Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Interzicerea sondajelor de opinie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
53 replies to this topic

#1
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
Sondajele cu cât obtine fiecare cu aproximatie ar trebui interzise, daca o persoana care nu simpatizeaza pe Ponta sau Iohannis si vede ca numai acestia au sanse la presedentie, tinând cont de trecut, renunta sa mai mearga la vot = se încurajeaza absenteismul!

Eu nu merg si fiindca e obligatoriu sa îmi puna acel timbru cu votat si stampila pe ci, si care e foarte greu de îndepartat cu diluant toxic..., astfel as fi votat cu o femela foarte sexy...!

#2
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004
Da, stiu multa lume care nu merge la vot ca isi pot murdarii pantofi daca calca intr-o balta si dupa aia trebuie sa-i curete.

#3
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Pai , ar trebui o lege pt asta , dar cred ca e doar prin Franta legea asta !!

Cu toate ca ne dam "francaise" , nu luam si legi clare si bune de la ei !!

Ineptie mai mare , vizavi de timbru aplicat , nu cred ca am auzit !!

#4
acvaristul

acvaristul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 27.09.2006
Eu cred ca o sa merg sa votez.
In fond, mie imi place mirosul de diluant! Posted Image Posted Image Posted Image

#5
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006

View Postaazz, on 31 octombrie 2014 - 09:29, said:

Eu nu merg si fiindca e obligatoriu sa îmi puna acel timbru cu votat si stampila pe ci, si care e foarte greu de îndepartat cu diluant toxic..
Se indeparteaza ff usor cu ulei vegetal, de bucatarie !!
Deci, mergi la vot !!

#6
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Intr-adevar, daca alegatorul este suficient de prost sa puna botul la niste sondaje comandate, mai bine sta acasa si nu votează.

Edited by Wittmann2, 31 October 2014 - 09:52.


#7
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
Ce-mi place mie cand se mai trezeste cate unul sa ceara interzicerea a ceva, doar pentru ca il enerveaza pe el. Posted Image

Nu te obliga nimeni sa le iei in cosiderare, dar poate le permiti altora sa le foloseasca drept ceea ce sunt: o unitate de masura cu un anume grad de imprecizie, dar si cu o certa utilitate.

#8
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Sunt cateva cazuri cand vreau sa postez ceva dar este suficienta doar semnatura. Poftiti.

#9
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
ce mai tura-vura! eu zic sa interzicem votul. si-asa este o formalitate inutila... :stickouttongue:

#10
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013

View Postaazz, on 31 octombrie 2014 - 09:29, said:

Eu nu merg si fiindca e obligatoriu sa îmi puna acel timbru cu votat si stampila pe ci, si care e foarte greu de îndepartat cu diluant toxic..., astfel as fi votat cu o femela foarte sexy...!

Nebunaticule...si tu votezi cu Luisa? :naughty:


Edited by Kyth, 31 October 2014 - 09:56.


#11
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

View Postofi_tm, on 31 octombrie 2014 - 09:45, said:

Se indeparteaza ff usor cu ulei vegetal, de bucatarie !!
Deci, mergi la vot !!

Nu ca ala il foloseste la altceva..

#12
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003

View Postaazz, on 31 octombrie 2014 - 09:29, said:

Eu nu merg si fiindca e obligatoriu sa îmi puna acel timbru cu votat si stampila pe ci, si care e foarte greu de îndepartat cu diluant toxic..., astfel as fi votat cu o femela foarte sexy...!
Un motiv intemeiat pentru neparticipare la deciderea soartei Romaniei. Mai degraba te deranjeaza timbrul ala, decat sa-i vezi pe Ponta, Iohannis sau Macovei in functia de presedinte.

Asa imi vine sa-mi iau catrafusele si sa plec din tara asta .... dar stai ... deja am facut-o! Ce vis urat am avut Posted Image

#13
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Deci nu te duci la vot ca sa nu votezi dupa sondaje si ....pe baza de timbru ?Posted Image

#14
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012

View PostBursul, on 31 octombrie 2014 - 10:04, said:

Asa imi vine sa-mi iau catrafusele si sa plec din tara asta .... dar stai ... deja am facut-o! Ce vis urat am avut Posted Image

Stai dumneata linistit, si prin alte tari se voteaza tot p-acelasi principiu. Ca doar nu crezi ca Obama a ajuns prezident pen' ca era cel mai capabil american in viata.

Edited by Val888, 31 October 2014 - 10:07.


#15
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

View Postaazz, on 31 octombrie 2014 - 09:29, said:

Sondajele cu cât obtine fiecare cu aproximatie ar trebui interzise, daca o persoana care nu simpatizeaza pe Ponta sau Iohannis si vede ca numai acestia au sanse la presedentie, tinând cont de trecut, renunta sa mai mearga la vot = se încurajeaza absenteismul!

Eu nu merg si fiindca e obligatoriu sa îmi puna acel timbru cu votat si stampila pe ci, si care e foarte greu de îndepartat cu diluant toxic..., astfel as fi votat cu o femela foarte sexy...!

in legatura cu titlul topicului, eu sunt de  parere ca ar fi doar o incercare umila de a ameliora cea ce de fapt urmeaza post alegeri..."sondaje" zi de zi!  Posted Image

#16
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012
Pai da. Da' chestia e din ciclu' "nu-mi misc kuru' daca nu-mi iese ceva" = "daca au zis astia la teveu ca ala pe care l-as vota n-are sanse ... nu ma mai deplasez la vot, ca am alte chestii de facut". Intrebarea e ... chiar nu castigi nimic daca nea candidatu' votabil nu va iesi prezident ?

Edited by Val888, 31 October 2014 - 10:13.


#17
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Sondajele eu unul le ignor, pentru ca se fac pe un numar mic de persoane(1000~5000)
Posted Image Hai sa nu mai facem pe interesantii, ci sa ne miscam cu totii duminica la vot!Posted Image
Daca nu vom merge la vot, o sa bocim multi pe aici ca s-au furat alegerile in Romania!

#18
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postxmanyacs77, on 31 octombrie 2014 - 10:36, said:

Sondajele eu unul le ignor, pentru ca se fac pe un numar mic de persoane(1000~5000)

ai auzit de ramura matematicii numita statistica? Posted Image

unul dintre primele capitole ale acestei stiinte te invata cum sa esantionezi, adica cum sa alegi un numar mic de exemplare pe care sa le studiezi dintr-o populatie foarte mare, astfel incat concluzia luata pe acel numar mic sa ramana valabila si la intreaga populatie, bineinteles cu o marja de eroare precizata.

Edited by Pollux, 31 October 2014 - 10:41.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate