Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Emigrare in germania

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
loverboy69

loverboy69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.08.2012
Salut, numele meu este valentin am 19 ani si sunt stabilit in italia de 2 ani,am citit pe forum mai multe topicuri deschise despre emigrarea in Germania .
In italia am terminat clasa a 11-12 si am facut un curs de pizzar, am muncit in depozitele unui supermaket acum stau fara munca de 5 luni de zile si nu pot sa gasesc nimic,asa m-am hotorat sa ma reorientez
Problema cea mai mare este ca nu cunosc pe nimeni acolo si cu companiile de munca fie ele italiane fie romane nu pot sa am incredere voi ce m-ati sfatuii sa fac ?

Precizez ca am mai stat 3 luni si in germania si s-a prins de mine un pic de germana, engleza in schimb o stiu foarte bine ; cam ce sanse as avea sa pot emigra cu succes tinand foptul si varsta mea foarte frageda ? :) multumesc si astept raspunsuri.

#2
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Ai sanse mari dar trebuie neaparat sa inveti germana. In locul tau as invata-o apoi as pleca in Germania, mi-as lua chirie acolo si apoi mi-as cauta de lucru. Daca stai deja in Germania sansele la angajare cresc exponential.
Sau poate te orientezi spre UK.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate