Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Placa video Acer Aspire 5935g

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013
Buna ziua. In urmatoarele zile as dori sa achizitionez laptop-ul de mai sus. Am gasit o oferta interesanta dar ceva nu-mi suna bine. In oferta apare asa: "Video Mobile Intel® 4 Series Express Chipset GMA4500HD plus cea dea doua Video NVIDIA GeForce GT 240M - 1024 MB up to 2780 MB TurboCache"
In mod normal acest laptop are GeForce 130m. Respectivul sustine ca a schimbat-o in service cu 240m. M-am uitat pe youtube la dezmembrarea laptopului cu pricina si am observat ca procesorul poate fii schimbat. In schimb placa video e "lipita" de placa de baza. A putut el face aceasta imbunatatire (chiar si in service)? Intreb asta deoarece in mod normal, placile video de pe laptop nu pot fii inlocuite cu altele mai bune, decat in cazul in care asa a fost conceput laptopul (cu 2-3 placi video) sau in cazul in care placa video e detasabila. As dori sa stiu, daca se poate, daca atat procesorul cat si placa video mai pot primi upgrade-uri peste cele standard. Multumesc.

Edited by mihai_costea, 22 November 2014 - 13:30.


#2
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007
Se pare ca exista si varianta cu GT 240M :
http://www.notebookc...Mn.27186.0.html

#3
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

View PostChemTeacher, on 22 noiembrie 2014 - 17:26, said:

Se pare ca exista si varianta cu GT 240M :
http://www.notebookc...Mn.27186.0.html
Multumesc mult. O alta intrebare ar fii ce socket pentru procesor ace aceasta placa de baza? Ce procesor as putea alege pe aceasta placa de baza?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate