Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Rata Emag!

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
Marian931

Marian931

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 12.04.2014
Nu mai inteleg absolut nimic cu emag-ul lu' peste, vreau sa comand un produs in rate dar nu am card, cum se procedeaza? Am adaugat produsul in cos, am vrut sa finalizez comanda dar nu pot alege rate normale, doar rate online la Ecredit care nu inteleg, cum adica sa platesc rate online? Nu pot sa ma duc ca tot omu' in fiecare luna si sa platesc prin transfer bancar? Va rog, lamuriti-ma ca nu mai am nervi pentru Emag.

Edited by Marian931, 23 October 2014 - 23:25.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Doar in showroom-uri poti opta pentru variantele de rate "offline".

Varianta recomandata ar fi sa-ti faci un card pt. rate si il alimentezi periodic.

#3
Marian931

Marian931

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 12.04.2014

 gumball3000, on 23 octombrie 2014 - 23:30, said:

Doar in showroom-uri poti opta pentru variantele de rate "offline".

Varianta recomandata ar fi sa-ti faci un card pt. rate si il alimentezi periodic.


Pai si produsul il comand de pe site sau ma duc la showroom?

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
In showroom, asa auzisem.
Eventual suna la ei sau lasa o solicitare online (dureaza si vreo 3-4 zile pana raspund). http://www.emag.ro/i...i-sesizari#tab3

Edited by gumball3000, 23 October 2014 - 23:37.


#5
buzucan

buzucan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 23.03.2006
cred ca merge si din magazin, dar ar trebui si de pe site sa poata fi comandat si finalizezi comanda la ei ca sa "prinzi" oferta.

#6
Marian931

Marian931

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 12.04.2014
Eu nu inteleg de ce nu scrie pe site exact cum sa platesti, eu vreau sa le dau bani dar ei nu vor sa ii primeasca.

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009
Ia citeste aici: http://www.emag.ro/i...te-prin-ecredit
Disponibil doar Cetelem, pentru ca: Incepand cu 11.08.2014 modalitatea de finantare eCREDIT BRD Finance va fi disponibila doar in showroom-urile eMAG.

#8
Marian931

Marian931

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 12.04.2014
Pai bine prietene, dar eu tot nu m-am lamurit, produsul il iau de pe site sau ma duc la showroom si mi-l da acolo?

#9
Cretuboy

Cretuboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 18.12.2006
Iti faci un card de cumparaturi gen Card Avantaj de la Credit Europe Bank, StarBt de la Transilvania sau Brd Finance, in functie de ce salariu ai ei iti aloca pe card o suma sa zicem 3000 ron, tu pe site la emag alegi produsu, apoi plata in rate online bagi datele cardului, selectezi cate rate vrei 6,8,12 si astepti sa iti vina produsu, apoi in fiecare luna pui rata pe card, ai o rata fixa fara dobanda.

#10
danyconnect

danyconnect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 14.10.2011
uite aici http://www.emag.ro/i...te-fara-dobanda , iar cand te vei loga apar si cardurile la plati

#11
Cretuboy

Cretuboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 18.12.2006

 danyconnect, on 24 octombrie 2014 - 00:14, said:

uite aici http://www.emag.ro/i...te-fara-dobanda , iar cand te vei loga apar si cardurile la plati

Mai intai sa isi faca un card, baiatu a zis clar ca nu are un astfel de card

#12
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Cumperi PS4 de pe emag? Ai renunat asa usor la cel din Bacau?

#13
Marian931

Marian931

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 12.04.2014

 gozmyn, on 24 octombrie 2014 - 00:28, said:

Cumperi PS4 de pe emag? Ai renunat asa usor la cel din Bacau?


Nu, nu, maine plec in Bacau, de pe emag vreau sa cumpar un telefon si nici ca e posibil.

 Cretuboy, on 24 octombrie 2014 - 00:14, said:

Iti faci un card de cumparaturi gen Card Avantaj de la Credit Europe Bank, StarBt de la Transilvania sau Brd Finance, in functie de ce salariu ai ei iti aloca pe card o suma sa zicem 3000 ron, tu pe site la emag alegi produsu, apoi plata in rate online bagi datele cardului, selectezi cate rate vrei 6,8,12 si astepti sa iti vina produsu, apoi in fiecare luna pui rata pe card, ai o rata fixa fara dobanda.


Am dat pe rate online si acum ma pune sa completez asta:

Attached Files



#14
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Nu te mai complica cu emag-ul, gasesti telefoane si la sh , tot pe tocmai.ro. Daca tot faci drumul pana acolo, cumperi si un telefon .

ps: daca mergi cu trenul, gasesti telefoane de vanzare prin vagoane/peron gara nord

#15
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,753
  • Înscris: 25.01.2007
http://www.emag.ro/i...it#tabs-cetelem

scrie romaneste si clar. faci comanda pe site, bifezi la bodalitate plata - rate, apoi alegi prin cine, cetelem sau brd.
te va suna un reprezentant cetelem, sau brd, din orasul tau. iti va zice unde il gasesti. va intalniti,  ii vei duce adeverinta de venit si ce mai cere, el iti aproba cererea, anunta e-mag ca e aprobat creditul, e-mag trimite produsele.

#16
Marian931

Marian931

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 12.04.2014

 slai, on 24 octombrie 2014 - 08:20, said:

http://www.emag.ro/i...it#tabs-cetelem

scrie romaneste si clar. faci comanda pe site, bifezi la bodalitate plata - rate, apoi alegi prin cine, cetelem sau brd.
te va suna un reprezentant cetelem, sau brd, din orasul tau. iti va zice unde il gasesti. va intalniti,  ii vei duce adeverinta de venit si ce mai cere, el iti aproba cererea, anunta e-mag ca e aprobat creditul, e-mag trimite produsele.


Si tot procesul asta complex cat dureaza?

#17
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Mai se plateste altfel salariul decat pe card?
Daca nu esti salariat ia-ti gandul de la cumparaturi in rate.

Edited by don_dannielo, 24 October 2014 - 08:38.


#18
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,753
  • Înscris: 25.01.2007

 Marian931, on 24 octombrie 2014 - 08:25, said:

Si tot procesul asta complex cat dureaza?
In mod normal in maxim 24 ore cetelem iti aproba creditul. atat le ia sa verifice firma, pe tine la biroul datornicilor, si ce mai au de facut.
cat astepti tu la firma dupa adeverinta de salariat, nu mai stiu.
cetelem cere parca 6 luni vechime la actualul loc de munca, brd nu stiu, dar sigur nu mai putin de 6 luni.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate