Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Ce dieta si ce exercitii recomandati unui slab cu burta ?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
Sa zicem ca esti slab cu burta sau nu chiar slab de sa sperii lumea, asa ca un somalez, dar relativ slab spre normal, dar cu burta. Si nici burta nu e de aia exagerata, dar e acolo. Sunt multi de astia nu cred ca n-ati vazut pana acuma niciunul. Sunt peste tot, nu va imaginati un paianjen.



     1. Ce program de sala recomandati unui om cu un astfel de corp ? Ce exercitii sa faca si de cate ori ? De cate ori pe saptamana etc. ?
     2. Ce alimentatie recomandati celui in cauza ? (exact, de cate ori pe zi, ce anume, in ce zile, tot)
     3. Suplimente ? Proteine ? Vitamine ? Steroizi (luati cu cap) ? (numai daca e cazul)

Sex: Masculin, 30 ani, 1,80 m, 75-80 Kg.

Multumesc !

#2
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
1 80 si 80 kg nu cred ca esti chiar slab, daca nu ai masa musculara mare.

#3
Clipboard01

Clipboard01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 22.07.2014
Slab cu burta? Cum vine asta?

#4
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

View PostClipboard01, on 21 octombrie 2014 - 19:44, said:

Slab cu burta? Cum vine asta?
Pleonasm.

#5
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014

View PostClipboard01, on 21 octombrie 2014 - 19:44, said:

Slab cu burta? Cum vine asta?
E fata maaaa si e gravida da' nu vrea sa ne spuna adevaru'.

#6
Eekstein_Blinkovici

Eekstein_Blinkovici

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 13.05.2014

View PostClipboard01, on 21 octombrie 2014 - 19:44, said:

Slab cu burta? Cum vine asta?
60-90-60

Fa sala initiator.

#7
ionut3107

ionut3107

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 16.09.2014
Salut.
Cand te descrii pe tine parca ma vad pe mine acum cativa ani.
Eu acum vreo 3 ani aveam 65kg, 180 inaltime, stateau hainele pe mine ca pe gard, imi era rusine sa ma dezbrac in public.
Apoi am decis sa ma apuc de sala pentru a lua in greutate, si pot spune ca inca din prima zi am fost dezamagit.
Imi aduc aminte ca toti de la sala aveau galetuse pline cu prafuri din care consumau  inainte de antrenament, alti vorbeau ca o sa isi injecteze nu stiu ce injectii in muschi pentru marire masa muscula, alti luau cate 4-5 pastile odata, alti spuneau de steroizi etc. Practic pe ei ii interesau doar sa aiba muschi nu se gandeau si la sanatatea lor. Si m-au pus pe ganduri deoarece eu nu vroiam sa decurg la asemenea porcarii, am zis ca daca tot o fac sa o fac intr-un mod sanatos.
Si de atunci am renuntat sa ma duc la sala, mi-am cumparat o pereche de gantere de 20kg si m-am apucat sa fac singur acasa exercitii de trei ori pe saptamana.
Exercitiile le faceam doar cu greutatea corpului: genoflexiuni, abdomene, flotari, tractiuni la bara, ridicari pe varfuri, alergat pe banda s-au in aer liber, lucrat cu ganterele. Bineinteles ca avem si o alimentatie de ce-l putin 5 mese pe zii.
Eu asa am reusit sa pun 15kg pe mine, in aproximativ un an jumate, si fara burta, doar fibra precum un sportiv de performanta.
Chiar daca mi-am reusit scopul, in continuare ma tin de antrenamente deoarece sportul inseamna sanatate. Deci se poate si in mod natural, doar trebuie sa ai ambitie si determinare.
Bafta

Edited by ionut3107, 21 October 2014 - 20:40.


#8
v_andrei

v_andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 05.08.2014

View PostClipboard01, on 21 octombrie 2014 - 19:44, said:

Slab cu burta? Cum vine asta?

Cauta skinny fat pe google :) .
Si la 80 kg si 1.80 nu esti "relativ slab spre normal", esti relativ normal spre supraponderal (in ideea in care kg alea nu provin fibra de Schwarzenegger). La greutatea / inaltimea aia e normal sa ai (ceva) burta.

#9
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

View Postascended, on 21 octombrie 2014 - 19:47, said:

Pleonasm.
Daca nu stii, mai bine stai deoparte, no offence. :D

Initiator, iti recomand sa urmezi un program normal + cardio la sfarsitul antrenament, cel putin la inceput.

#10
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
Alimentatie ??? Ce sa mananc ? De cate ori pe zi si in ce zile ?

#11
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Cum adica in ce zile? :)) In toate zilele, in principiu.. In cele cu antrenament, proteine mai multe dupa efort si carbo mai multi inainte.

#12
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,099
  • Înscris: 09.01.2007

View Postionut3107, on 21 octombrie 2014 - 20:40, said:

Eu asa am reusit sa pun 15kg pe mine, in aproximativ un an jumate, si fara burta, doar fibra precum un sportiv de performanta.

Deci in 18 luni ai facut 15 kg de muschi si concomitent ai dat jos burta, fara sala si fara suplimente (care nu sunt tot una cu steroizii). In cazul asta du-te la doctor ca esti o anomalie a naturii, dar intai treci pe la sala sa-i umilesti pe baietii aia care se chinuiau acolo.

#13
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014

View Postoverseas, on 23 octombrie 2014 - 12:28, said:


Deci in 18 luni ai facut 15 kg de muschi si concomitent ai dat jos burta, fara sala si fara suplimente (care nu sunt tot una cu steroizii). In cazul asta du-te la doctor ca esti o anomalie a naturii, dar intai treci pe la sala sa-i umilesti pe baietii aia care se chinuiau acolo.
Nu am comentat fiindca mi se pare extrem de putin. Eu fac atata intr-un timp mult mai scurt si asta doar stand in pat.

#14
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,099
  • Înscris: 09.01.2007
Pai numai daca te dai jos din pat pui 1 kg de muschi... Si mai pui unul cand casti...

#15
DanFitness

DanFitness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 30.11.2014

View PostKHISHCHNIK, on 21 octombrie 2014 - 19:28, said:

Sa zicem ca esti slab cu burta sau nu chiar slab de sa sperii lumea, asa ca un somalez, dar relativ slab spre normal, dar cu burta. Si nici burta nu e de aia exagerata, dar e acolo. Sunt multi de astia nu cred ca n-ati vazut pana acuma niciunul. Sunt peste tot, nu va imaginati un paianjen.



1. Ce program de sala recomandati unui om cu un astfel de corp ? Ce exercitii sa faca si de cate ori ? De cate ori pe saptamana etc. ?
2. Ce alimentatie recomandati celui in cauza ? (exact, de cate ori pe zi, ce anume, in ce zile, tot)
3. Suplimente ? Proteine ? Vitamine ? Steroizi (luati cu cap) ? (numai daca e cazul)

Sex: Masculin, 30 ani, 1,80 m, 75-80 Kg.

Multumesc !


1. http://fitnessarena....h.S8eTeM9T.dpbs
2. 3 mese principale + 2/3 gustări între ele.
3. http://fitnessarena....J.a48coRbV.dpbs

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate