Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Ajutor proiect Istorie!

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
bo00om

bo00om

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 09.02.2012
Salut, am primit ca tema la istorie, realizarea unui proiect (o prezentare powerpoint) cu tema: Religia in Romania si Europa secolului al XIX-lea. Din pacate nu gasesc mai nimic despre evolutia religiilor in aceasta perioada, asa ca cer ajutorul forumistilor, am nevoie de o referinta exacta (Documentar, referate, etc). Multumesc mult! :)

#2
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
Si proful  nu v-a dat o lista cu lucrari de citit ?

#3
bo00om

bo00om

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 09.02.2012
Profa, e in primu an de predare' din cate am inteles, ea zice ca ar fi plictisitor sa ne predea si noi sa scriem etc. asa ca mai bine cautam pe internet "care e plin de referate si lucrari", dar uite ca in unele domenii nu-i chiar asa de plin!

#4
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

 bo00om, on 22 octombrie 2014 - 14:10, said:

Profa, e in primu an de predare' din cate am inteles, ea zice ca ar fi plictisitor sa ne predea si noi sa scriem etc. asa ca mai bine cautam pe internet "care e plin de referate si lucrari", dar uite ca in unele domenii nu-i chiar asa de plin!
Ia istoria Europei  de Pierre Milza si Serge Berstein , vezi ca e si pe scribd. Cauta secolul XIX

#5
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Aveam eu acasa ceva. Pana cand iti trebuie?

#6
bo00om

bo00om

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 09.02.2012
Pana vineri!

#7
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
@bo00om, de ce nu cauti pe internet informatiile despre Religia in secolului al XIX-lea si filtrezi singur informatiile astfel incat sa scrii eseul/referatul cu propiile tale cuvinte ?

Mai si citezi, sa nu faci copy/paste ca V.P. :P

#8
bo00om

bo00om

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 09.02.2012

 tom_1133, on 22 octombrie 2014 - 15:19, said:

@bo00om, de ce nu cauti pe internet informatiile despre Religia in secolului al XIX-lea si filtrezi singur informatiile astfel incat sa scrii eseul/referatul cu propiile tale cuvinte ?

Mai si citezi, sa nu faci copy/paste ca V.P. :P
Asta caut, nu am nevoie de eseu, am nevoie de o sursa de informatii ca sa po vorbi in fata clasei 10-15 min, fara sa ma repet. Din pacate tot ce gasesc daca scriu " Religia
in secolului al XIX-lea" gasesc doar cateva linkuri pe scurt de la wikipedia si cateva site-uri religioase, care cred ca stim cu toti cat de subiective sunt!

#9
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
In acest caz, filtreaza toate informatiile pe care le gasesti si faci cateva idei principale d.p.tau.d.v. astfel incat sa vorbesti 10-15 minute in fata clasei Posted Image

Eu asa faceam, si colegii erau gelosi pe mine deoarece luam note mari.
Insa eu imi faceam tema din capu' meu, nu copiam de pe internet  -profilor placandu-le originalitatea p.meu.d.v, mai ales ca nu erau copiate de pe internet !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate