Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Manny Pacquiao vs. Chris Algieri

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Duminica dimineata Pacquiao lupta cu americanul Algieri intr-o gala organizata in China (Macao). Sper sa fie un pas inainte spre mult asteptata confruntare cu Floyd Mayweather pe care Pacquiao o tot evita... se pare ca acest "meci al secolului" ar putea avea totusi loc in 2015, se vehiculeaza niste burse enorme pentru cei doi.

http://www.digisport...uiao Lomachenko
Duminică dimineață, începând cu ora 4, Manny Pacquiao boxează în direct la Digi Sport 1 pentru a scrie încă o pagină de istorie. În fața filipinezului va fi americanul neînvins Chris Algieri, campion mondial WBO la categoria superușoară. Algieri va lupta însă pentru centura WBO la categoria semimijlocie, deținută de Pacquiao.
Tot în gala din China va lupta și noua senzație a boxului mondial la categoria pană, Vasyl Lomachanko. Ucraineanul de 26 de ani, dublu campion olimpic la amatori, a devenit campion și la profesioniști în această vară, după doar 3 meciuri și a egalat recordul vechi de 39 de ani al thailandezului Muangsurin. Cu o singură înfrângere în cele 3 meciuri la profesionști, Lomachenko e gata să facă istorie și să unifice toate centurile la categoria pană. Până atunci însă trebuie să-și apere centura în față mult mai experimentatului Piriyapinyo, din Thailanda.
Al treilea meci de titlu mondial îi pune față în față pe Jessie Vargas și Antonio De Marco. Neînvins la profesioniști, americanul Vargas își pune în joc centura WBA la categoria superușoară, după care speră la o confruntare cu Danny Garcia.

#2
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014

View PostDares, on 21 noiembrie 2014 - 12:38, said:

mult asteptata confruntare cu Floyd Mayweather pe care Pacquiao o tot evita...

Eu am auzit exact invers, cum ca Pretty Boy il evita pe Pacquiao.

Sa fim  seriosi, in lista de victime a lui Manny sunt totusi niste baieti ca Juan Manuel Márquez, De La Hoya, Ricky Hatton, Miguel Cotto, Sugar Shane Mosley...

N-o fi pe cai chiar atat mari Pacquiao. dupa ce a fost nevoit sa-si recupereze centura, dar nu cred ca se teme de Mayweather.

#3
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

View PostDares, on 21 noiembrie 2014 - 12:38, said:

mult asteptata confruntare cu Floyd Mayweather pe care Pacquiao o tot evita...
Eu auzisem altceva .Ca nu se inteleseresa la bani , Money  cerand 200 mil pt acel meci..

#4
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Stiu ca Pacquiao a intrerupt negocierile de cateva ori din motive ciudate... de ex, in urma cu ceva timp a descoperit ca devenise brusc credincios. :)
Pe de o parte este de inteles "reticenta" ambilor boxeri, ei vor sa scoata burse cat mai mari dar deja nu cred ca mai e mult loc de intors... s-a ajuns la niste sume enorme (in negocierile pentru meciul din 2015 bursa comuna ar fi de 300 milioane $ dintre care 200 milioane ar merge la Floyd si 100 la Manny).

Pana atunci sa vedem ce face filipinezul in gala din aceasta dimineata, sper sa avem un main event spectaculos.

#5
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Un meci Paqman-Mayweather este imposibil sa nu aibe loc. Este vorba de multi prea multi bani. Televiziunile sunt lacome, promotorii sunt lacomi, casele de pariuri sunt lacome, nimeni nu se poate pune in calea unui meci de aceasta anvergura, cu asemenea mize. Eu merg mai departe si spun ca s-au perfectat in umbra chiar si datele unui meci revansa. Sigur, sigur!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate