Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Hosting pentru vizitatori din strainatate?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
Salut.

Vreau sa imi fac un site, un .tv cu diverse video-uri embeduite de pe alte siteuri gen youtube (cred ca nu imi ocupa mie bandwith, nu?)

Dati-mi si mie un sfat cu privire la hosting? Gen ce mi-ar trebui si de unde?
Am avut de la hostgator.com ceva (cel ma iieftin pachet) in vara dar nu am fost foarte multumit...de multe ori mergea greu, pica de tot, pica site-ul, pica backendul...mi s-a parut enervant. Nu vreau sa zboare pentru un pachet de baza dar sa mearga cu o viteza acceptabila si sa nu pice...nu cred ca cer atat de mult.

Idei? sfaturi ceva?
Puteti sa-mi dati si un sfat de unde sa iau .tv ul. Am vazut la domain.com cred ca 20$ costa...acolo am vazut cel mai ieftin.

Merci mult!

#2
TurboHamster

TurboHamster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 02.10.2013
Pai hostgator face overselling masiv. Normal ca ti-a mers greu.

Decat sa dai $25+ pe un ".tv" si sa te calicesti la hosting, mai bine iti cumperi domeniu de genul "stefyTV . com" la $10 pe an, iar diferenta o adaugi la gazduire.

#3
Costinmihai

Costinmihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.10.2014
Video-urile cred ca o sa iti ocupe foarte mult spatiu, asa ca iti recomand sa nu iei in calcul o oferta cu spatiu"nelimitat" pentru ca vei avea numai probleme. Uite de exemplu un pachet shared de aici http://www.mxhost.ro...azduire-website sau poate o sa ai nevoie chiar de un VPS pe parcurs.

Edited by Costinmihai, 21 November 2014 - 09:55.


#4
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Ce baloane vorbiti ma?
Ce spatiu ocupa ce?
"diverse video-uri embeduite de pe alte siteuri gen youtube"
Adica nu le hosteaza el, nu-i ocupa spatiu si nici nu consuma banda pe streaming. Deloc.

Asta inseamna ca-si poate pune un WordPress pe un shared cu $20-30 si gata. Pui un plugin de caching agresiv si merge perfect.
Eu personal as merge pe un blog gazduit de wordpress.com si cu domeniu propriu pentru inceput. N-ai nevoie de nimic mai mult sa vezi daca merge afacerea.

Edited by sergiu_spooky, 21 November 2014 - 10:35.


#5
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Best Web Hosting Company, Unlimited Disk Space,Unlimited Bandwidth,Unlimited Websites ,free Domain:

-http://www.arvixe.com

-http://hostgator.com

-www.bluehost.com

Edited by cristirg, 21 November 2014 - 11:11.


#6
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006

 TurboHamster, on 21 noiembrie 2014 - 09:17, said:

Pai hostgator face overselling masiv. Normal ca ti-a mers greu.

Decat sa dai $25+ pe un ".tv" si sa te calicesti la hosting, mai bine iti cumperi domeniu de genul "stefyTV . com" la $10 pe an, iar diferenta o adaugi la gazduire.
Eh, nu-i chiar vorba de $10, ideea e sa iau o decizie legata de provideru de hosting ca sa fie totul okay, nu siteul picat 20% din timp

 sergiu_spooky, on 21 noiembrie 2014 - 10:33, said:

Ce baloane vorbiti ma?
Ce spatiu ocupa ce?
"diverse video-uri embeduite de pe alte siteuri gen youtube"
Adica nu le hosteaza el, nu-i ocupa spatiu si nici nu consuma banda pe streaming. Deloc.

Asta inseamna ca-si poate pune un WordPress pe un shared cu $20-30 si gata. Pui un plugin de caching agresiv si merge perfect.
Eu personal as merge pe un blog gazduit de wordpress.com si cu domeniu propriu pentru inceput. N-ai nevoie de nimic mai mult sa vezi daca merge afacerea.
Chiar mi-ai dat o idee interesanta. E gazduirea aia a lor gratuita nu? Si zici ca merge okay

Dar daca fac asa mi-ar mai trebui hmm un theme pentru video...care costa sigur vreo 50$, asta daca nu gasesc ceva gratuit acceptabil...ia sa ma uit.

#7
Costinmihai

Costinmihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.10.2014
Gasesti teme de Wordpress pt video si Gratuite si chiar aacceptabile.

#8
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Pe wordpress.com NU poti folosi orice teme sau plugin-uri. Ai acces la ce iti dau ei acces, deaia am spus, e suficient pentru inceput, sa vezi daca are sens afacerea.
Mai tarziu te gandesti cat iti permiti sa investesti in hosting si in site.

#9
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
M-ai convins dar acum mi-am dat seama ca am uitat ceva destul de important :)) . Trecand peste mistourile care urmeaza ideea mea era ca site-ul sa contina material adult, explicit ca sa zic asa. Si am impresia ca nu accepta wordpress chiar daca domeniul e al meu :-?? Sau o accepta?
Oricum mai ziceti hosturi bune si rapide daca stiti, din experienta de preferat. O fi bun bluehost, dreamhost? astea sunt pe siteul oficial wordpress.

#10
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

 stefy, on 21 noiembrie 2014 - 16:15, said:

ideea mea era ca site-ul sa contina material adult, explicit ca sa zic asa. Si am impresia ca nu accepta wordpress chiar daca domeniul e al meu :-?? Sau o accepta?


-wordpresul nu accepta asa ceva

#11
TheEverlastingShadow

TheEverlastingShadow

    Vocea Nefiintei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,676
  • Înscris: 07.12.2005

 cristirg, on 21 noiembrie 2014 - 11:08, said:

Best Web Hosting Company, Unlimited Disk Space,Unlimited Bandwidth,Unlimited Websites ,free Domain:
-http://www.arvixe.com

Stati departe de Arvixe, am avut eu de la ei hosting timp de mai bine de 2 ani. La inceput totul a mers bine, insa in ultima perioada treburile mergeau atat de groaznic din pricina suprapopularii serverelor incat a trebuit sa renunt la ei. Ce inteleg eu prin groaznic ? Un simplu forum phpbb, fara scripturi, fara nimic, si fara utilizatori, doar cu mine (atentie, doar cu mine !) si abia, abia facea fata la incarcarea paginilor, iar mai mult nu mergea decat mergea. Am schimbat 3 servere la ei, m-am mutat de pe unul pe altul, insa la fel a fost. Asa ca, stati departe de aceasta firma, plus ca au si preturi foarte mari. La ei hosting shared de business class chipurile (adica acelasi hosting shared personal class, doar putin mai monitorizat), incepe de la 22$ pe luna, ceea ce este enorm.

Edited by TheEverlastingShadow, 10 December 2014 - 05:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate