Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Recomandare casti in-ear +/-200ron

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
bogdan_bp

bogdan_bp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.08.2013
Vreau sa-mi iau o pereche de casti in-ear buget (mult) sub 300 ron. vor fi folosite la telefon/ipod/pc pentru muzica.
Ultimele casti sunt/au fost AKG K321 de care n-am fost prea multumit. Caut ceva care sa se aseze cum trebuie in ureche si sa izoleze fonic cat mai bine, ar fi ideal daca s-ar putea schimba cablul (la akg-uri s-a rupt destul de repede si acum se aude mult mai incet o casca :/ ). Va rog sa-mi recomandati si un set de bureti/tampoane pt casti.

#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
daca vrei casti adevarate ia xiaomi pistons, o sa ma cauti prin bucuresti sa ma cinstesti....dar vezi sa fie originale ca sunt si replici de 2 lei

#3
bogdan_bp

bogdan_bp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.08.2013
n-am gasit la nici un magazin de muzica "serios" xiaomi (poate pentru ca-s casti de telefon Posted Image )

merita sa iau casti de studio/monitorizare gen seinneiser ie4? imi place sa aud in casti suntele pe care nu le aud in mod normal pe o melodie, e totusi posibil sa aud in casti de studio mai mult decat vreau?

#4
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Eu as merge pe CX400. Si eu astept Pistons-urile din China, dar am fost foarte multumit de Sennheiser pana cand le-am rupt firul :)

#5
bogdan_bp

bogdan_bp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.08.2013

View Postdiahim, on 27 octombrie 2014 - 21:58, said:

Eu as merge pe CX400. Si eu astept Pistons-urile din China, dar am fost foarte multumit de Sennheiser pana cand le-am rupt firul Posted Image
cum e cu transportul din china? cat costa? merita pt comenzi mici? trebuie sa ridici produsele de la vama sau iti ajung acasa?

#6
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Transportul e gratis prin posta, poti opta si pentru curier sa fie livrarea mai rapida, dureaza intre 2 saptamani si o luna, in general. Unele ajung la BSI si te pot obliga sa platesti TVA (depinde de agent si de valoarea coletului). Altele ajung la oficiul postal de care apartii, unele la Oficiul zonal. Incurcate sunt caile postei romane..

Edited by diahim, 28 October 2014 - 00:16.


#7
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Si eu recomand tot Xiaomi pistons v2. Is ieftine, dar isi fac foarte bine treaba. Singura problema dupa mine sunt dopurile lor, sunt cam moi, dar eu le-am inlocuit cu dopuri din spuma.
Ca si comanda din China, transportul prin posta e gratuit si ai 2 optiuni:
1. China post, HK post: ajung la oficiul vamal, dar pachetul e mic si nu te pune nimeni sa platesti nimic.Si daca ar trebui, TVA-ul ar fi ~17 LEI.
2. Unele site-uri (b2cbuying imi vine in minte) trimit prin posta olandeza (postNL); coletul va ajunge la oficiul postal de cartier si nu mai trebuie sa platesti nimic.

Eu le-am luat de pe pandawill, am prins oferta la 17 dolari cu transport gratuit prin posta chineza. Nu am platit nimic la vama pentru ele.

Edited by horatziu, 28 October 2014 - 08:37.


#8
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,495
  • Înscris: 13.11.2011
CX400 costa mai mult de 200 lei,ca sunet iti pot spune ca sunt axate pe bas,dar sunt super ok,sunt relativ durabile[daca ai grija de ele],eu am o pereche de 4 ani si ceva si sunt in stare ok pana acum...nici o problema cu firul sau cu driverele,adica sa se auda mai incet,sa baraie,etc....
Totusi vrei cam multe,casti cu cablu detasabil nu gasesti tu in veci si pururi la 200 lei.
PS:incearca si la mana doua.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate