Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cum va arata Romania cu Johannis ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
48 replies to this topic

#1
Vlad_xxxx

Vlad_xxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 17.11.2012
(Ma mir ca n-a inceput inca nimeni o discutie pe tema asta.)

Va arata intr-adevar toata tara ca Sibiul ? Ne va scoate Santa Klaus pe toti din mocirla si ne va face super-fericiti ?
Daca da, in cit timp ?

Eu am si eu un mic scenariu posibil pe tema asta. Care incepe bine. O multime de sasi si de nemti se intorc in Romanica sa-l ajute pe Klaus sa faca tara mai frumoasa.
De terminat se termina, unii ar putea spune, mai putin bine.

http://republicadimb...1/19/ce-urmeaza

#2
Cozzmy13

Cozzmy13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 15.04.2014
Sa speram ca va fi mai bine. Insa presedintele e marioneta, sa vedem ce guvern va veni.

#3
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
aceeasi colonie.

#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Nu prea are sens acest ropic! Parerea mea!Posted Image

#5
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,285
  • Înscris: 29.04.2008
Ca o perlă.

Perla Harghitei.


PS este doar o glumă. Orice conotație, de orice fel, este pur întâmplătoare.

#6
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 11.01.2011

View PostVlad_xxxx, on 20 noiembrie 2014 - 21:59, said:

Ne va scoate Santa Klaus pe toti din mocirla si ne va face super-fericiti ?
Iohannis ne va duce pe drumul bun (ca si ceilalti presedinti pe care i-am avut) :

[ http://www.theinformaleconomy.com/wp-content/uploads/2012/07/GRADUATES.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,291
  • Înscris: 07.02.2003

View PostVlad_xxxx, on 20 noiembrie 2014 - 21:59, said:

(Ma mir ca n-a inceput inca nimeni o discutie pe tema asta.)
Nu prea are sens o asemena discutie, e o colectie de pareri subiective ce imi aduce aminte de ofuscarea antenistilor...

Edited by andreic, 20 November 2014 - 22:11.


#8
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Presedintele conteaza destul de putin. El da doar directia generala. Dar legile se fac in parlament si se aplica prin intermediul guvernului. Si ghici cine le controleaza pe astea :P

Totusi cred ca suntem pe calea caer buna. Neamtul a dat tonul schimbarii, dar depinde de noi daca chiar se va schimba ceva. Tare mi-e teama ca roimanul se limiteaza la a-si lua o masina nemteasca SH sau ceva scule electroce made in Germany, dar mentalitatea ramane damboviteana...

PS Mi se pare o aberatie parerea initiatorului. Nu cred ca ne vor invada sasii. Mai degraba sper sa se intoarca acasa cat mai multi din cei care au plecat din tara, dar sa vina cu ceva de acolo (nu doar bani, ci si mentalitate, respect pentru lege, seriozitate etc). Doar atunci se va schimba ceva cu adevarat.

#9
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 24.06.2008
Nu vine nici dracu acasa!Cine ar veni in cocina asta de tara plina de coruptie,fara legi,fara nici un vitor....etc.
Eu chiar nu cunosc pe nimeni (si am destui prieteni afara) care sa vrea sa vina inapoi.Pana nu se schimba ceva nu se va intampla nimic!
Asta cu presedintele e doar o chestie de imagine,dar atributiunile lui sunt foarte limitate,asta vis-a-vis de "prostimea" din tara!Tot aceasi senatori corupti o sa ne conduca!

Edited by george_eu25, 20 November 2014 - 22:33.


#10
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Zici ca a venit Mesia pe pamant la cum se exalteaza prostimea ca a castigat neamtu', de parca asta nu e din aceeasi haita de hoti care ne-au jupuit pana acum.

Si ce mare scula e Sibiul ala? Renovarile alea s-au facut cu foarte foarte multi bani imprumutati pe care nu ii va plati neamtu' ci pulimea din Sibiu care, ce sa vezi, nu sta si nici nu va sta vreodata in zona aia misto renovata ci in ghetourile de blocuri mizerabile facute de ceasca acum 40 de ani pentru sclavii veniti la oras, alea cu datorii la intretinere, nerenovate niciodata si cu tencuiala care cade pe masini.

Edited by Friskey, 20 November 2014 - 22:36.


#11
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostFriskey, on 20 noiembrie 2014 - 22:32, said:

Zici ca a venit Mesia pe pamant la cum se exalteaza prostimea ca a castigat neamtu', de parca asta nu e din aceeasi haita de hoti care ne-au jupuit pana acum.

Si ce mare scula e Sibiul ala? Renovarile alea s-au facut cu foarte foarte multi bani imprumutati pe care nu ii va plati neamtu' ci pulimea din Sibiu care, ce sa vezi, nu sta si nici nu va sta vreodata in zona aia misto renovata ci in ghetourile de blocuri mizerabile facute de ceasca acum 40 de ani pentru sclavii veniti la oras, alea cu datorii la intretinere, nerenovate niciodata si cu tencuiala care cade pe masini.

Nu stiu cati au puterea si dezvoltarea personala necesare pentru a vedea aceasta realitate...

#12
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostVlad_xxxx, on 20 noiembrie 2014 - 21:59, said:

Va arata intr-adevar toata tara ca Sibiul ? Ne va scoate Santa Klaus pe toti din mocirla si ne va face super-fericiti ?
avem un exemplu de cum arată Clujul şi ce prăpăd a ieşit după  gubelnake.
nimic nu mă face să cred altceva
hoţii de la butoane sunt aceiaşi. Doar gardul e revopsit

Edited by sarac.lipit, 20 November 2014 - 22:41.


#13
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Daca are o mana buna si prinde un guvern capabil, in care sa se traseze o viziune , precum si daca prinde o conjuctura economica mondiala sanatoasa , impreuna cu garantarea institutiilor democratice si buna functionare a acestora , daca toate acestea pt inceput ar fi favorabile avem si noi o sansa.

Problema e ca sunt extrem de multe de rezolvat, si anume.
-Problema politica , hotie , lipsa de morala, mafie, nr exagerat de catei, .
-Probleme la institutii , avocatul poporului, cna, autoritatile de reglementare , politie , jandarmerie, anaf  si altele care i-mi scapa
-Probleme sociale, stimularea economiei si incurajarea muncii, reforma in asistenta sociala si in pensionarii de okazie, reforma din invatamant si sanatate (cele doua sunt pe butuci rau de tot)
-Probleme economice , reducere si eficientizare la bugetarime, eficienta in administratie etc
-Probleme ce tin de mentalitatea sociala, educatia civica , educatie economica , politica si bineinteles cultura
-s.a.m.d.

Edited by ciine, 20 November 2014 - 22:45.


#14
Topcat7

Topcat7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.09.2014

View PostVlad_xxxx, on 20 noiembrie 2014 - 21:59, said:

(Ma mir ca n-a inceput inca nimeni o discutie pe tema asta.)

Va arata intr-adevar toata tara ca Sibiul ? Ne va scoate Santa Klaus pe toti din mocirla si ne va face super-fericiti ?
Daca da, in cit timp ?

Eu am si eu un mic scenariu posibil pe tema asta. Care incepe bine. O multime de sasi si de nemti se intorc in Romanica sa-l ajute pe Klaus sa faca tara mai frumoasa.
De terminat se termina, unii ar putea spune, mai putin bine.

http://republicadimb...1/19/ce-urmeaza

Deocamdata nimic. Pana in 2016. Si, dupa ce am vazut eu pana acum la electorat, nimic si dupa 2016.
Alegerea lui Iohannnis e inca o aberatie, din atatea aberatii. Nu stiu ce fac astia cand se duc la vot: ori gandesc prea mult, ori prea putin.

#15
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View PostVlad_xxxx, on 20 noiembrie 2014 - 21:59, said:

Va arata intr-adevar toata tara ca Sibiul ? Ne va scoate Santa Klaus pe toti din mocirla si ne va face super-fericiti ?
Daca da, in cit timp?
Mentalitate de rahat.
NOI ne vom scoate tara din rahat. Iohannis nu-i Superman.

Toti asteptam sa faca ceva presedintele in timp ce intindem 100ron politistului/anestezistului/functionarului.

#16
Vlad_xxxx

Vlad_xxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 17.11.2012
Eu zic ca nu-s chiar asa limitate puterile presedintelui.
Era vorba ca daca iese Ponta o sa fie dezastru, daca iese J. o sa fie bine. Deci probabil conteaza.

Eu ma astept asa, pe termen scurt, sa vedem o scadere semnificativa a balcanismului in politica. Sa fie mai putina gilceava si vorbe in plus, ceva mai multa seriozitate nemteasca. Deci daca nici atit nu se intimpla, degeaba ne-am mai apucat.
Justitia probabil o sa continue sa bage corupti la pirnaie. Intrebarea e daca intra si Basescu si cit mai multi din clica lui. Una din intrebarile centrale. Eu cred ca nu, dar nici pentru asta nu bag mina-n foc.

In rest, daca nu se materializeaza scenariul meu cu revenirea sasilor, nu cred ca o sa se imbunatateasca mult treaba dpdv. economic. Sigur, daca nu vine iar vre-o criza lucrurile vor merge in bine, dar foarte lent si probabil se vor imbunatati mult mai putin decit spera cei care l-au votat.
Cam in ideea asta am deschis subiectul.

#17
Vlad_xxxx

Vlad_xxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 17.11.2012

View Postandreic, on 20 noiembrie 2014 - 22:11, said:

Nu prea are sens o asemena discutie, e o colectie de pareri subiective ce imi aduce aminte de ofuscarea antenistilor...

Orice discutie e o colectie de pareri subiective. In care se ofuscheaza unii si altii.

#18
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View PostVlad_xxxx, on 20 noiembrie 2014 - 21:59, said:

(Ma mir ca n-a inceput inca nimeni o discutie pe tema asta.)

Va arata intr-adevar toata tara ca Sibiul ? Ne va scoate Santa Klaus pe toti din mocirla si ne va face super-fericiti ?
Daca da, in cit timp ?

Eu am si eu un mic scenariu posibil pe tema asta. Care incepe bine. O multime de sasi si de nemti se intorc in Romanica sa-l ajute pe Klaus sa faca tara mai frumoasa.
De terminat se termina, unii ar putea spune, mai putin bine.

http://republicadimb...1/19/ce-urmeaza

Frate, voi astia care credeti ca presedintele va munci in locul vostru si va face 'sa va fie bine' chiar sunteti tampiti sau doar platiti sa faceti propaganda?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate