Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Alegerile prezidential, o lovitura de stat orchestrata de forte facistoide

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
103 replies to this topic

#1
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Adrian Severin face niste afirmatii cel putin ciudate.
El spune ca alegerile prezidentiale au fost orchestrate de forte facistoide,straine, care urmaresc supunerea totala a Romaniei.
http://m.hotnews.ro/stire/18621477


#2
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
E un escroc care ar trebui sa fie in puscarie ! Nu-mi pasa de ce spune !

#3
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
1. ce spune tovarasu' Severin nu are nicio importanta.
2. este adevarat ca tinerii au fost muuuult prea exaltati. intr-adevar a fost un comportament fanatic.
4. cred ca este o etapa normala in maturizarea unei democratii. cred ca democratia noastra tocmai intrat la etapa (pre)adolescentei...

#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Postparadigmatic, on 20 noiembrie 2014 - 22:31, said:

Adrian Severin face niste afirmatii cel putin ciudate.
El spune ca alegerile prezidentiale au fost orchestrate de forte facistoide,straine, care urmaresc supunerea totala a Romaniei.
http://m.hotnews.ro/stire/18621477
Mai interesant e ce zice Vadim Tudor. Ala macar are talent.

#5
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
Nu cred ca e cazul sa discutam aceasta idee.E opinia omului si atat,move on.

#6
tauru242

tauru242

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,106
  • Înscris: 06.09.2005
De ce oare nesimțitul asta care a fost prins cu corupția in brațe mai e luat in seama de cineva?
Btw, mai are vreo funcție publica ?

#7
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

View Postparadigmatic, on 20 noiembrie 2014 - 22:31, said:

Adrian Severin face niste afirmatii cel putin ciudate.
El spune ca alegerile prezidentiale au fost orchestrate de forte facistoide,straine, care urmaresc supunerea totala a Romaniei.
http://m.hotnews.ro/stire/18621477
In actuala legislatura, parlamentul are majoritate PSD si avem si guvern PSD. Deci, unde e "supunerea" ?

#8
Boshaft_Sylvester

Boshaft_Sylvester

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,558
  • Înscris: 01.10.2013
Ar fi interesant dacă Severin ar numi forțele oculte care ar sta în spatele actorilor politici.

Nu o va face pentru ca întreaga lui argumentație este imbecila, ne având niciun suport real.

Retorica de doi bani.

A propos, tipul e evreu, nu?

#9
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Postparadigmatic, on 20 noiembrie 2014 - 22:31, said:

Adrian Severin face niste afirmatii cel putin ciudate.
El spune ca alegerile prezidentiale au fost orchestrate de forte facistoide,straine, care urmaresc supunerea totala a Romaniei.
http://m.hotnews.ro/stire/18621477
Eu sunt din categoria celora care nu-l suporta pe Ponta dar cred cu tarie ca alegerile au fost masluite. Ok, accept ca a votat strainatatea impotriva lui Ponta, dar sa-mi spui ca nu stiu cate judete din Moldova, Oltenia au votat impotriva mi se pare fantasmagoric. Pur si simplu s-au schimbat sacii cu voturi. In 2 ani vom fi in plin razboi cu Rusia cu tot ce va insemna acest lucru: morti cu sutele de mii, fuga capitalurilor, saracie etc. Si sunt sigur ca prostii cred ca ne va da UE covrigi cu unt. Mai degraba gaura..

#10
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004
Adrian Severin nu era exilatu din ultima banca in PE? Parca de la spaga ii sa tragea. Alt nefericit.
WC Tudor nu iese si el cu vreo teorie?

Edited by gabyxm, 20 November 2014 - 23:03.


#11
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Posthoria66, on 20 noiembrie 2014 - 22:43, said:

In actuala legislatura, parlamentul are majoritate PSD si avem si guvern PSD. Deci, unde e "supunerea" ?

Nu conteaza parlamentul sau guvernul in cazul de fata. Conteaza comandantul suprem al armatei. Magaria a fost facuta exclusiv pt a baga Romania in razboi.

#12
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012
Pai ce-ar fi sa citesti nitel Constitutia ? Si-ai sa vezi ca prezidentu' NU poate declara razboi, NU poate decreta mobilizarea, NU poate suspenda sau inceta ostilitatile militare si nici macar NU poate aproba strategia nationala de aparare. Toate astea-s exclusiv apanaju' Parlamentului

In alta ordine de idei, prefer oricand "fortele fascistoide" decat cacanarii shpagari. Intre noi fie vorba, cine poate garanta ca nea Severin, fiind un shpagar de renume mondial, n-a pus botu' la o mica atentie de la pretenu' Putin ? Banii n-au miros. Mai ales pentru unu' care nici macar n-a binevoit sa demisioneze dupa ce-a fost prins cu buzunaru' plin.

Edited by Val888, 20 November 2014 - 23:11.


#13
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postparadigmatic, on 20 noiembrie 2014 - 22:31, said:

Adrian Severin face niste afirmatii cel putin ciudate.
El spune ca alegerile prezidentiale au fost orchestrate de forte facistoide,straine, care urmaresc supunerea totala a Romaniei.
http://m.hotnews.ro/stire/18621477

Escrocului aluia nesimtit i-ar trebui o replica cu adevarat fascistoida: sa-i incalzeasca unul dintii din gura cu un ciocan. Aia e atitudine fascistoida, sa afle si el.
A manifesta pasnic este o manifestare democratica.

#14
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008

View Postrinser, on 20 noiembrie 2014 - 23:02, said:

Nu conteaza parlamentul sau guvernul in cazul de fata. Conteaza comandantul suprem al armatei. Magaria a fost facuta exclusiv pt a baga Romania in razboi.
Tie chiar ti-e frica. Ma faci sa rad.Posted Image

#15
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postrinser, on 20 noiembrie 2014 - 22:59, said:

Eu sunt din categoria celora care nu-l suporta pe Ponta dar cred cu tarie ca alegerile au fost masluite. Ok, accept ca a votat strainatatea impotriva lui Ponta, dar sa-mi spui ca nu stiu cate judete din Moldova, Oltenia au votat impotriva mi se pare fantasmagoric. Pur si simplu s-au schimbat sacii cu voturi. In 2 ani vom fi in plin razboi cu Rusia cu tot ce va insemna acest lucru: morti cu sutele de mii, fuga capitalurilor, saracie etc. Si sunt sigur ca prostii cred ca ne va da UE covrigi cu unt. Mai degraba gaura..

Dumneavostra sunteti la fel de anti-ponta pe cat sunt eu pro-pesede.

Sa fim seriosi! ;)

Edited by zardato, 20 November 2014 - 23:14.


#16
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

View Postgabyxm, on 20 noiembrie 2014 - 23:01, said:

Adrian Severin nu era exilatu din ultima banca in PE? Parca de la spaga ii sa tragea. Alt nefericit.
WC Tudor nu iese si el cu vreo teorie?

Ce ziceai?

"România va primi de la Germania Klausa naţiunii celei mai slugarnice...
TOŢI CRETINII SÎNT ACUM CU POPORU-N GURĂ
Retrăiesc, cu o uşoară undă de nostalgie, perioada delirantă de la cumpăna anilor 1989 şi 1990. Mai ţineţi minte? Toţi bişniţarii şi toate curvele răsuflate îndrugau, la televizor, verzi şi uscate. Invariabil, toţi erau cu Poporu-n gură. Şi cu Democraţia. De Europa, ce să mai vorbim? Mîncam Europă pe pîine! Astăzi, după 25 de ani, isteria se repetă. Apar nişte indivizi sub-mediocri, de mîna a paişpea, şi compară votul penibil de la 16 noiembrie cu... Revoluţia Franceză, din 1789! Şi atunci, ca şi acum, Poporul a triumfat, asta nu se discută. Mă întrebam, într-un alt articol, ce pamflet ar fi scris Arghezi, dacă ar fi apucat zilele astea pişecioase. Dar ce-ar fi scris Caragiale? – aceasta e marea întrebare. E pentru prima oară cînd îi dau dreptate unei foste „eleve“ în politică, Lia Olguţa Vasilescu. Ştiţi ce-a zis fata asta? A făcut apel la Diaspora, să revină acasă şi să-şi ia ţara înapoi. Absolut corect. Numai aşa trebuie tratată frenezia suspectă a acelora care au jucat bîza la cozile din diferite oraşe europene, ca să scape, chipurile, de comunism (?!). N-am înţeles: comunismul a dat, fiecăruia, un loc de muncă - amărît, dar sigur. Nu comunismul i-a alungat din ţară pe aceşti semeni ai noştri, ci capitalismul de junglă. A întrebat cineva cîţi români din Sibiu se milogesc pe meridianele lumii, izgoniţi şi de politica stupidă a „salvatorului naţional“? Cel puţin cîteva mii. Păi, cum vine asta: sasul îi goneşte şi tot el îi recuperează? El, şi alţii ca el, putred de bogaţi, n-au nici o vină în depopularea României? Nici Traian Băsescu n-are nici o vină, de-a lungul celor 10 ani blestemaţi, în care a deşelat ţara asta? Felicitări, draga mea LOV (Oana, pentru prieteni)! Ai avut un dascăl destul de foarte bunicel.
Repet ideea: să revină acasă Diaspora, să-şi reia ţara înapoi! Cum va face ea chestia asta? Îi creează acest neamţ refuzat la export locuri de muncă? Poate că va înfiinţa 4.000.000 de posturi de traficanţi de copii, că la altceva nu se pricepe. Aaaa, să nu uit: a fost meditator. Ca şef al Statului, el ştie diferenţa dintre mediator şi meditator? Habar n-are. E prost ca noaptea. Au furat alţii pentru el şi acum i s-a umflat tărîţa-n pipotă, se crede mare Führer mare. Datorită lui, Germania va acorda României Klausa. Nu contează care, dar să sune bine în urechile Poporului. Care nu trebuie să-i dezamăgească pe nemţi şi a treia oară, că Walhala ne mănîncă! Aşa ne-a avertizat fostul Avocat al Poporului (normal, tot al Poporului), Gh. Iancu, la B1 TV: i-am dezamăgit şi în primul, şi în al doilea război mondial.
Ei, dimpotrivă, nu ne-au dezamăgit pe noi, cînd au jefuit Moldova şi Muntenia, timp de 707 zile, din decembrie 1916 pînă în noiembrie 1918. Nici cînd ne-au vîndut Basarabia la ruşi (23 august 1939, Pactul Ribbentrop-Molotov) şi Ardealul de Nord-Vest la unguri (30 august 1940, Diktatul de la Viena). Nici cînd ne-au bombardat Teatrul Naţional şi Atheneul Român. Numai românii sînt de vină în Istorie, mereu şi mereu. Niciodată alţii. Fiindcă există destui aplaudaci care le cîntă străinilor în strună.
Poate crede cineva că vor începe să curgă rîuri de lapte şi miere, odată cu instalarea acestui nepot al lui Hitler în fruntea Statului Român? Da, ar putea exista şi astfel de idioţi. Mai ales dacă îi intoxică sondajele mincinoase (dar bine plătite) ale unor bişniţari cu pretenţii de sociologi, de teapa lui Marius Pieleanu şi Vasile Dîncu, care au avut neruşinarea să pretindă că jumătate din electoratul naţionalist al meu ar fi votat, în turul II, cu un nemţălău greu de cap, aliat cu Tökeş şi Băsescu.
Aşa cum am prevăzut şi după ce un alt aventurier slab de minte, Emil Constantinescu, a fost impus de străinătate la conducerea României, voi anticipa şi acum: va fi rău, din ce în ce mai rău. Marile naţiuni sînt mînate numai de interese, tratînd naţiunile mici ca pe nişte slujnice sau prostituate. Nu-i pune nimeni la televizor, acestui retardat K.I., o întrebare-cheie? „Domnule Iohannis, aţi fi în stare să muriţi pentru România?“. Prevăd răspunsul: ghinion... din meditaţii... ca dascăl, sînt obişnuit să pun eu întrebări...
CORNELIU VADIM TUDOR
19 noiembrie 2014"

de pe fb;

Cum sa nu vina si el; Oricum panarama asta e dusa cu capul; Pastileeeee

#17
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
culmea este ca psihopatii asia pe undeva au dreptate: eu nu am inteles cum la 25 de ani de la caderea comunismului unii inca se mai lupta cu el. Posted Image
mi se pare ridicol sa fii tanar de vreo 20-25 de ani, sa nu fi vazut comunismu' decat in filme dar tu sa te lupti cu el si cu URSS-ul. noaptea mintii, zau asa...

Edited by Pollux, 20 November 2014 - 23:32.


#18
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View Postclaudiujipa, on 20 noiembrie 2014 - 23:12, said:

Ce ziceai?

"România va primi de la Germania Klausa naţiunii celei mai slugarnice...
TOŢI CRETINII SÎNT ACUM CU POPORU-N GURĂ
Retrăiesc, cu o uşoară undă de nostalgie, perioada delirantă de la cumpăna anilor 1989 şi 1990. Mai ţineţi minte? Toţi bişniţarii şi toate curvele ..........................................
Nu-i pune nimeni la televizor, acestui retardat K.I., o întrebare-cheie? „Domnule Iohannis, aţi fi în stare să muriţi pentru România?“. Prevăd răspunsul: ghinion... din meditaţii... ca dascăl, sînt obişnuit să pun eu întrebări...
CORNELIU VADIM TUDOR
19 noiembrie 2014"

de pe fb;

Cum sa nu vina si el; Oricum panarama asta e dusa cu capul; Pastileeeee

Nebun, nebun, da le zice bine! Posted Image

View Postzardato, on 20 noiembrie 2014 - 23:11, said:

Dumneavostra sunteti la fel de anti-ponta pe cat sunt eu pro-pesede.

Sa fim seriosi! Posted Image

Eu nu am fost la vot. Si nu mi-e rusine sa o spun. Nu am vrut sa am mustrari de constiinta mai tarziu.

Edited by Rosebud09, 21 November 2014 - 04:19.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate