Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Prieteni versus prieteni.

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 18.05.2014
Nu-i asa ca prietenia este un tezaur,un dar,un sentiment aparut fara beneficii?
Prietenii,niscai indrumatori,sfatuitori,ingaduitori,te cunosc dincolo de aparente.Si totdeauna iti doresc binele.
Dar,daca ai de ales intre ei?

Niciodata nu-mi place sa ma complic,implic in nimic,insa mereu dau de incurcaturi.De data asta,trebuie sa aleg intre o gasca si alta gasca de tovarasi. O sa numesc gastile X si Y,asa ca sa distingeti. Duminica am hotarat cu X,sa mergem weekend-ul asta la plaja.Am fost de acord,le-am zis ca vin.
Tam nesam,ieri cu Y,planuim tot in weekend-ul ce vine,sa mergem intr-o plimbare prin Brasov. Eram si eu de fata,si le-am explicat cum sta treaba,ca le-am zis celorlalti ca merg cu ei.Nu s-au suparat,insa mi-au spus ca ar fi fost bine daca veneam si eu si ca n-ar vrea sa ne separam. Astazi ne-am intalnit,cei din Y.Mie nu prea-mi surade iesirea la plaja,prefer mai mult compania celor din Y,suntem cumva mai apropiati,avem mai multe in comun.Plus ca am avut ceva altercatii candva cu cei din X.Eii...si astazi stand cu astia,mi-au spus si ei anumite chestii care m-au dat inapoi si daca ar fi sa aleg un procent,60% vreau sa raman cu astia din Y.
Dar acum ce dracu sa fac? Le-am zis celorlalti ca merg cu ei,ar fi urat din partea mea sa le spun ca m-am razgandit si sigur se vor supara. Dincolo de o alegere banala,se pune problema prieteniei.Am devenit de la o perioada si prost,ma intereseaza ceilalti,nu vreau sa supar pe nimeni,sa deranjez printr-o vorba sau atitudine gresita.Vreau sa ma salut cu oamenii pe strada,nu vreau sa trecem unul pe langa altul ca si cand nu ne-am cunoaste.Stiu sigur ca daca aleg sa merg cu astialaltii in Brasov,se vor supara ceilalti.X si Y nu se prea suporta,de-asta ma doare capul si ma gandesc ce sa fac.Posted Image

Va roog,nu inchideti topicul,e aproximativ scris corect,aproximativ coerent,aproximativ asezat bine in pagina si aproximativ postat unde trebuie.Posted Image

#2
So_Hot

So_Hot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 03.10.2013
Ai multe probleme,nu gluma...

#3
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
mai ai doar sa lasi spatiu dupa semnele de punctuatie; in rest e de-a dreptul academic scris...

#4
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006

Quote

Ai multe probleme,nu gluma...
Una dintre ele ar fi ca se duce la plaja pe vremea asta. :)

#5
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 18.05.2014

 spare-me, on 21 octombrie 2014 - 17:37, said:

mai ai doar sa lasi spatiu dupa semnele de punctuatie; in rest e de-a dreptul academic scris...
Stiu,stiu...m-am chinuit mult,aproape ca mi-am pierdut ziua.Dar n-are insemantate timpul.Posted Image

#6
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Te agiti aiurea. Du-te cu cine te simti tu mai bine, asta-i tot ce conteaza. Sunt convins ca oricine din grupul X sau Y ar face acelasi lucru. Adica ce-i mai bine pentru el.

#7
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,388
  • Înscris: 28.02.2007

 FoxKids, on 21 octombrie 2014 - 17:22, said:


... Duminica am hotarat cu X,sa mergem weekend-ul asta la plaja.Am fost de acord,le-am zis ca vin.
Tam nesam,ieri cu Y,planuim tot in weekend-ul ce vine,sa mergem intr-o plimbare prin Brasov...
ce-ai tras prietene, de ti s-a facut de plaja la 6 grade cate o sa fie in week-end?!?

#8
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 18.05.2014

 gigi_4476, on 21 octombrie 2014 - 17:43, said:

ce-ai tras prietene, de ti s-a facut de plaja la 6 grade cate o sa fie in week-end?!?
combinatie mortifera...carbuni de funeralii+tuica+meisoare+melasa de lamaie verde

Edited by FoxKids, 21 October 2014 - 17:59.


#9
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Uneste cele 2 gasti in una singura si te autoproclami șăful ei(al celei noi).
La modul serios,stai linistit:timpul va rezolva si aceasta problema.

#10
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010
intrebi o prostituata ce ar face

Edited by greenvision, 21 October 2014 - 17:59.


#11
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Ia uite ce probleme existentiale au unii.

#12
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 03.02.2010
Le tragi clapa tuturor si petreci weekend-ul cu iubita. Sau ramai pe softpedia.

#13
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Nu te duci cu nici una din gastile astea, in mod sigur ai tu o a treia gasca de rezerva.  Si poate mai sunt vreo doua, trei, care te vor.Posted Image

#14
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 18.05.2014
Da' eu nu pricep,care-i smenu'. Unu la mana,ma duc la plaja ca-i la cativa zeci de metri si da,e o problema cand ai de ales si ti-e neclar. Pentru rasunsuri de rahat,valea in alta parte.

#15
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

 FoxKids, on 21 octombrie 2014 - 17:22, said:

Va roog,nu inchideti topicul,e aproximativ scris corect,aproximativ coerent,aproximativ asezat bine in pagina si aproximativ postat unde trebuie.Posted Image

Macar recunosti ca aproximativ. Daca bagai si niste spatii intre cuvinte, era si mai bine.

 FoxKids, on 21 octombrie 2014 - 17:22, said:

Nu-i asa ca prietenia este un tezaur,un dar,un sentiment aparut fara beneficii?

Nu. Visezi.

#16
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
daca mergi in mamaia sa stii ca pe alocuri se lucreaza si arata ca naiba

#17
FoxKids

FoxKids

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 18.05.2014

 -Diana-, on 21 octombrie 2014 - 18:25, said:


Daca bagai si niste spatii intre cuvinte, era si mai bine.

Auzi, pe foaia de examen, cam cat spatiu sa las intre virgula si urmatorul cuvant?

#18
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Daca scrii pe caiet tip I, cam jumatate de spatiu, banuiesc ca pe acolo te invarti dupa intrebarea asta aberanta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate