Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Diaspora e aici? Mergeti sa votati in 2016 ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2071 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,132
  • Înscris: 30.10.2003
Unii merg zeci, chiar sute de km sa voteze.
Stiti careva in ce conditii se poate vota?
Ultima data trebuia nu stiu ce acte, m-au luat prin surprindere.

#2
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,145
  • Înscris: 28.06.2005

View PostBursul, on 23 octombrie 2014 - 22:40, said:

Ultima data trebuia nu stiu ce acte, m-au luat prin surprindere.

Paşaport, CI?

Edited by sfantu.dracu, 23 October 2014 - 22:43.


#3
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Nu legitimati lovitura de stat !

:wacko:

#4
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Plecatii mei voteaza.

#5
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Eu m-as duce sa votez....
Dar sunt prea multi Romani in zina si de cat sa ma duc sa stau 2h la Ambasada Romaniei la Paris ca sa votez.....mai bine NU!
Dar daca ajunge Iohanis in turul 2 poate fac efotul asta!

#6
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View PostBursul, on 23 octombrie 2014 - 22:40, said:

Unii merg zeci, chiar sute de km sa voteze.
Stiti careva in ce conditii se poate vota?
Ultima data trebuia nu stiu ce acte, m-au luat prin surprindere.

Pai daca esti plecat din tara ce rost are sa votezi? De ce sa nu votezi in tara de adoptie? De ce sa le alegi tu viitorul celor din tara? E aiurea rau....
Mi se pare o aiureala enorma sa votezi fiind plecat poate de ani multi din Ro ....

#7
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,459
  • Înscris: 03.04.2013
Pentru ca tu care stai acasa, dormi. Dai din gura pe net in loc sa faci ceva.

#8
Topcat7

Topcat7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.09.2014

View PostBodCasa, on 23 octombrie 2014 - 23:49, said:

Eu m-as duce sa votez....
Dar sunt prea multi Romani in zina si de cat sa ma duc sa stau 2h la Ambasada Romaniei la Paris ca sa votez.....mai bine NU!
Dar daca ajunge Iohanis in turul 2 poate fac efotul asta!

Nu ti se pare aiurea un presedinte de "centru dreapta" cu un parlament de stanga?
Accepta realitatea. Eu nu mai am nici macar un prieten, o cunostinta care sa nu fie de stanga, fie ca e constient de asta fie ca nu.

#9
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,459
  • Înscris: 03.04.2013
@bod-pai cica acolo se voteaza mai repede decit oriunde. mergi, daca vrei sa aibe johannis vreo sansa la turul 2. si sa se si enerveze unii.

View PostTopcat7, on 23 octombrie 2014 - 23:59, said:


Nu ti se pare aiurea un presedinte de "centru dreapta" cu un parlament de stanga?
Accepta realitatea. Eu nu mai am nici macar un prieten, o cunostinta care sa nu fie de stanga, fie ca e constient de asta fie ca nu.
Nu e aiurea, e misto, se porcaie unii pe altii si avem si noi distractie la televizor

#10
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

View Postady_77, on 23 octombrie 2014 - 23:53, said:

Pai daca esti plecat din tara ce rost are sa votezi? De ce sa nu votezi in tara de adoptie? De ce sa le alegi tu viitorul celor din tara? E aiurea rau....
Mi se pare o aiureala enorma sa votezi fiind plecat poate de ani multi din Ro ....


Se vede ca nu stii ce inseamna sa fii plecat din tara!
Dar hai sa iti spun o chestie.....am aflat de la mama socra chestii care se intamplau la 5km de unde locuiesc eu, mama soacra fiind in RO!
Deci ce vreau a spune cu asta???
Nu dau 2 bani pe tara unde sunt.....sunt aici pentru ca imi plac € lor ATAT!

View PostTopcat7, on 23 octombrie 2014 - 23:59, said:

Nu ti se pare aiurea un presedinte de "centru dreapta" cu un parlament de stanga?
Accepta realitatea. Eu nu mai am nici macar un prieten, o cunostinta care sa nu fie de stanga, fie ca e constient de asta fie ca nu.


Cred ca doar tu esti de mana stanga!Posted Image  Posted Image
Eu as vota pe oricine numai sa nu iasa PSD-ul.....
Nenorociti, au furat tara si acum vine cu mascota asta plagiatoare, spion ascuns, si MINCINOS de prima clasa, sa imi spuna mie ca el va schimba tara......SA O SCHIMBE, CA TOT E LA PUTERE, SI SA VINA SA IMI SPUNA, UITE EU AM SCHIMBAT TARA, de ce nu o schimba acum??????
Iau foc degeaba......din cauza unor batuti in cap!Posted Image  Posted Image

Edited by BodCasa, 24 October 2014 - 00:14.


#11
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,459
  • Înscris: 03.04.2013
stai dreq la un loc, iti pocneste vena :P

#12
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

View Postviotl, on 24 octombrie 2014 - 00:00, said:

@bod-pai cica acolo se voteaza mai repede decit oriunde. mergi, daca vrei sa aibe johannis vreo sansa la turul 2. si sa se si enerveze unii.


Da am auzit si eu asta....
Dar sa stii ca acu 8 ani cand s-a votat am vrut sa merg si eu la vot....
Mi-am soata si m-am dus la ambasada....
Ce sa vezi.....era coada de 200m, zici ca stateau la paine pe timpu lu raposatu, ca sa voteze.......m-am lasat la mana mea, si am facut cale intoarsà!

Edited by BodCasa, 24 October 2014 - 00:17.


#13
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007

View PostTopcat7, on 23 octombrie 2014 - 23:59, said:


Nu ti se pare aiurea un presedinte de "centru dreapta" cu un parlament de stanga?
Accepta realitatea. Eu nu mai am nici macar un prieten, o cunostinta care sa nu fie de stanga, fie ca e constient de asta fie ca nu.

sigur is "plecati" ...

#14
tenzen

tenzen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,797
  • Înscris: 28.06.2007
Ciudat cum ii apuca pe unii nationalismul dupa ce pleaca din tara, iar in romania sunt  tot mai multi scarbiti de la atata coruptie, mancatorie si minciuni.

#15
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Nu, n-o sa conduc 800 de km ca sa votez!

#16
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
Mergem cu S-Bahnul in carca cu acordeonu, sa votam la buzunare mancatias

Attached File  Cersetorie.jpg   57.14K   81 downloads

Edited by Hedonist, 24 October 2014 - 02:21.


#17
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Mai bine stau acasa si ma joc cu mine.


Infinit mai util si mai placut.

#18
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,132
  • Înscris: 30.10.2003

View Postsfantu.dracu, on 23 octombrie 2014 - 22:43, said:

Paşaport, CI?
Mai mai trebuia un act cu care sa dovedesti ca locuiesti in tara respectiva.

View Postady_77, on 23 octombrie 2014 - 23:53, said:

Pai daca esti plecat din tara ce rost are sa votezi? De ce sa nu votezi in tara de adoptie? De ce sa le alegi tu viitorul celor din tara? E aiurea rau....
Mi se pare o aiureala enorma sa votezi fiind plecat poate de ani multi din Ro ....
La inceput nu votam. Dar apoi am citit cum altii ramasi in tara le fierbe sangele in vene cand ceilalti voteaza. De atunci incerc sa nu lipsesc de la nici un vot Posted Image

Eu centrez, eu dau cu capul:

Ministerul Afacerilor Externe recomandă cetăţenilor români care se vor afla în străinătate la data la care au loc alegerile pentru Preşedintele României din anul 2014 (2 noiembrie, respectiv 16 noiembrie, în cazul organizării unui al doilea tur de scrutin) să se asigure că deţin acte de identitate valabile, condiţie absolut necesară pentru exercitarea dreptul la vot.
Ministerul Afacerilor Externe recomandă cetăţenilor români care şi-au pierdut actele de identitate sau cărora le-au expirat actele de identitate să solicite din timp preschimbarea acestora la misiunile diplomatice şi consulare ale României din străinătate. Ţinând cont de durata necesară emiterii unor noi acte valabile, potrivit normelor în vigoare, cetăţenii români sunt sfătuiţi să evite să solicite preschimbarea actelor de identitate în apropierea zilei în care se desfăşoară scrutinul sau în ziua respectivă.
De asemenea, nu este recomandată solicitarea de titluri de călătorie în ziua scrutinului decât dacă acest lucru este imperativ necesar pentru motivul reîntoarcerii în România.
În acest context, reamintim că titlurile de călătorie sunt documente cu caracter provizoriu destinate cetăţenilor români în vederea atestării identităţii deţinătorilor pe parcursul drumului de întoarcere din străinătate în România. În acelaşi timp, titlul de călătorie figurează, potrivit Legii 370/2004 pentru alegerea Preşedintelui României, printre documentele de identitate în baza cărora cetăţenii români pot vota la alegerile prezidenţiale.
Eliberarea titlurilor de călătorie pentru cetăţenii români cu drept de vot aflaţi în străinătate se taxează potrivit legii, nefiind acordată nici o gratuitate în acest sens. În vederea unei cât mai bune informări a cetăţenilor români din străinătate cu privire la condiţiile de exercitare a votului, reamintim că Ministerul Afacerilor Externe a dat publicităţii „Ghidul alegătorului român din străinătate – Alegeri pentru Preşedintele României din 2014”, material informativ pe care îl recomandăm spre consultare. Materialul se regăseşte în cadrul secţiunii dedicate alegerilor prezidenţiale, link: http://www.mae.ro/prezidentiale-2014


http://www.mae.ro/si...egator_2014.pdf

Edited by Bursul, 24 October 2014 - 06:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate