Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Matematica Facultate

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
qazwer

qazwer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 05.10.2010
Salut.


Caut si eu pe cineva care este din Iasi si stie sa rezolve niste probleme de matematica pentru facultatea de informatica.(contra-cost)

#2
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,294
  • Înscris: 24.05.2010
Si nu ai gasit pe niciunul in regie? Sau acolo trebuie sa platesti pe bune?

#3
nlg

nlg

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.02.2012
Si care-i subiectul de stiinta aici ? Aria contra cost e in alta parte.
Iar daca asa ai de gand sa termini facultatea atunci de ce o mai urmezi ? Nu te angajeaza nimeni numai cu diploma. Iar daca ai impresia ca nu-i buna matematica aia la ceva, te inseli. Ti-o spune un programator.

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,360
  • Înscris: 10.08.2005
Dormi studentule in pace, tara inginer te face.

Cu profesorul ai vorbit?
poate te ajuta fara sa platesti.

#5
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Pune pe altul, oricum tara te vrea prost.

#6
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Ai absolvit filologie in liceu ?

#7
qazwer

qazwer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 05.10.2010
Am absolvit liceul in 2005 sectia stiinte ale naturii unde s-a facut matematica M1M2 adica mai pentru cei care nu cunosc: M1M2 este o matematica intre M1 si M2 ca si complexitate.

NU stiu sa rezolv acele probleme pentru ca sunt 9 ani de la terminarea liceului, timp in care nu am mai avut ocazia sa fac ceva legat de matematica in afara de calcule banale.

Sunt studenti care abia au terminat liceul si nu stiu sa rezolve acele probleme.

Sper ca am reusit sa lamuresc pe toata lumea. App am luat la bac la mate in 2005 nota 9.85 deci nu poti sa spui ca sunt prost si nici ca se copia pe atunci.

Cand am spus contra cost ma refeream ca platesc o suma de bani celui care ma poate ajuta.
Voi adauga o singura problema din acea tema ca sa vedeti ca nu glumesc.


daca am pus gresit topicul rog un admin sa il mute in sectiunea corespunzatoare.

 Robiacs, on 22 octombrie 2014 - 20:27, said:

Pune pe altul, oricum tara te vrea prost.


oricum voi bucurestenii va credeti cei mai destepti...........

si asta ca sa aveti ce face

3+3=18
8+2=80
5+2=35
6+8=84
9+5=?

Attached Files


Edited by qazwer, 22 October 2014 - 21:19.


#8
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,847
  • Înscris: 27.06.2006

 qazwer, on 22 octombrie 2014 - 19:59, said:

Salut.
Caut si eu pe cineva care este din Iasi si stie sa rezolve niste probleme de matematica pentru facultatea de informatica.(contra-cost)

In ce domeniu al matematicii ai probleme?
Eu in facultate, la IPBu, am invatat (greu) Analiza matematica, Algebra liniara, programare, geometrie analitica si diferentiala, Matematici speciale.  

Poate gasesti colegi care sa te ajute.

#9
qazwer

qazwer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 05.10.2010
am atasat o poza in postul de mai sus acolo este o problema la analiza cred.

faza e ca la noi facem mate intr-un semestru cat fac altii in 6 semestre.  :((

#10
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
9+5= 14*9

#11
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

 qazwer, on 22 octombrie 2014 - 21:16, said:

Am absolvit liceul in 2005 sectia stiinte ale naturii unde s-a facut matematica M1M2 adica mai pentru cei care nu cunosc: M1M2 este o matematica intre M1 si M2 ca si complexitate.

NU stiu sa rezolv acele probleme pentru ca sunt 9 ani de la terminarea liceului, timp in care nu am mai avut ocazia sa fac ceva legat de matematica in afara de calcule banale.

Sunt studenti care abia au terminat liceul si nu stiu sa rezolve acele probleme.

Sper ca am reusit sa lamuresc pe toata lumea. App am luat la bac la mate in 2005 nota 9.85 deci nu poti sa spui ca sunt prost si nici ca se copia pe atunci.

Cand am spus contra cost ma refeream ca platesc o suma de bani celui care ma poate ajuta.
Voi adauga o singura problema din acea tema ca sa vedeti ca nu glumesc.


daca am pus gresit topicul rog un admin sa il mute in sectiunea corespunzatoare.




oricum voi bucurestenii va credeti cei mai destepti...........

si asta ca sa aveti ce face

3+3=18
8+2=80
5+2=35
6+8=84
9+5=?
Pe profil scrie ca ai 25 ani iar tu zici ca ai dat bacul in 2005. Hmm, ai dat bacul la 16 ani?

#12
qazwer

qazwer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 05.10.2010

 Robiacs, on 22 octombrie 2014 - 21:27, said:

Pe profil scrie ca ai 25 ani iar tu zici ca ai dat bacul in 2005. Hmm, ai dat bacul la 16 ani?
  


te simti mai bine acum???
cred ca ma aveai pe constiinta....
cand am completat profilul am pus la panarama pentru ca nu conteaza acele date pentru mine.

vrei si CNP-ul sa ma verifici?

Edited by qazwer, 22 October 2014 - 21:37.


#13
nlg

nlg

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.02.2012

 qazwer, on 22 octombrie 2014 - 21:23, said:

faza e ca la noi facem mate intr-un semestru cat fac altii in 6 semestre.
La voi semestrul e mai mare ca la restul ? Ca sa nu mai zic ca au mai trecut si altii pe acolo si cunosc una-alta.

#14
qazwer

qazwer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 05.10.2010

 nlg, on 22 octombrie 2014 - 21:40, said:

La voi semestrul e mai mare ca la restul ? Ca sa nu mai zic ca au mai trecut si altii pe acolo si cunosc una-alta.
dupa 9 ani de pauza mai reusesti sa mai prinzi ceva daca nu iti mai amintesti mai nimic de prin liceu?

In fine nu conteaza observ ca nu vrea nimeni bani

ROG UN ADMIN SA STEARGA ACEST TOPIC....

#15
nlg

nlg

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.02.2012
Daca te consideri imbatranit ce mai cauti acolo ? E pierdere de vreme si vei regreta timpul acesta mai tarziu.
Iar daca nu-ti mai amintesti aloci timp pentru refresh.

Edited by nlg, 22 October 2014 - 21:48.


#16
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,847
  • Înscris: 27.06.2006

 qazwer, on 22 octombrie 2014 - 21:44, said:

dupa 9 ani de pauza mai reusesti sa mai prinzi ceva daca nu iti mai amintesti mai nimic de prin liceu?

In fine nu conteaza observ ca nu vrea nimeni bani

ROG UN ADMIN SA STEARGA ACEST TOPIC....

Bucurestenii nu sunt mai destepti...eu de exemplu am zis ca am invatat "greu"  matematicile din facultate.
Cauta pe net "rezolvare probleme matematica" - o sa gasesti (de ex) site-uri si forumuri specializate pe tema.

Succes!

Edited by gabicen, 22 October 2014 - 22:38.


#17
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,294
  • Înscris: 24.05.2010

 qazwer, on 22 octombrie 2014 - 21:16, said:

Am absolvit liceul in 2005 sectia stiinte ale naturii unde s-a facut matematica M1M2 adica mai pentru cei care nu cunosc: M1M2 este o matematica intre M1 si M2 ca si complexitate.

NU stiu sa rezolv acele probleme pentru ca sunt 9 ani de la terminarea liceului, timp in care nu am mai avut ocazia sa fac ceva legat de matematica in afara de calcule banale.

Sunt studenti care abia au terminat liceul si nu stiu sa rezolve acele probleme.

Sper ca am reusit sa lamuresc pe toata lumea. App am luat la bac la mate in 2005 nota 9.85 deci nu poti sa spui ca sunt prost si nici ca se copia pe atunci.

Cand am spus contra cost ma refeream ca platesc o suma de bani celui care ma poate ajuta.
Voi adauga o singura problema din acea tema ca sa vedeti ca nu glumesc.


daca am pus gresit topicul rog un admin sa il mute in sectiunea corespunzatoare.




oricum voi bucurestenii va credeti cei mai destepti...........

si asta ca sa aveti ce face

3+3=18
8+2=80
5+2=35
6+8=84
9+5=?

Daca esti ironic chiar nu mai gasesti raspuns... si eu am terminat stiinte la liceu dar mi s-a parut timp pierdut cursul de matematica... fapt pentru care nici nu l-am frecventat si am laut 9-9 analizele 1-2 si 10 algad...dar stii care e smecheria? nu mi-a folosit la nimic materia de liceu fiindca profesorul ne preda metodele lui care nu prea aveau treaba cu liceul si nici materia nu prea e de liceu.  Fii atent la cursuri si fa si vreo 4-5 exercitii acasa.

Edited by MooF2010, 22 October 2014 - 23:07.


#18
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012
x+1=x

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate