Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Postasii obligati sa imparta pliantele electorale ale lui Ponta

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Conducerea postei romane pare a fi psdista in totalitate. Obliga postasii sa imparta pliante celor care primesc pensia, in care Ponta, bineinteles, il ataca pe Basescu. Mare galben pe negru scrie: cine a taiat o data pensiile, le va taia din nou!. Ai grija ce votezi. Astfel incearca sa isi asigure sprijinul tuturor pensionarilor.

Si se pare ca se fac si supracontroale sa fie siguri ca postasii le-au distribuit! 2 postasi trebuie sa le imparta altfel poate veni un control si raman fara slujba...

Edited by xtremdriving, 21 October 2014 - 13:56.


#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Or avea contract de distributie.

#3
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Posteiffel, on 21 octombrie 2014 - 13:57, said:

Or avea contract de distributie.
Posibil. Insa cat e de ...etic / moral / corect sa te joi cu mintea oamenilor batrani? Faptul ca subliminal induc ideea ca le vor fi taiate pensiile - fara nici o baza reala - trebuie si poate fi data in judecata. Cred...

#4
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 09.01.2008
Mai nou au facut rost si de baze de date personale si suna oamenii sa ceara sprijin tot pentru Ponta. In aceasta mocirla numita mediu politic cine sa-i dea in judecata?
Am adunat atata lehamite incat voi merge la vot doar sa-mi vars scarba pe buletin.

#5
AdiTot

AdiTot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 29.05.2006
Totul e legal, pe contract. Si stiti care-i partea cea mai tare? Noi platim! Ca doar nu o fi venit victor viorel cu bani de acasa.

#6
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
Asa si ce-i cu asta? Rahaturi de genul asta fac toti politicienii din tara asta, nu doar Ponta sau Basescu. Deci TOTI. Terminati cu partizanatele politice pt ca am zis-o si o mai zic de cate ori va fi nevoie: clasa politica din Romania nu e altceva decat o BANDA DE HOTI, TRADATORI DE PATRIE, DEMAGOGI etc, in concluzie aceasta clasa politica e un RAHAT.

#7
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,922
  • Înscris: 25.06.2007

View Postxtremdriving, on 21 octombrie 2014 - 13:59, said:

le vor fi taiate pensiile - fara nici o baza reala
Eu zic ca baza reala exista: situatia catastrofala a economiei romanesti. Care, intr-adevar, nu are de-a face cu vreun partid sau guvernare anume: toate au fost la fel de hoate si incompetente...

#8
AdiTot

AdiTot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 29.05.2006

View PostKarhu, on 21 octombrie 2014 - 14:06, said:

Eu zic ca baza reala exista: situatia catastrofala a economiei romanesti. Care, intr-adevar, nu are de-a face cu vreun partid sau guvernare anume: toate au fost la fel de hoate si incompetente...

Si totusi, CC in marea-i intelepciune a decis ca pensiile nu se pot taia. Indiferent cat e statul de rupt in cur, sa fure, sa dea in cap, sa faca ce stie dar sa plateasca pensia la zi.


Edited by crisstonne, 21 October 2014 - 14:32.


#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004

View Postxtremdriving, on 21 octombrie 2014 - 13:59, said:

Posibil. Insa cat e de ...etic / moral / corect sa te joi cu mintea oamenilor batrani? Faptul ca subliminal induc ideea ca le vor fi taiate pensiile - fara nici o baza reala - trebuie si poate fi data in judecata. Cred...
Da. l-am vazut si e o magarie ( panica fara nicio informatie reala ), dar de vina sunt cei care l-au comandat.
Nu cine l-a tiparit sau cine il distribuie. Astia sunt platiti sa faca asta si atat.

#10
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005

View PostAdiTot, on 21 octombrie 2014 - 14:10, said:

Aha, deci ameninta oamenii cu o noua taiere pe modelul celei care nu s-a facut.
S-a facut indirect, prin impozite si inflatie.

#11
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013

View PostAdiTot, on 21 octombrie 2014 - 14:05, said:

Totul e legal, pe contract. Si stiti care-i partea cea mai tare? Noi platim! Ca doar nu o fi venit victor viorel cu bani de acasa.

Si Macovei are, si Udrea... :)

#12
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Ba poate moare Ponta inainte de alegeri, dar mizeria asta nu ma face decat sa sper ca da ortu' mai repede.

#13
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

" Faptul ca subliminal induc ideea ca le vor fi taiate pensiile - fara nici o baza reala - trebuie si poate fi data in judecata. Cred... "
Şi unde spui că stă subliminalul ?

#14
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Subiectul a degenerat (ca multe altele) în: cîh ai lor, gigea ai noştri.

Rămîne așa pînă se hotărăşte ceva...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate