Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Se merita schimb Lg L70 cu Iphone 4s?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
LucianR7

LucianR7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2013
Salutare!!
      As avea nevoie de un sfat, daca se poate si anume: sunt in posesia unui Lg L70, black, model cu Nfc, achizitionat de 2 luni de nou, un telefon foarte interesant, aspectuos, merge orice aplicatie pe el, cursiv, fara laguri etc dar m-am plictisit putin de el sau mau mult doresc sa am un Iphone, imi plac mult telefoanele astea....chiar daca nu sunt asa spectaculoase etc..... De curand am gasit o oferta de schimb cu un Iphone 4s dar problema ii urmatoarea: capacul spate ii spart si butonul Home merge mai greu. Un capac costa in jur de 30 lei iar butonul se poate repara din ce am vazut pe net cu un anumit spray.....as fi tentat, dar nu stiu daca se merita. Voi ce ziceti?
Va rog, cat se poate de mult, fara glume, ironii.
                                   Multumesc anticipat!

#2
MadB91

MadB91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 06.12.2011
Mie nu mi-au placut niciodata tipul asta de schimburi si mi se par aiurea.
Tu dai un telefon nou, pe unul vechi, la al cine stie catelea proprietar si care are capac spart, buton defect, probabil si probleme cu bateria sau mai cine stie ce.
Dar o sa ai Iphone...Posted Image

#3
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Merita efortul de a ruga un moderator sa editeze titlul.

#4
LucianR7

LucianR7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2013
Are cont icloud, ce presupune asta?

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Da, se.
Meriti un iPhone 4s defect care cu ultimul iOS merge in slow motion.

View PostLucianR7, on 30 octombrie 2014 - 22:08, said:

Are cont icloud, ce presupune asta?

adica e ciordit si blocat cu iCloud.

#6
emi_axel

emi_axel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 29.08.2007
Eu as zice sa-ti desenezi un mar in spatele telefonului tau LG si sa uiti de aceasta oferta.

#7
LucianR7

LucianR7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2013
Mi-a zis ca se poate face alt cont icloud......dar mai bine pun eu mar pe Lg.  6s

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Alt cont de iCloud poti sa faci, dar daca nu ai parola contului vechi nu-l poti scoate > nu poti debloca telefonul.

#9
LucianR7

LucianR7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2013
Am mai gasit oferta asta, si vrea sa ne intalnim, mi se pare o alegere mai buna chiar daca ii doar 4 http://olx.ro/oferta...-3-ID2yejD.html

#10
CBb

CBb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 02.06.2009
Nu!

#11
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,096
  • Înscris: 04.09.2013
cati ani ai colegul care vrei iphone ? de unde stii ca nu te vei plictisi si de ala peste 2 luni ? ti l-ai cumparat cu banii tai ? daca da, du-te si fa ce schimb vrei. daca ti l-au luat parintii, consula-i si pe ei daca sunt de acord cu un asemenea schimb de telefon nou contra un telefon folosit cu defectiuni (capac, buton etc.) pe mine ca persoana nu ma afectezi cu absolut nimic ca iti dai un telefon nou pe unul uzat. singurul care ar avea de pierdut in afacerea asta esti tu. eu iti spun ca sfat prietenesc ca ceea ce vrei sa faci este o mare tampenie. stai linistit in banca ta, parca viata s-ar invarti in jurul acelui telefon. nu ai alte activitati care sa te faca mai fericit ?

#12
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
comparatiile dintre doua sisteme de operare mi se par aiurea.

daca tie Android-ul ti-a oferit prea mult atunci treci la iOS.

cumva, din start, daca tu iei in calcul un astfel de schimb (si aici ma refer strict la sistemele de operare), meriti iPhone-ul. Fara ironie.

#13
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,096
  • Înscris: 04.09.2013
e ca si cum ti-ai cumpara un renault megane nou sa zicem si dupa doua luni il dai la schimb pentru un vw golf vechi de 2 ani care are o macara defecta la un geam si cateva zgarieturi, dar nah, ai vw golf .. nu am nimic cu vw, sunt chiar fan, dar in situatia de fata cred ca exemplul se incadreaza la fix.

#14
LucianR7

LucianR7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 31.12.2013

View Postwld-ro, on 30 octombrie 2014 - 22:54, said:

cati ani ai colegul care vrei iphone ? de unde stii ca nu te vei plictisi si de ala peste 2 luni ? ti l-ai cumparat cu banii tai ? daca da, du-te si fa ce schimb vrei. daca ti l-au luat parintii, consula-i si pe ei daca sunt de acord cu un asemenea schimb de telefon nou contra un telefon folosit cu defectiuni (capac, buton etc.) pe mine ca persoana nu ma afectezi cu absolut nimic ca iti dai un telefon nou pe unul uzat. singurul care ar avea de pierdut in afacerea asta esti tu. eu iti spun ca sfat prietenesc ca ceea ce vrei sa faci este o mare tampenie. stai linistit in banca ta, parca viata s-ar invarti in jurul acelui telefon. nu ai alte activitati care sa te faca mai fericit ?

21  de ani colegu!  Telefonul a fost luat din banii mei, si tocmai din motivul asta pun atatea intrebari.... Nu, un telefon nu ma face nici pe departe mai fericit ( sa purtam si o discutie offtopic), si nici nu ar avea cum, am multe motive care sa ma faca sa diu fericit  ca sa ma bucure un telefon....eu m-am gandit ca Lg cu toate ca ii mai nou se devalorizeaza mult mai repede....si am oarecare inclinatie spre Iphone.... Tin sa iti multumesc pentru  sfat, mi-ai deschis putin ochii, nu se merita....ce ii nou  ii nou.....

#15
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,096
  • Înscris: 04.09.2013
e putin absurd sa te gandesti la devalorizarea unui telefon atunci cand il cumperi. nu este ceva la care speri la revanzare, cum este cazul masinii. telefonul, cel putin din punctul meu de vedere, trebuie sa poata indeplini anumite functii. de exemplu eu am nevoie sa pot trimite si primi mailuri, putin browsing fara blocaje, am mare nevoie de gps in anumite situatii si pentru asta, sunt foarte multumit de achizitia pe care am facut-o si nu as vrea sa aiba ecran la care sa ma uit cu lupa. pentru asta am cumparat un galaxy trend plus la 150 de lei + abonament 15 eur pe luna timp de 2 ani. fa tu calculul. il mai schimb cand nu mai este in stare sa faca ce-i cer.

#16
noname01

noname01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 11.08.2013
Verbul a merita nu este reflexiv.

#17
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Cum sa nu se fie reflexiv?

#18
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Nu cred ca are vreun rost schimbul asta, din cauza ca atat iPhone 4 cat si 4s sunt vechi. La 4, daca ii faci update la soft de la 6.x la 7.x (ce sa mai zic de 8.x), se misca exact ca o caramida. Cred ca acelasi lucru se va intampla si cu 4s, la update-ul de la 7.x la 8.x. Si oricum, la primul telefon pe care l-ai mentionat, sunt sanse mari sa trebuiasca sa schimbi cu totul butonul respectiv. Sa nu mai zic de baterie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate