Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

xerox connectat la router

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vampiru_2007

vampiru_2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 14.05.2009
Salut , am si eu un router dir605L si as vrea sa stiu daca merge sa fac o chestie cu el...ca tot il tin degeaba ..detin un xerox 3210 si as vrea sa atasez xerox-ul la acest router . Ideea care ar fi , daca bag un fir in router rj45 si unul in xerox tot rj45 este necesar sa conectez si un fir de internet la router ? Ideea este ca detin si un router asus rt n18 u care este conectat la net....dar nu am cum sa trag fir din asus pana la xerox....s-ar vedea urat prin casa . Credeti ca ar merge sa fac ceva cumva fara sa necesite alt fir de internet si alt fir prin casa ? Bafta

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,968
  • Înscris: 01.12.2001
Cred ca vrei sa faci printserver. Ca de conectat, il poti conecta cum vrei.
Dar sa faci si print cu el trebuie sa te conectezi cu un laptop la routerul cu xeroxul cand vrei sa faci print. Dupa ce termini de listat, te conectezi iar la routerul cu netul.
Si tot asa.

#3
silvio_ro

silvio_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.03.2009
Alt fir de internet, pentru ce? Poate muti imprimanta langa asusul cu internet? Daca ai wireless, oricum printezi apoi de oriunde din casa?

#4
vampiru_2007

vampiru_2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 14.05.2009
Silvio , nu pot muta nimic...fiecare cu p ... masii :))  . Am ascuns firele foarte bine prin casa si nu mai am loc de inca unul oricat de subtire ar fi...
Dorin , deci merge cum zic eu ? Chiar daca trebuie sa ma deconectez de la internet atunci cand am nevoie sa printez nu e problema. Sau , daca imi cumpar la desktop , o placa de retea wireless , o merge sa fiu coneectat si la net si sa fiu conectat si la router ? Bafta

#5
silvio_ro

silvio_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 29.03.2009
Da si da. Merge cum zice Sorin si merge si cu placa wireless.

#6
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 16.12.2003
Salut,

Cred ca cea mai eleganta solutie ar fi sa poti sa legi wireless routerul Dlink la routerul Asus, cu imprimanta legata prin cablu, evident, la Dlink.
Pentru asta trebuie ca routerul dlink sa stie functia de placa de retea (cel mai probabil cu softul stock nu o stie). Poti sa cauti daca pentru modelul tau de router exista firmware gen DD-WRT, cu acest gen de firmware poti sa ajungi si la functia de mai sus.
Sau poti sa cauti un router secondhand pe Okazii pentru care sa stii cu siguranta ca merge DD-WRT si sa-l vinzi pe al tau.

Eu stiu un singur router care stie si functia de placa de retea( cred ca functia se numeste AP Client, la unele modele) din fabrica: ASUS wl-330n3g (sunt doua variante, una cu suport pentru modem 3G si alta fara). Dar sunt convins ca exista si altele chiar mai ieftine.( parca am vazut la Auchan un Netis cu functia asta)
Uite si aici un model: http://www.emag.ro/1...4/pd/DQ2D4BBBM/
Mai jos ai o poza din meniul Asus-ului.
Chiar din grafica daca inlocuiesti desktopul cu o imprimanta ai exact ce vrei tu. Posted Image

Attached Files

  • Attached File  asus.gif   135.52K   3 downloads

Edited by hades, 23 November 2014 - 13:19.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate