu prea reusesc sa inteleg prea multe din discutiile voastre pe aceasta tema (desi am citit foarte multe topicuri pe acest forum.......mi se pare ca exista foarte multe detalii de care trebuie sa tii seama atunci cand iti iei un televizor iar termeni ca panel, dts, ci+, cms, etc imi sunt total necunoscuti.

Ce doresc eu de la televizorul pe care urmeaza sa-l achizitionez (toate pretentiile mele se raporteaza la calitatea maxima pe care o pot obtine in bugetul disponibil):

1. diagonala mare......minim 125 cm

2 calitatea imaginii - foarte clara si detaliata (lacrima)

3. filmele, emisiunile, etc sa nu sacadeze deloc (este aproape o obsesie pt mine acest lucru)

4. 3D bun (evident nu am pretentii de IMAX dar sa fie un efect 3D bun care sa-mi dea impresia ca intra aia peste mine in casa :) )

5. sa poata rula fara probleme filme de pe surse externe (orice format .......de fapt cele mai uzuale) cu subtitrare

6. sa poata accesa nedetectat conturile din bancile elvetiene........dar asta e optional

Din cate am citit pe aici si pe alte siteuri.......lumea se cam fereste de LG (nu vreau sa ofensez pe nimeni.......doar o observatie personala)

Un prieten mi-a recomandat acest model http://www.domo.ro/T...HD_Sony_50W815B

Ce parere aveti despre acest model? sincer.......nu prea am gasit f multe pareri despre el.......decat ceva care m-a descurajat un pic si anume ca sony foloseste alt panel decat in 2013 ......panel care cica nu ar fi asa de bun.....

De asemenea, sunt deschis la alte recomandari

Va multumesc

#2
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,137
  • Înscris: 27.06.2007
ca player cel mai bun e Samsung, in rest parerile sunt obiective

#3
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011
ia un fisier .mkv 3D mare, de preferat peste 10 GB, pune-l pe un stick si mergi sa-l vezi. O sa vezi la fata locului cu ochii tai daca iti place cum se vede, daca vede titrarile si ce marime au sau poate nu vede nici filmul. Incearca apoi acelasi film si la un Samsung, un LG, un Philips...... te prinzi tu mai departe.
Nu e o suma mica, si ar fi pacat sa te arunci fara sa te uiti cu atentie. Parerea mea

#4
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,371
  • Înscris: 08.12.2008
player intern de la sony poate fi considerat in categoria basic spre medium. nu stie prea multe formate si are probleme cu subitrari. eu in locul tau as opta pentru un mediaplayer dedicat.

Edited by carmenclara1, 23 November 2014 - 05:21.


#5
XGAMAY

XGAMAY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.11.2014
Multumesc frumos pentru raspunsuri.

Daca am inteles bine achizitia unui mediaplyer dedicat rezolva integral partea de rulat filme de pe un suport extern?........pana la achizitia unui mediaplayer dedicat cea mai buna varianta este laptopul din dotare conectat cu un cablu hdmi bun?.......din ce am mai citit pe net am inteles ca functia DTS a unui TV este importanta pentru rularea filmelor de pe suporturi externe........tinand cont ca acest TV nu are functia DTS atunci conectarea la un mediplayer dedicat/laptop rezolva problema?

Vizionarea filmelor online este dierct conditionata de functiile SMART ale TV-ului....banuiesc. Ce puteti spune despre partea de Smart la TV-urile SONY?

Inca o data multumesc pentru ajutor

Cu stima

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate