Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Dreamfall Chapters

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,048
  • Înscris: 10.09.2005
A jucat cineva acest joc? Eu îl așteptam de foarte mult timp însă m-a dezamăgit prin optimizarea execrabilă, merge foarte sacadat în nivelul când ești în oraș, sub 20 fps, chiar sub 10fps. La voi cum merge acolo?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,823
  • Înscris: 06.01.2008
Spre rusinea mea trebuie sa recunosc ca nu am instalat inca jocul, dar voi lasa un feedback imediat ce-l instalez si incerc sa vad cum merge.
La mine nu ar trebui sa faca nazuri, fiindca ma incadrez la cerintele recomandate.

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,048
  • Înscris: 10.09.2005
Chiar sunt curios cum îți merge, eventual bagă BandiCam sau ceva de genul să vezi câte fps ai. Mă interesează în chapter 2 în oraș, de acolo începe să facă foarte urât și faptul că îl pun pe low nu face nici o diferență. Ca fapt divers în chapter 1 la mine merge cu 50-90fps, fps foarte variabil, însă nu se simte, zbârnâie. Problema se schimbă în capitolul 2 când nu sare mai mult de 20fps și este tot variabil, între 9-20fps, dar aici devine enervant la sub 10fps nu prea mai e jucabil.

Eu l-am terminat așa greu cum a mers, este foarte frumos (dacă le-ați jucat si pe primele două ca să înțelegeți povestea) și foarte scurt. Sper să fie mai lungi următoarele 4 volume. Dar parcă totuși aș fi vrut o revenire la stilul din primul, The longest Journey. Sau măcar să facă un remake al primului cu grafica de acum cum s-a întamplat în cazul Monkey Island sau Gabriel Knight. The Longest Journey este un joc foarte reușit, probabil din el s-a inspirat Syberia, alt joc reușit.

Edited by gerbil, 22 October 2014 - 14:09.


#4
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005

View Postgerbil, on 22 octombrie 2014 - 13:56, said:

faptul că îl pui pe low nu face nici o diferență.
Asta arata ca esti limitat de procesor in acest joc.

Edited by Seb, 22 October 2014 - 14:01.


#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,048
  • Înscris: 10.09.2005
E posibil și să fiu limitat, nu zic nu, insă văd că au probleme și cei cu i5, i7 pe forumul oficial, nu scot mai mult de 30fps cu plăci video mult mai bune.

#6
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
Dupa ce termin Dreamfall: The Longest Journey o sa ma apuc de Dreamfall Chapters si iti spun cum imi merge daca te mai intereseaza. Pe ce configuratie il joci?

Edited by Papillon_, 14 October 2015 - 15:33.


#7
Antirsipowermate

Antirsipowermate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 26.08.2012
La mine pe Q6600 cu 4GBddr2 si placa video Radeon r7 250 1GB gddr5 a mers foarte bine cu detalii pe mediu. Intr-adevar se simte ca scade FPS in oras, dar nu cred ca a fost sub 30.

Intrebare: Aveti ceva noutati despre continuare, ca il astept ca un drogalau in sevraj?

Edited by Antirsipowermate, 21 October 2015 - 22:04.


#8
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
Daca nu scade sub 30fps e in regula, in ceea ce privese lansarea "cartii" 4 presupun ca o sa fie scoasa prin noiembrie.

#9
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
La fix.

Where's Book Four? An update!
Ragnar from Red Thread Games just posted an update about the upcoming Unity 5 version (with performance and stability fixes) and Book Four over on Kickstarter.
You can read the update here:
https://www.kickstar...y/posts/1390566

The short version?
The port from Unity 4.6 (our old game engine) to Unity 5.2 (our new game engine) has not gone as smoothly as expected, and as a consequence Book Four has been slightly delayed.
We don't have a final release date just yet, but as soon as we do, we'll post another update here.
The Unity 5 version of Dreamfall Chapters will be available via the beta branch on Steam within the next week, so if you want to help us test it and/or check out the performance improvements, stay tuned for that.


Au cam fost fortati sa treaca la Unity 5.

Creator Red Thread Games
@Luis: Unity is discontinuing support for Unity 4.x. The 32-bit editor could no longer support our ever-growing game; Unity 5 has 64-bit support, which was absolutely necessary. We needed to move to Unity 5 to improve performance, memory usage, stability and to prepare for ports to other platforms. Plus a bunch of other reasons. We'll get into that in a future blog post.

Edited by Papillon_, 22 October 2015 - 17:21.


#10
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
Intradevar uneori scade pe la ~23fps pentru cateva secunde dar de obicei sta pe la 45, cred ca mai bine foloseau Unreal Engine.
Voi ce versiune aveti? Eu am luat editia speciala pe GOG.Posted Image

#11
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
Numai e mult.Posted Image  

"Beta branch updated to version 3.2.6 (RC4)
We're getting very, very close to officially releasing the Unity 5 version of Dreamfall Chapters. This update will bring performance improvements to everyone, along with significant changes to how the game looks (along with some gameplay tweaks, based on player feedback)."

#12
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
L-au lansat pe Steam, pe GOG inca nu e disponibila actualizarea. Posted Image

Dreamfall Chapters, Extreme Makeover Edition, or: The Rocky Road to Unity 5 https://medium.com/@...ea62#.dl2vnjif3

#13
Wolfshead

Wolfshead

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.02.2012
A apărut vreun torrent cu update-ul ăsta lăudat? Sunt foarte curios cât de bine se îmbunătăţeşte performanţa, pentru că cel puţin în laboratorul arăboaicei şi în sala aia mare din turn (Marcuria) îmi merge ca ceapa. Şi fuck it, noiembrie e gata şi cartea a patra se lasă aşteptată :((

#14
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
Ai putea sa fii si tu un om corect si sa il cumperi mai ales ca acum e la reducere -50% pe Steam http://store.steampo...com/app/237850/
Bine, asta dai ai un pic de respect fata munca oamenilor si vrei sa ii sustii.

#15
Wolfshead

Wolfshead

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.02.2012

View PostPapillon_, on 28 noiembrie 2015 - 15:47, said:

Ai putea sa fii si tu un om corect si sa il cumperi mai ales ca acum e la reducere -50% pe Steam http://store.steampo...com/app/237850/
Bine, asta dai ai un pic de respect fata munca oamenilor si vrei sa ii sustii.
Mersi de pont, ultima oara cand m-am uitat, costa cacalau. Ii sustin, dar nici chiar in halul asta :P

#16
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
Book Four: Revelations arrives December 3rd! http://steamcommunit...713486443631073

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zn0Xbw8EInw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sincer sa fiu chiar daca l-am luat la reducere jocul merita pretul intreg la ce valoare de productie are. Alte jocuri sunt 60 de euro si nu merita nici jumatate din bani.

Edited by Papillon_, 30 November 2015 - 15:09.


#17
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
E live update-ul la Unity 5 + episodul 4 pe GOG, acum il descarc, abia astept sa il joc.Posted Image

PS. Are 18 GB!

#18
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 15.04.2011
L-am cumparat si pe Steam daca tot e la reducere de winter salePosted Image , mai mult pentru realizari, carti si salvari. Nu v-ati jucat de sarbatori?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate