Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Probleme in WP functions.php

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Digicron

Digicron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2012
It looks like your wordpress install has been hacked. You should reinstall your wordpress and connect it to your existing database .
Asta am primit ca raspuns unei cereri de informatii legate de site-ul meu. Inainte sa imi apara o pagina alba in locul site-ului gazduirea a avut ceva probleme iar dupa ce au rezolvat problemele site-ul a mers. Fara sa il mai accesez dupa ce am verificat ca merge, fara sa mai scriu ceva in el sau sa mai fac modificari, ci pur si simplu l-am lasat in pace m-am trezit ca ma anunta un serviciu ca site-ul este cazut.
Acum ma gandesc sa inlocuiesc functions.php de la versiunea ce o am cu cea mai noua versiune de functions.php de la ultimul update pt ca nu am apucat sa actualizez la ultima versiune de wp. Oare daca incerc varianta asta in locul reinstalarii ar merge? A incercat cineva asa ceva?
In debugger am eroarea asta:
Notice: wp_enqueue_script was called incorrectly. Scripts and styles should not be registered or enqueued until the wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, or login_enqueue_scripts hooks. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.3.) in /home/ceblogtk/public_html/wp-includes/functions.php on line 3370

Oricum reinstalarea cu legaturi la baza veche de date nu prea am idee cum se face fara drop mla tabele.

#2
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
Pare ca ai unele pluginuri care nu sunt conforme cu versiunea ta... ori cineva ti-a umblat in cod sau tu ai facut modificari a caror efecte le-ai vazut mai tarziu.

Incearca un update la nucleu... de asemenea poti folosi suportul de la wordpress

#3
Digicron

Digicron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2012

View PostMooF2010, on 23 octombrie 2014 - 10:00, said:

Pare ca ai unele pluginuri care nu sunt conforme cu versiunea ta... ori cineva ti-a umblat in cod sau tu ai facut modificari a caror efecte le-ai vazut mai tarziu.

Incearca un update la nucleu... de asemenea poti folosi suportul de la wordpress

Ultimele modificari direct in script au fost facute acum cateva luni..deci daca se fac modificari nu se propaga in luni de zile de varianta asta nu tine.plugin-uri sunt doar vreo 10 -15 active si nu fac figuri pt ca ce a facut figuri am dat afara.update la nucleu nu pot decat daca intru in wp-admin ceea ce nu pot. front-ul si back-ul sunt blank amandoua, deci nu pot decat sa inlocuiesc fisierul de functii sau sa dau un reinstall dupa ce inlocuiesc si install-ul ca sa ma iau dupa ce mi s-a spus ca install a fost modificat.
Din panoul de control al gazduirii mai pot face update dar nu stiu daca imi da drop la tabelele cu articolele si tot ce am plantat eu pe site. Si nu mi, dar munca mea de 2 ani s-ar duce pe apa sambetei.

#4
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
N`ai acces ftp sa faci de acolo update la 'nucleu' ? Si daca tot intri schimba temporar numele temei in ftp si vezi daca merge apoi wp-admin.

#5
Digicron

Digicron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2012

View Postrid, on 23 octombrie 2014 - 12:27, said:

N`ai acces ftp sa faci de acolo update la 'nucleu' ? Si daca tot intri schimba temporar numele temei in ftp si vezi daca merge apoi wp-admin.

am acces la ftp ca doar nu e premium degeaba, dar nu stiu cum se face update din ftp...oare inlocuiesc fisierele sau?!

#6
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Pai normal ca le inlocuiesti, doar daca nu ai mai umblat in ele si pierzi modificarile.

#7
Digicron

Digicron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2012

View Postrid, on 23 octombrie 2014 - 14:33, said:

Pai normal ca le inlocuiesti, doar daca nu ai mai umblat in ele si pierzi modificarile.

mi se parea mai usor sa inlocuiesc fisierul de functii :P

#8
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Atunci inlocuieste`l din ftp, fa backup la cel vechi si vezi daca se rezolva problema.

#9
Digicron

Digicron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2012

View Postrid, on 23 octombrie 2014 - 14:38, said:

Atunci inlocuieste`l din ftp, fa backup la cel vechi si vezi daca se rezolva problema.

Nu functioneaza nimic.
Oare stie cineva cum pot reinstala wp-ul si sa imi pastrez articolele si tot ce e bagat in baza de date fara sa imi stearga sau sa introduca chestii noi in baza la instalare?

#10
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
aci

Attached Files



#11
Digicron

Digicron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2012

View Postrid, on 23 octombrie 2014 - 18:54, said:

aci

nu am acces la admin. totul e blank

#12
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Ai schimbat numele temei din ftp ca sa revina siteul pe tema default de la wp? Poate e tema de vina si reusesti in felul asta sa intri in wp-admin.

#13
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Nu ai backup la site, ftp + mysql?

#14
Digicron

Digicron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2012

View Postrid, on 23 octombrie 2014 - 20:10, said:

Ai schimbat numele temei din ftp ca sa revina siteul pe tema default de la wp? Poate e tema de vina si reusesti in felul asta sa intri in wp-admin.

Am schimbat numele temei dar nu percuteaza.tot blank e si frontul si back-ul, din pacate.


View Postoauzor, on 23 octombrie 2014 - 20:16, said:

Nu ai backup la site, ftp + mysql?
Facut automat nu, ci doar manual. iar acum daca ma apuc sa fac backup il fac degeaba. am unul facut acum juma de an dar nu imi foloseste la nimic, cred.

#15
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
blank primesti de la un plugin
Intra pe FTP, da un rename la folderul plugins, apoi vezi daca poti accesa wp-admin.

Am patit si eu asa de vreo 2-3 ori cu niste pluginuri.

Poti vedea si ultimele mesaje de aici

https://wordpress.or...dmin-blank-page

Edited by xxvirusxx, 24 October 2014 - 13:49.


#16
Digicron

Digicron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2012
Gata am rezolvat. Un plugin si-a facut update si era codat ca dracu asa ca tot wp-ul a fost blank din cauza lui. nu am avut vreme sa vad care este de vina dar din plugin-uri a fost eu fara sa modific fisierele la vreunul. Am sters toate pluginurile dupa care am putut accesa site-ul si adminul. la activarea adminului si a modulelor s-au dezactivat toate pentru ca nu mai existau. Am reurcat pluginurile si am avut posibilitatea sa umblu unde vreau eu. Acum nu imi ramane decat sa activez unul cate unu pana am iar blank si apoi cand dau de pluginul defect sa il sterg definitiv mai ales daca nu am nevoie de el pentru ca inca tin si ce nu am nevoie, desi nu stiu cat este de indicat. Multumesc tuturor pentru ajutorul oferit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate