Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Canada: In jur de 30 de focuri de arma, trase in interiorul Parlamentului de la Ottawa

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
120 replies to this topic

#1
Xenon2006

Xenon2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 03.05.2007

Quote

Un soldat canadian a fost impuscat miercuri dimineata langa Memorialul National de Razboi din Ottawa iar atacatorul a fost vazut alergand in directia cladirii Parlamentului canadian, aflata in apropiere, de unde au putut fi auzite noi focuri de arma, relateaza presa canadiana citand marturii ale unor martori oculari, potrivit Reuters. Politia l-a urmarit pe atacator care a intrat in cladirea centrala a Parlamentului. Martorii au relatat ca au auzit in jur de 30 de focuri de arma trase in interiorul cladirii Parlamentului.

sursa

#2
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
asta ma gandeam si eu, la noi nu se ofera nimeni?

Edited by Kroghy, 23 October 2014 - 08:10.


#3
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
A iesit la vanatoare, ca orice canadian.

#4
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,485
  • Înscris: 12.07.2010
Caporalul Nathan Cirillo - 24 ani - a fost fotografiat de un turist cu puțin timp înainte de uciderea sa de către un terorist islamist...

Attached Files



#5
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,914
  • Înscris: 14.09.2004

 Sidorin, on 23 octombrie 2014 - 08:15, said:

Caporalul Nathan Cirillo - 24 ani - a fost fotografiat de un turist cu puţin timp înainte de uciderea sa de către un terorist islamist...

Acum pe bune, RIP pentru caporal. Wrong place, wrong time.
Cit despre nebunia islamista.....creste incet incet. Mare problema

#6
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007
Vor urma reactii previzibile de genul nu trebuie sa condamnam o religie, o comunitate foarte valoroasa pentru Canada pentru faptele unora. Obisnuitul bullshit.

Edited by Kokoshmare, 23 October 2014 - 08:29.


#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

 Kokoshmare, on 23 octombrie 2014 - 08:29, said:

Vor urma reactii previzibile de genul nu trebuie sa condamnam o religie, o comunitate foarte valoroasa pentru Canada pentru faptele unora. Obisnuitul bullshit.
Deja se stie ca e terorist islamist? Am un coleg marocan, cred ca e islamist. Sa-i iau gatul, pana nu mi-l ia el?

#8
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007

 Bursul, on 23 octombrie 2014 - 08:32, said:

Deja se stie ca e terorist islamist? Am un coleg marocan, cred ca e islamist. Sa-i iau gatul, pana nu mi-l ia el?
http://www.wnd.com/2...of-shots-fired/

#9
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 Bursul, on 23 octombrie 2014 - 08:32, said:

Deja se stie ca e terorist islamist? Am un coleg marocan, cred ca e islamist. Sa-i iau gatul, pana nu mi-l ia el?

Religia marocanului spune ca tu esti un necredincios spurcat si ca islamul va domina lumea . Chiar crezi ca esti asa de important ca sa iti ia marocanul exact tie  gatul ? Nu draga, tu esti un minuscul fara importanta . Scopul lor este islamizarea lumii nu sa ii ia gatul lui Bursul.

Si apoi nu stii cat de religios e marocanul tau , dar te asigur ca atunci cand vor fi in majoritate nu se vor sfii sa iti impuna legile lor .  Impunerea shariei ( legea islamica)  si jihadul e datorie religioasa a oricarui musulman . Te-ai intrebat  vreodata cum au disparut crestinii din tot Orientul Mijlociu si  nordul Africii ? Crezi ca s-au convertit cu totii de buna voie la islam ?

Edited by mihaela5, 23 October 2014 - 09:02.


#10
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011

 xtremdriving, on 23 octombrie 2014 - 08:32, said:

si cine credeti ca va reconstrui toata tara aia cat mai de la zero posibil? Posted Image pe langa faptul ca isi sustin industria de armament...

Rusia si Iran, ca si pina acum.

 Bursul, on 23 octombrie 2014 - 08:45, said:

Care a fost cea mai mica distanta de la care ai stat fata de un musulman? 1 kilometru?, 500 metri?

Care crezi ca e cea mai mica distanta la care au stat, fata de musulmani, arabii crestini macelariti in Egipt, si Irak?

Sigur ca nu sint toti extremisti. Problema consta in camapania agresiva de radicalizare dusa de imami finantati in special de Arabia Saudita. Tinerii, mai ales, sint expusi propagandei. Paradoxal, acelasi ISIL in fata caruia tremura azi conducatorii sauditi este, in mare masura, opera lor.

#11
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 Pisa4you, on 23 octombrie 2014 - 09:12, said:

Rusia si Iran, ca si pina acum.



Care crezi ca e cea mai mica distanta la care au stat, fata de musulmani, arabii crestini macelariti in Egipt, si Irak?

Sigur ca nu sint toti extremisti. Problema consta in camapania agresiva de radicalizare dusa de imami finantati in special de Arabia Saudita. Tinerii, mai ales, sint expusi propagandei. Paradoxal, acelasi ISIL in fata caruia tremura azi conducatorii sauditi este, in mare masura, opera lor.

  Problema e ca islamul insasi este o religie extremista, intoleranta  care face apel direct la violenta si ura impotriva celor de alte religii si celor care nu il accepta pe Mohamed de profet . Atat timp cat ura si dispretul fata de evrei,  crestini , politeisti stau scrise in Quran intotdeauna se vor gasi musulmani care sa le creada.

Spune[O, Muhammad]:’Noi credem in Allah, in ceea ce ne-a pogorat noua si a pogorat lui Avraam, lui Ismail, lui Isaac, lui Iacob si semintiilor, precum si in [cartile] date lui Moise, lui Isus si tuturor profetilor de catre Domnul lor. Noi NU facem nicio deosebire intre ei si noi Lui Ii suntem supusi[musulmani]. Acela care doreste o alta religie decat Islamul, nu-i va fi acceptata, si el se va afla in Lumea de Apoi printre cei pierduti.”[3:84-85]

Aceste versete ne arata inca o data ca, din moment ce drumul pe care l-au predicat toti Profetii a fost Islamul,  aceasta este SINGURA religie acceptata de Allah, deoarece este Religia pe care Allah a creat-o in natura omului si nu este schimbare in Religia lui Allah. Orice fiinta umana care se preda vointei Domnului Sau si urmeaza mesajul care vine de la Domnul lor va fi rasplatit.
http://islamulpaceae...h-este-islamul/

Observi aici intoleranta ?  Si asta e unul dintre versetele cele mai curatele din Quran .

Edited by Rosebud09, 24 October 2014 - 20:47.


#12
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Ohohoh; partajarea proasta a Imperiului Otoman dupa WWI, tradarea arabilor de catre britanici&francezi care au promis X si au livrat Y; hai sa nu fim ipocriti. Majoritatea problemelor din Orientul Mijlociu au la baza interventia vestului. Siria si Irak si alte state erau dictaturi, dar macar erau stabile si tacaniti precum ISIS si alti nebun d-astia erau tinuti sub bocanc. Ce a facut primavara araba? a dat drumul unei mase de nebuni care pana acum de bine de rau erau tinuti in lesa.

Este evident ca sistemul occidental nu este potrivit pentru coltul ala de lume, nu acum. Ma intorc sa-mi fac rugaciunea catre Allah...

#13
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Avem un eveniment şi discutăm despre el.

Se fac și trimiteri involuntare spre islam, dar nu povestim aici absolut totul despre istoria lor sau a planetei.

Am atenţionat un coleg.

Nu vă inflamaţi şi nu vă mai jigniţi.

Se combat idei, nu persoane.

Mulţumesc.

#14
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 Alecsandru010, on 23 octombrie 2014 - 10:03, said:

Ohohoh; partajarea proasta a Imperiului Otoman dupa WWI, tradarea arabilor de catre britanici&francezi care au promis X si au livrat Y; hai sa nu fim ipocriti. Majoritatea problemelor din Orientul Mijlociu au la baza interventia vestului. Siria si Irak si alte state erau dictaturi, dar macar erau stabile si tacaniti precum ISIS si alti nebun d-astia erau tinuti sub bocanc. Ce a facut primavara araba? a dat drumul unei mase de nebuni care pana acum de bine de rau erau tinuti in lesa.

Este evident ca sistemul occidental nu este potrivit pentru coltul ala de lume, nu acum. Ma intorc sa-mi fac rugaciunea catre Allah...
Problemele de care vorbesti tu au aparut cu mult inainte , cand nu existau nici americani nici  uniune europeana si nici democratie exportata. Cam de prin   anii 630 d.C. cand a iesit islamul din peninsula arabica si a inceput sa cucereasca in stanga si dreapta cu  ajutorul sabiei. Au arabizat si islamizat tot Orientul Mijlociu distrugand imperiul Bizantin Crestin. Au arabizat si islamizat tot nordul Africii, otomanii  au atacat incontinuu sudul si estul Europei  pana cand otomanii au fost pusi cu botul pe labe la sfarsitul primului razboi mondial . Tot Orientul Mijlociu era o varza fara cap si fara coada pana au impartit britanicii teritoriile si au creat state independente ca Jordania , Siria , Iraq etc .

Musulmanii de fapt trebuie sa le multumeasca in genunchi britanicilor care au reusity sa formeze niste tari acolo unde era numai haos si lupte intersectare . Dupa parerea mea ca ajuti un fanatic religios sau  te lasi muscat de un caine turbat e cam acelasi lucru .

Si acum ca sa revenim mai catre centrul discutiei , cu ce sunt vinovati canadienii si mai ales cu ce a fost vinovat  amaratul ala de soldat impuscat de  convertitul  la islam ?

Edited by mihaela5, 23 October 2014 - 10:58.


#15
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Persia/Iran era ţară de mult timp. Însă iranienii nu-s arabi. Şi sunt şiiţi, nu suniţi.
De vină sunt cei care lasă pe oricine să imigreze şi conducătorii musulmani (inclusiv iranieni) care-i sprijină. În România cică au fost 2 studenţi musulmani care au vrut să arunce ceva în aer; nu erau de aici, ci imigranţi (până acum nu am auzit de musulman român care să vrea să se arunce în aer).

#16
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

 crisstonne, on 23 octombrie 2014 - 10:38, said:

Avem un eveniment și discutăm despre el.
Se fac și trimiteri involuntare spre islam,
Trimiterile sunt voluntare și perfect asumate, din moment ce evenimentul în chestiune chiar are legătură cu islamul și discipolii săi extremiști.  

Ultima poză cu Nathan Cirillo viu, tânăr tătic de 24 de ani, victimă a barbariei islamice: :puke:
[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/10/23/1414032505546_Image_galleryImage_Nathan_Cirillo_on_Sunday_.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 Bursul, on 23 octombrie 2014 - 08:32, said:

Deja se stie ca e terorist islamist? Am un coleg marocan, cred ca e islamist. Sa-i iau gatul, pana nu mi-l ia el?
Ai auzit dumneata în ultimii ani de creștini, evrei sau budiști care să omoare cu sânge rece tineri rezerviști în fața unui monument național?
Nasol când realitatea nu se pliază pe simetriile emoționale ale unora. :console:

#17
donnarumsfeld

donnarumsfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 21.05.2012
au inceput si canadienii sa faca acelasi gen de cascadorii ca si americanii

#18
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 donnarumsfeld, on 23 octombrie 2014 - 11:32, said:

au inceput si canadienii sa faca acelasi gen de cascadorii ca si americanii
Da, cascadoria de a lasa musulmani imigranti in tara, de a crede ca islamul inseamna pace ,   de a-i lasa sa isi ridice  moschei unde sa poata  spala  creiere ,  de a eticheta  orice critica a islamului  ca fiind islamofobie , rasism  .  Acuma culeg si ei  roadele acestei minunate cascadorii .

Edited by mihaela5, 23 October 2014 - 11:42.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate