Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Golf 5 1.4 tsi sfaturi cumparare

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
ReddogRaull

ReddogRaull

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.11.2014
Buna dimineata ,as dori sa achizitionez aceasta masina gof 5 1.4 tsi    sfaturi ?

-90 cp ,
-dublu climatronic
-scaune cu reglaj electric
-banchete rabatabile
-4 geamuri electrice
-oglinzi electrice incalzite
-inchidere centralizata
-2 chei briceag
-ABS ESP
-computer de bord
-consum foarte bun
-jante aluminiu
-geamuri fumurii omologate
-acte la zi, fiscal, taxa nerecuperata fiscal
-inmatriculata ro in 2012
-stare foarte buna, fara urme de uzura
-pret usor negociabil., data fabricatiei: 7/2005, kilometraj: 150000, putere maxima: 90 CP, tip de combustibil: Benzina, consum: 6.00, norma euro: euro 4, numar usi: 4/5, culoare: negru, clima: automata, cutie de viteze: 2, dotari: ABS, Geamuri electrice, Jante din aliaj, ESP, Închidere centralizata, Servodirectie, Oglinzi electrice, Airbag, Volan reglabil, Oglinzi încalzite, Radio/CD, Computer de bord, Carte service, Controlul tractiunii, Geamuri colorate

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
sfaturi?
sa ti-o dea cu plinul facut, eventual o canistra de benzina bonus.

#3
v_andrei

v_andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 05.08.2014
1.4 tsi are 122 hp (din anul 2008) sau 140 hp (2006-2008). Nu 90.

Cum vine asta "cutie de viteze: 2" ?

Edited by v_andrei, 22 November 2014 - 08:36.


#4
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,203
  • Înscris: 03.08.2010
daca nu-i un mare secret, poti sa ne comunici si un pret?

#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Calarita in Romania 2 ani?Posted Image

#6
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007

View Postv_andrei, on 22 noiembrie 2014 - 08:30, said:



Cum vine asta "cutie de viteze: 2" ?

Ii da doua cutii sparte sa-si faca una buna si sa si-o monteze pe masina. Masina nu are cutie momentan.

#7
floo1987

floo1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 12.01.2011
Samsarii astia care "nu stiu" ce vand sunt cei mai periculosi: ori e tulburat psihic si are satisfactii cand minte ori e prost de impunge si nu stie ce a cumparat. In ambele cazuri paguba e la cumparator.

#8
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postv_andrei, on 22 noiembrie 2014 - 08:30, said:

1.4 tsi are 122 hp (din anul 2008) sau 140 hp (2006-2008). Nu 90.

Cum vine asta "cutie de viteze: 2" ?
Chiar ma miram! 1.4 tsi si doar 90 de cai?
1.4 si 90 cai aveam pe Tigra mea decedata, si era din '96!

#9
paxman

paxman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 15.03.2014
Acei 90 sunt de fapt kw, inmultit cu ~1.36 da exact 122 si un pic de cai. Sper ca nu trebuie sa dau explicatii de ce se inmulteste cu ~1.36 Posted Image

Pacat ca nu include anuntul si clasicele "full full fara piele" si desigur "nu bate,nu troncane" :)

Edited by paxman, 22 November 2014 - 17:19.


#10
ReddogRaull

ReddogRaull

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.11.2014
e 1.4 fsi am gresit eu .....am luat-o am facut test am mers vreo 30 de km si s-a apris un marton ....senzor noxe e ceva minor in orice caz ...in rest e ok e cam puturoasa dar era de asteptat si consum cam mare  ...am fost cu masina la doi mecani  cunostinte care si-au dat acordul acuma surprize pot aparea oricand  pret 4450 euro

View Postunderrated, on 22 noiembrie 2014 - 08:38, said:

daca nu-i un mare secret, poti sa ne comunici si un pret?
4450

View PostBV87FFF, on 22 noiembrie 2014 - 14:00, said:

Samsarii astia care "nu stiu" ce vand sunt cei mai periculosi: ori e tulburat psihic si are satisfactii cand minte ori e prost de impunge si nu stie ce a cumparat. In ambele cazuri paguba e la cumparator.
deci omul mi-a dat masina ma lasat sa plec cu ea a fost la mine masina 3 ore am testat-o si retestat-o ,,,dar cum ziceam surprize pot aparea

View PostReddogRaull, on 22 noiembrie 2014 - 17:38, said:

e 1.4 fsi am gresit eu .....am luat-o am facut test am mers vreo 30 de km si s-a apris un marton ....senzor noxe e ceva minor in orice caz ...in rest e ok e cam puturoasa dar era de asteptat si consum cam mare  ...am fost cu masina la doi mecani  cunostinte care si-au dat acordul acuma surprize pot aparea oricand  pret 4450 euro


4450


deci omul mi-a dat masina ma lasat sa plec cu ea a fost la mine masina 3 ore am testat-o si retestat-o ,,,dar cum ziceam surprize pot aparea
senzorul respectiv a fost schimbat  de el...se vede ca e schimbat...si nu e chiar ce trebuie

#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Asa ti-au zis mecanicii, ca e minor martorul ala aprins dupa 30km? Daca e asa minor de ce nu l-a rezolvat inainte de vanzare?

#12
ReddogRaull

ReddogRaull

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.11.2014

View PostMizu, on 22 noiembrie 2014 - 17:42, said:

Asa ti-au zis mecanicii, ca e minor martorul ala aprins dupa 30km? Daca e asa minor de ce nu l-a rezolvat inainte de vanzare?
a fost schimbat senzorul da cu unu de pe srot si da eroarea in continuare ....ca nu e ce trebuie senzorul

Edited by ReddogRaull, 22 November 2014 - 17:56.


#13
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
La FSI nimic nu e minor. Scapa de ea si cauta un Tdi sau MPI.

Problema principala sunt mecanicii dar asta nu e singura pb pt ca nici motorul nu e lipsit de bube.

#14
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007

View PostReddogRaull, on 22 noiembrie 2014 - 17:40, said:




senzorul respectiv a fost schimbat  de el...se vede ca e schimbat...si nu e chiar ce trebuie

Ce naiv esti, prietene! Nu ti-o spun cu rautate.
Nu exista "senzor de noxe". Aici poti incadra cel mult sonda lambda, care si aia ii scumpa.
Ce ti se aprinde tie in bord nu e "martor de noxe", ci CHECK ENGINE! Stii ce inseamna aia in engleza? Inseamna ca te-ai cam supt, in majoritatea cazurilor.
Las-o dracului de roaba si cauta altceva. Mai ales ca cere si un pret ASTRONOMIC pentru o masina defecta din start si veche, veche, veche!!!

#15
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postnoone2, on 22 noiembrie 2014 - 21:59, said:

Ce naiv esti, prietene! Nu ti-o spun cu rautate.
Nu exista "senzor de noxe". Aici poti incadra cel mult sonda lambda, care si aia ii scumpa.
Ce ti se aprinde tie in bord nu e "martor de noxe", ci CHECK ENGINE! Stii ce inseamna aia in engleza? Inseamna ca te-ai cam supt, in majoritatea cazurilor.
Las-o dracului de roaba si cauta altceva. Mai ales ca cere si un pret ASTRONOMIC pentru o masina defecta din start si veche, veche, veche!!!
Na bine ma...daca zicea omul ca vrea un Golf4, ce-i mai ziceai? Ca e din evul mediu? Avutilor!

ps: eroarea aia se poate sterge, probabil ca senzorul a fost schimbat, dar nu a fost stearsa eroarea. Si asa, o sonda lambda nu-i o avere, si nu-i musai sa o iei noua.

mie unul nu mi-au placut golfurile niciodata. urate masini. parerea mea. bune, dar urate.
poate de asta am leon.

Edited by ericmario, 23 November 2014 - 01:48.


#16
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 02.02.2007
stiu ca asta e pretul pietei, ca deh, e golf, dar 4450 iepuroi pe un cotetz de golf (fie el si V) din 2005 (adica de aproape 10 ani) cu motor FâSâIt de 90 de cai e enorm.
P.S. dintre dotarile enumerate cel mai mult m-a distrat "consum mic, 6%". Probabil la intr-a 5-a, la vale...

Edited by aandrei_24, 23 November 2014 - 01:39.


#17
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007

View Postericmario, on 23 noiembrie 2014 - 01:24, said:

Na bine ma...daca zicea omul ca vrea un Golf4, ce-i mai ziceai? Ca e din evul mediu? Avutilor!

ps: eroarea aia se poate sterge, probabil ca senzorul a fost schimbat, dar nu a fost stearsa eroarea. Si asa, o sonda lambda nu-i o avere, si nu-i musai sa o iei noua.

mie unul nu mi-au placut golfurile niciodata. urate masini. parerea mea. bune, dar urate.
poate de asta am leon.

Golf 4 poate gasi si din 2005 si nu la pretul ala. II raman cateva sute de euro pentru senzori de noxe, senzori de pasari, senzori de benzina si senzori de fraier.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate