Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

windows 8/8.1 update failed....

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
deci care-i faza cu rahatu asta de 8? a venit cineva cu un laptop cu w8 preinstalat. licenta si tot ce trebuie, am stat o gramada sa se reinstaleze ca era virusat apoi am dat sa-si faca update-ul, vreo 130 de balarai insumand 1 gb de download prin windows update, a stat vreo 2 ore sa le instaleze si acum m-am pomenit cu mesajul Failure Windows update, reverting changes. de ce apare asta si de ce dureaza groaznic de mult atat update-ul cat si revertting-ul asta? faceam 7 instalari de win 7 pana acum ca de la ora 12 tot sta sa gandeasca.

#2
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Da un google dupa failed update windows 8 to 8.1. Am trecut si eu prin asta. Fa un recover la setarile din fabrica si instaleaza doar update-ul cu kb-ul ce iti permite sa faci update-ul la 8.1. Dupa care poti instala ce mai ai nevoie.

#3
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Eu doar la rahatul de windows 7 am patit asa.

#4
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
foarte dureros, am dat reset factory, iar stau 2-3 ore pana se reinstaleaza doar scarba de win8.

#5
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
si la W7 ai erori d-astea atunci cand instalezi dintr-o data foarte multe update-uri.
eu zic sa faci cum spune danX mai sus, iar daca nu-ti iese, ia-le pe rand (update-urile).
am patit si eu faza asta la un moment dat. am repetat de 2 ori sesiunea de update si in cele din urma s-a descurcat singur.

eu cred ca virusii de care pomenesti l-au rupt...

Edited by vladc, 21 October 2014 - 21:55.


#6
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
Eu doar la rahatul de windows 7 am patit asa.

La ala inteleg ca erau sute de update-uri micute, dar la asta sincer nu, erau cateva kb mici. Oricum, nu mai stau de update, astept reset factory si maine il expediez, sa se spele cu el pe cap clientul.

#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Instalezi Windows 7 din partitia Recovery si stai doua zile si doua nopti ca sa isi faca toate update-urile, pazesti computerul ca sa dai manual "Force close" la "Windows Update" care ramane 'agatat' la restart, apoi mai pierzi o zi ca sa repari problema cu update-urile esuate.
Windows 8 sta bine la capitolul acesta, deoarece nu sunt la fel de multe update-uri...
Cel mai elegant este sa descarci update-urile manual, sa le pastrezi si actualizezi pe un stick, apoi sa le folosesti la nevoie instalandu-le in ordinea corecta si dand restart de cate ori este cerut acest lucru.

In alta ordine de idei aici este o arie tehnica.
Data viitoare mai mare atentie la limbaj!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate