Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Sfat achizitionare laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
neo27bz

neo27bz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 03.11.2011
Am un buget de max 1100 Ron. Vreau sa aibe procesor dual core, card reader, hdd 500 gb, dvd rom, 15.6 inch diagonala. Am vazut pe emag un laptop Hp ....
(http://www.emag.ro/l...a/pd/DN2L1BBBM/)

Specificatii sumare:
Laptop HP 250 G3 cu procesor Intel® Celeron® Dual-Core™ N2830, 2.16GHz, 15.6", 2GB, 500GB, DVD-RW, Intel® HD Graphics, Microsoft Windows 8.1, Black

Ce parere aveti? Se merita? O alta alternativa mai buna se gaseste in acest moment pe piata? (Exclus la mana a 2-a)

Uitam ceva  important, am nevoie de el numai pt filme, muzica, navigare internet (fara jocuri)

#2
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
E bun, pentru bugetul tau e perfect.

#3
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Ca marca HP-ul e la fel de proasta ca ACER-ul in laptopuri. Incearca sa gasesti un ASUS.

#4
bo00om

bo00om

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 09.02.2012
1.Daca vrei ceva cat mai ieftin eu recomand   www.emag.ro/laptop-acer-travelmate-p255-m-29552g50dnkk-cu-procesor-intelr-celeronr-dual-core-n2955u-1-40ghz-2gb-500gb-intelr-hd-graphics-microsoft-windows-8-1-pro-edu-black-nx-v8wex-034/pd/DSYGQBBBM/ nu e cel mai stralucit de pe fata pamantului dar acul la promotie costa 900 lei, chilipir zic eu.

2. Daca totusi vrei sa cheltui toti banimacar alegeun laptop cu 4 gb de RAM, dupa mine devine esential sa ai macar 4 gb in zilele noastre, incearca-l pe asta:  www.emag.ro/laptop-asus-cu-procesor-intelr-celeronr-dual-core-n2830-2-16ghz-4gb-500gb-intelr-hd-graphics-microsoft-windows-8-1-black-x551mav-bing-sx366b/pd/DLWNQBBBM/ are acelasi procesor ca HP-ul, tot 500 gb pe HDD dar vine cu 4 GB de RAM, un displai mult mai clar si luminos (testat personal) si la urma urmei e un ASUS nu?

#5
OCezar

OCezar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 20.10.2014
@PlasticBoy18: Ei nu mai spune, chiar asa? Toate toate? Nu mai judeca dupa prejudecati, fiecare producator cu serii mai bune sau mai proaste.

@OP: Mergi pe al doilea laptop de mai sus.

#6
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,751
  • Înscris: 09.05.2005
Vezi ca ai si un acer cu Pentium dual-core si 4 Gb de ram pe acolo...

#7
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
Ia-ti ceva cu 4 Gb RAM. 2 Gb e prea putin.

#8
neo27bz

neo27bz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 03.11.2011

View PostPlasticBoy18, on 22 octombrie 2014 - 18:29, said:

Ca marca HP-ul e la fel de proasta ca ACER-ul in laptopuri. Incearca sa gasesti un ASUS.

Cunosc mai multe persoane care au avut amintiri proaste cu laptopuri tip assus, stiam ca Hp e bun, ar trebui sa ma interesez mai mult atunci. Merci de sfat

Multumesc pentru mesaje, mi-am facut o idee, consider acest subiect incheiat, o sa ma orientez catre un cpu cu 4 Gb de ram, sunt indecis in privinta marcii Assus, Hp sau Toshiba, poate o sa ma ajute google it.. :)Bafta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate