Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Placa Video Samsung 300E7Z

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Zenmaster98

Zenmaster98

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.10.2014
Buna ziua! Am un laptop de 2 ani de modelul Samsung 300 E7Z. Acesta are 2 placi video: una integrata - Intel® HD Graphics si una dedicata - Nvidia Geforce GT 520MX.
Am folosit acest laptop pentru navigarea pe internet si pentru gaming. Initial, placa video Nvidia lucra la 60 fps pe grafici medii la jocuri precum World of Warcraft, Starcraft 2 si Team Fortress 2. Fiind primul meu laptop, nu am stiut cum sa il intretin. Cooler mi-am luat abia dupa cateva luni. A fost folosit extrem de mult, astfel incat acum este mai slaba decat cea de la Intel. Pentru 5 minute lucreaza bine, dar apoi se incalzeste extrem de tare. Cred ca este defecta. Procesorul (dual core 2.1 ghz) este la 90% pe Task Manager pe Nvidia, iar pe intel la 40-50% pe acelasi optiuni grafice. Probabil de la suprainclzire.
As dori sa stiu daca placa video Nvidia poate fi reparata, iar daca nu, daca poate fi inlocuita. Nu doresc sa fortez placa video Intel. As dori orice alta placa video dedicata care sa fie la o performanta asemanatoare cu GT 520 MX sau mai mare.
Multumesc mult.

#2
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Dedicata este, de obicei, lipita pe placa de baza. Se poate schimba dar nu garanteaza nimeni ca te va si tine.

N-ar strica sa mergi cit mai repede la un centru sa-ti curete de praf si sa-ti schimbe pasta de pe procesor+grafica.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate