Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Cisco RV180W E-K9-G5

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
LeThaL777

LeThaL777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.09.2014
Buna ziua,

Recent am achizitionat acest router pentru a-mi satisface necesitatile legate de un anumit proiect si am intampinat o problema:nu pot face/reusi  sa deschid porturile.
Sunt abonat RDS , am abonament de 1Gb si din August am trecut casnic la abonament bussines ( ip static).Aseara am inceput sa configurez routerul.Am urmat pasii si am ajuns la un pas in care trebuia sa bifez: Dynamic Ip,Satic Ip,PPPoE...si am ales PPPoE.Am urmmat pasii pana la capat am bagat user si parola..am dat save si asteptam sa se conecteze la internet dar mi-a dat eroare.Am sunat la RDS, am rugat frumos sa ma ajute cu catevba informatii, mi-a dat succint cateva indicatii.Mi s-a  spus ca trebuia sa bifez Static Ip si ca urmnare, trebuie sa resetez configuratia anterioara.asta am si facut.Am resetat configuratia anterioara, am bifat static Ip , am pus ip adress, subnet...etc...am ajuns la final, am dat ok si m-am connectat la internet.Pana aici ok.Proiectul meu este legat de deschiderea unui server de game.Este setat tot dar trebuie sa sa deschid porturile.Ca o paranteza, am citit pe un forum precum ca, s-ar face port forward numai prin PPPoE, prin care eu nu m-am putut connecta la internet. Sper ca cineva sa ma poata ajuta.Multumesc.

Edited by LeThaL777, 01 November 2014 - 11:30.


#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Port forward functionaza indiferent de setarile de pe WAN (Dynamic/Static/PPPoE).
Arunca un ochi aici.

#3
LeThaL777

LeThaL777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.09.2014
Am setat asa cum e explicat in tutorial dar tot nu merge.

#4
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Pentru ce joc vrei sa deschizi porturi? Pune si un print screen cu setarile facute pe partea de port forward.

#5
LeThaL777

LeThaL777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.09.2014
[ http://i61.tinypic.com/w0p7k1.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Error
DmN CMS: Failed to connect to sql server instance. Please check your configuration details.



Action --Always Allow
Service--MSSQL
Source Ip --Any
Destination IP - IP
Internal Port --1433

Edited by LeThaL777, 01 November 2014 - 12:31.


#6
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Ce cauta un IP public la destination IP? Acolo trebuie sa treci IP local (192.168.x.x sau ce clasa este setata pe partea LAN) catre care portul/porturile sa fie forwardate.
Intra aici, cauta jocul sa aplicatia pentru care vrei sa faci port forward si urmeaza pasii indicati. Daca nu gasesti fix aplicatia/jocul dorit, te inspiri din setarile pentru ceva apropiat.

#7
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008

View PostLesbianu, on 01 noiembrie 2014 - 11:39, said:

Port forward functionaza indiferent de setarile de pe WAN (Dynamic/Static/PPPoE).
Arunca un ochi aici.

Da, pentru ca intre noiembrie 2010 si iulie 2013 am avut port forwarding facut pe IP static direct conectat, din 2013 m-au trecut la PPPoE si la abonamentul business.

#8
LeThaL777

LeThaL777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.09.2014

View PostLesbianu, on 01 noiembrie 2014 - 12:33, said:

Ce cauta un IP public la destination IP? Acolo trebuie sa treci IP local (192.168.x.x sau ce clasa este setata pe partea LAN) catre care portul/porturile sa fie forwardate.
Intra aici, cauta jocul sa aplicatia pentru care vrei sa faci port forward si urmeaza pasii indicati. Daca nu gasesti fix aplicatia/jocul dorit, te inspiri din setarile pentru ceva apropiat.

Multumesc de ajutor.Corecte indrumarile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate