Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

HP? Merita?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
DariusCr7

DariusCr7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 14.07.2012
Salut. Cu reducerile de BF am vazut acest laptop http://www.pcgarage....n-hd-8750m-1gb/

Vreau sa stiu daca merita banii, si ce parere aveti despre brandul HP.
Voi folosi laptopul pentru programare c++,java, Visual studio, MS office, poate si ceva sony vegas.
Acept si alte indrumari.Bugetul maxim este de 1900 de lei.

Mie mi se pare o oferta foarte buna.

Edited by DariusCr7, 22 November 2014 - 14:51.


#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
C++. Java , Visual Studio la nivel profesionist sau incepator?

#3
DariusCr7

DariusCr7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 14.07.2012

 jegmihai, on 22 noiembrie 2014 - 15:02, said:

C++. Java , Visual Studio la nivel profesionist sau incepator?

La nivel incepator, sunt elev in clasa a XI-a, laptop-ul vreau sa il folosesc si la facultate.

#4
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Bugetul maxim?


Ce jocuri vei juca pe el?

#5
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
După 2 hp-uri mi-am promis că dacă o să am ocazia să opresc pe cineva care intenționează să cumpere unul, o voi face.

NU cumpăra HP. Bateria se duce după 6 luni, e pa. Se încinge indiferent dacă e amd sau intel, drivere pe site nu pun dacă cumva vrei să treci la un nou windows, am „norișori” pe ecran, etc.

#6
DariusCr7

DariusCr7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 14.07.2012

 jegmihai, on 22 noiembrie 2014 - 15:09, said:

Bugetul maxim?


Ce jocuri vei juca pe el?

Maxim 1.900 de lei. Voi juca FIFA, GTA ( ocazional ).

 -same-, on 22 noiembrie 2014 - 15:22, said:

După 2 hp-uri mi-am promis că dacă o să am ocazia să opresc pe cineva care intenționează să cumpere unul, o voi face.

NU cumpăra HP. Bateria se duce după 6 luni, e pa. Se încinge indiferent dacă e amd sau intel, drivere pe site nu pun dacă cumva vrei să treci la un nou windows, am „norișori” pe ecran, etc.

Ce brand imi sugerezi ? Eu as vrea Lenovo, dar am vazut acest HP la un pret bun dupa parerea mea. La Asus, parca joaca tastatura.Toshiba, Dell, nu-mi plac cum suna. Si despre HP n-am auzit lucruri bune, dar am o imprimanta HP de cativa ani ( cred ca 4 ani ) si inafara de cartuse ( o singura data am cumparat noi) merge struna, chiar ieri am tras 160 de pagini cu un cartus reincarcat.
Ce parere ai de asta http://www.evomag.ro...use-retargeting ?

Edited by DariusCr7, 22 November 2014 - 15:29.


#7
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
-same- imi pare rau sa aud pe cineva vorbind de HP-uri asa (nu am nici o treaba cu ei)
Au cele mai rezistente servere, laptopurile sunt deasemnea rezistente (desi performantele nu exceleaza) suportul one-day-replacement functioneaza pe un contract business.

Switch-uri HP de retea de 11 ani de zile inca functioneaza perfect si astazi, evident ca ventilatoarele au fost schimbate deja o data in 11 ani.

Legat de capitolul imprimante, folosite in mediu business (este forba de redactia unor ziare) care sunt efectiv frecate pana le sar rolele ....si inca merg.

Poate ai fost mai ghinionist, insa pot spune ca bateriile sunt consumabile.
Lucru care sunt convins ca il stii deja....nu ?

Edited by Mihai_3, 22 November 2014 - 15:56.


#8
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

 -same-, on 22 noiembrie 2014 - 15:22, said:

După 2 hp-uri mi-am promis că dacă o să am ocazia să opresc pe cineva care intenționează să cumpere unul, o voi face.

NU cumpăra HP. Bateria se duce după 6 luni, e pa. Se încinge indiferent dacă e amd sau intel, drivere pe site nu pun dacă cumva vrei să treci la un nou windows, am „norișori” pe ecran, etc.
Ce laptopuri HP ai avut?


@initiator, ai putea merge pe acesta.
http://www.emag.ro/l...7/pd/D8MGRBBBM/

Constructia este sub acel HP, insa ai parte de o placa video ceva mai puternica.

#9
DariusCr7

DariusCr7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 14.07.2012

 jegmihai, on 22 noiembrie 2014 - 15:32, said:

Ce laptopuri HP ai avut?


@initiator, ai putea merge pe acesta.
http://www.emag.ro/l...7/pd/D8MGRBBBM/

Constructia este sub acel HP, insa ai parte de o placa video ceva mai puternica.

Mi-a mai sugerat cineva laptop-ul acela dar nu am o parere buna despre Acer.

#10
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Poate asta te convinge.
http://ihacks.info/l...e-e5-572g-38hc/


Acer nu mai sunt ce au fost.

#11
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Evita Acer si HP daca poti. Imi trec des prin mana diferite modele cu probleme la ventilatie si la constructie.

#12
Keffr3n

Keffr3n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 01.10.2005

 -same-, on 22 noiembrie 2014 - 15:22, said:

După 2 hp-uri mi-am promis că dacă o să am ocazia să opresc pe cineva care intenționează să cumpere unul, o voi face.

NU cumpăra HP. Bateria se duce după 6 luni, e pa. Se încinge indiferent dacă e amd sau intel, drivere pe site nu pun dacă cumva vrei să treci la un nou windows, am „norișori” pe ecran, etc.
Te contrazic, scriu acum pe un hp 635, apu amd e450, bateria inca mai tine cel putin 3 ore dupa, 2 ani jumate.

Contreaza cum o folosesti. Daca nu pleci cu el, scoate bateria. Cand o folosesti, consum-o pe toata. Daca s-a incarcat partial, goleste-o inainte sa o bagi din nou la incarcat.

#13
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Cauta un model tot cu i3 Haswell, dar fara grafica dedicata. O platesti degeaba in cazul tau.

#14
cosstica

cosstica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 28.06.2010
Ce legatura are calitatea switchurilor de retea HP sau a imprimantelor? HP e un gigant care a achizitionat zeci de companii marunte. O mica parte din gigantul HP face laptopuri, alta parte face altceva.

"La Asus, parca joaca tastatura"

Asus or avea ei hibe destule, dar tastatura nu joaca. Am un Asus de 4-5 ani.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate