Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

HP ProBook 450 G1

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tyby8

tyby8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 22.02.2007
Salut, am acest laptop si am cateva probleme cu el:

1. La achizitionarea lui am instalat w8.1 si avea probleme cu placa de retea wifi Mediatek MT7630E 802.11bgn, s-a rezolvat cu update-uri ulterioare, dar pana sa vina update-urile am achizitionat un Intel® Dual Band Wireless-AC 7260 Plus Bluetooth*. Cu aceasta placa de retea am probleme cu bluetooth-ul, are semnal foarte slab, max 20 centimetri in jurul laptopului, nici ultimele update-uri de drivere nu au rezolvat aceasta problema, desi producatorul intel se lauda ca are pe acesta placa un bluetooth 4.0.  Eu folosesc bluetootul pentru o tastatura "riimini" cand conectez laptopul la TV.
Ce pot sa fac? , mentionez ca nu vreau sa revin la vechea placa de retea deoarece intel este generatia AC, net superioara N.

2. cand ma joc (wot) obisnuiesc sa bag degetul mare sub tuchpad si sa apas carcasa, in acel moment tuchpadul se blocheaza, isi revine doar la restart, mentionez ca nu o aps tare. Se mai intampla sa se blocheze si daca manevrez laptopul si il prind de partea dreapta langa tuchpad.
Care ar fi problema? Ma repet, nu este apasat tare.

Edited by tyby8, 22 November 2014 - 18:35.


#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Wireless-ul merge bine?Ai conectat corect antenele de wifi?

#3
tyby8

tyby8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 22.02.2007
Am gasit problema BT-ului, mai am nevoie de o antena. Am conectat antena in "mufa" 2 si mergea BT-ul perfect, in schimb wifiul nu mai mergea.... concluzie mai imi trebuie o antena :P.


Ai rezolvare si la problema nr 2?

Edited by tyby8, 22 November 2014 - 19:30.


#4
tyby8

tyby8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 22.02.2007
2. cand ma joc (wot) obisnuiesc sa bag degetul mare sub touchpad si sa apas carcasa, in acel moment touchpadul se blocheaza, isi revine doar la restart, mentionez ca nu o aps tare. Se mai intampla sa se blocheze si daca manevrez laptopul si il prind de partea dreapta langa tuchpad.
Care ar fi problema? Ma repet, nu este apasat tare.

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
E o problema hardware sau defect de fabricatie,vezi daca til ia in garantie pentru asa ceva.

#6
tyby8

tyby8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 22.02.2007
Salut, am revenit cu o problema veche, touchpadul, ma obisnuisem cu el sa se tot blocheze dar acum... nu mai functioneaza de loc.
Am sunat la un service, spunea baiatul la telefon ca ar putea fi controlerul defect.
Mai are cineva aceasta problema?

Cand am cumparat acest laptop ma asteptam sa mearga bine, dar acum sunt un pic dezamagit, nu recomand HP.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate