Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Un SMS - motiv (în plus) să merg la vot

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#1
Ion_Pribeagu

Ion_Pribeagu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 20.07.2014
Am primit de la numarul +4 0763 096 279 (număr absolut necunoscut mie - nu am numărul lui Dragnea să-l întreb cui aparține) următorul SMS:
"Multumesc ca sunteti alaturi de mine! Va astept duminica la vot, alaturi de toti cei care gandesc, simt si cred la fel. Multumesc! Victor http://bit.ly/1FSpAMd".
Evident, primul pas a fost să intru pe pagina de la sfârșitul mesajului, necunoscându-l pe "Victor", dar având o vagă bănuială. Ei bine, acolo, o fătucă se chinuia să mă convingă că am avea cel puțin un punct în care am gândi la fel. Adică: ea cu mine și cu onor catindatul am gândi la fel. Eroare maximă! Dați-mi voie să mă explic: Eu, spre exemplu, gândesc. Dumneaei, domnișoara, mde ... M-aș cam îndoi ... Iar cu junele catindat (zic june că un moșulică îl poreclea "Cârlanul" până nu demult) sunt absolut sigur ca nu gândesc la fel - lui ii stă mintea la chestiuni inalte, subtile (cum ar fi spăgi, plagiate, ordonanțe, probleme delicate cu justiția ale socrului sau colegilor), pe cand mie imi stă la muncă si la angaralele cu care m-a pricopsit dumnealui. Ei, lucruri marunte. Concluzia - nu gândim la fel! Deloc.
Iar cu exprimarea: "alaturi de ..." - Doamne ferește!
Oricum, pe acesta cale țin sa-i mulțumesc expeditorului. Mi-a dat un motiv in plus să merg la vot. Nu că aș mai fi avut nevoie de vreunul. E pentru prima oară când văd că banii luați de la mine (prin impozite și taxe) sunt folosți intr-un scop bun. Acela de a mă convinge să votez. Oriunde m-aș afla.

#2
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Si mie mi-a trimis Obama un SMS acum cateva zile, ma intreba daca vreau sa candidez la presedentie din partea partidului din care face parte. Evident ca l-am refuzat.

#3
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Si eu am primit un sms de genul. Le-am trimis un raspuns de toata frumusetea...

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
Vezi aici: http://forum.softped...de-la-primarie/

#5
667

667

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 04.02.2012
Am primit si eu sms-ul acela. Am dat un replay in care am scris ca votez Iohannis.

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pe mine nu m-au spamat cu SMS, pe mine m-au sunat special din partea lui Iohannis, ca sa-mi reaminteasca ceva, parca despre vot, sau pe acolo, ca n-am avut rabdare sa ascult tot si le-am inchis telefonul.

Edited by gumball3000, 31 October 2014 - 12:49.


#7
alex91ro

alex91ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 18.09.2014
am receptionat un sms similar, era expediat din alta tara

#8
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Eu am primit SMS de la Călin Constantin Anton Popescu-Tăriceanu, care mi-a amintit ca a fost mereu de partea mea. Doamne, cum am putut uita asa ceva!

#9
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Mie se tot chinuie astia de mult sa-mi trimita SMS da' nu pot ca n-am telefon muahahaha

#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
O plasa de malai tot o sa primesti: http://www.mediafax....rizati-13477209

#11
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
nu stiu de ce va stresati de la "cersetorii" astia care formeaza clasa politica. Ca si cersetorii adevarati, doar intind mana cerand un ban (vot) fara a oferi ceva in schimb .. . cei mai creativi dintre ei, ne ofera povesti frumoase de adormit .... eu nici nu ma mai gandesc la acesti "ciolanari", numiti asa de pretentios,  "omeni politici".

Edited by Danubian, 31 October 2014 - 13:30.


#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

 Ion_Pribeagu, on 31 octombrie 2014 - 12:22, said:

Am primit si eu SMS de la acelasi numar. Cred ca este legal, totusi. L-am sters, dar nu i-am injurat. Exista lucruri mai repe le lumea asta. In plus, astazi sunt chill...

#13
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Eu am primit de la 0757044272 tot cu ponta. L-am sictirit in Replay si-am blocat numarul.

#14
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 oauzor, on 31 octombrie 2014 - 12:27, said:

Si mie mi-a trimis Obama un SMS acum cateva zile, ma intreba daca vreau sa candidez la presedentie din partea partidului din care face parte. Evident ca l-am refuzat.

Pe tine te cred, tu (Eminem) esti din SUA, tara unde e Obama presedinte. Cu o celebritate care sa-l sustina, cred si eu ca ti-a trimis mesaj. :)

#15
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 20.04.2011
mie-mi placea mai mult cand primeam cola si paturi , decat sms-uri

#16
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Pe mine m-a sunat Udrea, a zis ca vine deseara la mine.

#17
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Pe mine nu m-a sunat nimeni si nici nu mi-au trimis sms sau flutulash prin posta... Posted Image

Edited by Hider141, 31 October 2014 - 15:03.


#18
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 667, on 31 octombrie 2014 - 12:43, said:

Am primit si eu sms-ul acela. Am dat un replay in care am scris ca votez Iohannis.
Mda, eu am trimis o injuratura. Urata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate