Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Se intuneca ecranul cand ma joc- fost "Problema cu PC'u pe Win8"

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014
Am o problema mai putin delicata.
Am windows 8.1 pe PC activat si atunci cand mai joc , peste aproximativ 15-25 minute desktop-ul (ecranul ) se inchide ( se face negru ).
In acest caz trebuie sa restartez pc'u sa revina la normal.
Cand stau pe net , ore bune nu se inchide. Cand joc un joc mai slab la fel nu se inchide.
Nu ca as avea pc slab , am placa video Nvidia Geforce  GTS 250 care e buna ,si ram 4 gb . Ce as putea face?

Edited by exydos, 31 October 2014 - 21:58.


#2
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Sa verifici temperaturile cand te joci .

#3
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014
de la pc temperatura ? Nu e nimic fierbinte !

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 exydos, on 31 octombrie 2014 - 21:56, said:

Am o problema mai putin delicata.
Am windows 8.1 pe PC activat si atunci cand mai joc , peste aproximativ 15-25 minute desktop-ul (ecranul ) se inchide ( se face negru ).
In acest caz trebuie sa restartez pc'u sa revina la normal.
Cand stau pe net , ore bune nu se inchide. Cand joc un joc mai slab la fel nu se inchide.
Nu ca as avea pc slab , am placa video Nvidia Geforce  GTS 250 care e buna ,si ram 4 gb . Ce as putea face?

Nu ajunge sa ai PC activat.Posted Image Trebuie sa fie si jocurile "activate"Posted Image

ps.
Cam cat de buna crezi ca e placa ta?

#5
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014
Cand aveam w7 nu se facea asa ceva deci tinea bine CS:GO, dar acum se face ecranu negru , poate e problema de la ecran.

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Spui ca problema apare doar cand te joci. Ai verificat compatibilitatea jocurilor respective cu Windows 8? Ai verificat daca exista patch-uri necesare pentru a putea rula jocurile respective sub Windows 8 pe hardware-ul computerului tau? Ai verificat daca altii intampina probleme similare la aceleasi jocuri? Care sunt mai exact jocurile care produc aceasta problema? Ai incercat sa supui computerul/ placa video la stress altfel decat prin utilizarea jocurilor?

Am redenumit topicul, deoarece titlul "Problema cu PC'u pe Win8" nu ofera nicio informatie relevanta cu privire la tema topicului. Astfel de titluri nu sunt acceptabile. Din moment ce ai postat in "Windows 8" este clar ca problema apare in conditiile in care utilizezi Windows 8. De asemenea, din moment ce Windows 8 se instaleaza in mod normal pe un PC, precizarea ca problema apare pe un PC nu este relevanta. Relevant era daca rulai WIndows 8 pe Mac sau pe un hardware diferit de al unui PC intr-o masina virtuala sau emulator, caz in care ar fi trebuit sa specifici acest lucru. Iar termenul "problema" din nou nu este relevant, deoarece peste 90% dintre subiectele deschise in aria Windows se refera la probleme. Asa ca iti recomand ca de acum inainte sa te gandesti mai bine atunci cand alegi un titlu.

#7
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014
Mi se intuneca ecranul la jocuri gen : CS:GO , Outlast.
Nu se intuneca cand stau pe net sau joc CS 1.6

Astea is compatibile cu Windows8.
Altii nu intampina probleme la aceste jocuri (mai ales la CSGO)

Ce as putea face?

#8
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Ai verificat temperaturile placii cum ti-am zis cand te joci ?

#9
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014

 jeffy86able, on 01 noiembrie 2014 - 13:53, said:

Ai verificat temperaturile placii cum ti-am zis cand te joci ?

Daaa , nu se incalzeste deloc.

#10
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Deci zici ca atunci cand joci jocuri care cer multe resurse se face display-ul negru. Mie imi pare a fi de la sursa, nu iti mai alimenteaza placa video corespunzator, si pica. Ce sursa ai?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate