Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

card digi hd

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Acum folosesc televiziunea analogica rds. Daca cumpar un tv hd compatibil CI+, primesc gratuit un card CI+ HD ? In detaliile de pe site nu inteleg "cu Digi Smart Cam pot fi vizionate toate canalele in format HD ( cu exceptia celor PayTV), la costuri mai reduse decat cele presupuse de un decodor digital clasic, in conditiile in care televizorul tau este unul de tip HD".  Cum adica la un pret mai mic?  Eu acum platesc 25 lei lunar? Daca folosesc tv-ul hd dvb-c fara card si fara stb ce canale nu prind.  Daca optez pentru cardul CI+ HD cat trebuie sa platesc in total pentru toate canalele?
  Daca optez pentru stb hd, acela cat ma costa? Parca m-ar tenta mai mult doar stb, deoarece am un monitor cu intrare hd si un sitem audio pe care le-as putea conecta la stb fara a mai cumpara un tv.

Edited by malllio123, 21 October 2014 - 08:36.


#2
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 28.08.2007
Tb. sa treci la Televiziune digitala - 29 ron pe luna. La acest pachet primesti in custodie ( fara bani in plus ) card CI+ sau decodor hd...

Edited by dariusgherman, 21 October 2014 - 08:37.


#3
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
Cam-ul CI+ se ofera gratuit. (Nu este CAM CI+ si CAM CI+ HD; este unul singur. Rolul lui este sa decodeze posturile codate)
Pentru a beneficia de CAM trebuie sa contractezi minim pachetul Digital.
Acum platesti 25 de lei /luna (pachetul Analogic); pachetul Digital va fi cu 4 lei in plus (29 de lei).

Primul echipament digital este oferit gratuit (Poate fi CAM, Decodor SD, Decodor HD).
Majoritatea posturilor HD vor functiona.

#4
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Cumpara intai tv-ul cu tuner digital vezi ce canale poti accesa fara card pentru ca la RDS sunt destul de multe si daca o sa doresti si restul canalelor poti primi in custodie gratuit si cu CAM cu card CI+ daca treci la abonamentul digital.

Edited by MD, 21 October 2014 - 08:45.


#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pe abonamentul simplu, sunt peste 100 de posturi care le prinzi free, daca ai Tv nou cu DVB-C.
Practic nu ai nevoie de card. Cu card-ul ala mai prinzi 3-5 posturi in plus - si nu prea interesante.

Daca vrei pachetele suplimentare atunci ai nevoie de card sau receptor HD separat..

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006

View Postmalllio123, on 21 octombrie 2014 - 08:34, said:

Acum folosesc televiziunea analogica rds. Daca cumpar un tv hd compatibil CI+, primesc gratuit un card CI+ HD ? In detaliile de pe site nu inteleg "cu Digi Smart Cam pot fi vizionate toate canalele in format HD ( cu exceptia celor PayTV), la costuri mai reduse decat cele presupuse de un decodor digital clasic, in conditiile in care televizorul tau este unul de tip HD".  Cum adica la un pret mai mic?  Eu acum platesc 25 lei lunar? Daca folosesc tv-ul hd dvb-c fara card si fara stb ce canale nu prind.  Daca optez pentru cardul CI+ HD cat trebuie sa platesc in total pentru toate canalele?
  Daca optez pentru stb hd, acela cat ma costa? Parca m-ar tenta mai mult doar stb, deoarece am un monitor cu intrare hd si un sitem audio pe care le-as putea conecta la stb fara a mai cumpara un tv.


   Cu TV-ul HD fara card prinzi absolut toate posturile TV (aici se includ si cele HD) si toate posturile de radio care sunt "la liber".Cardul iti adauga pachete suplimentare,cum zice mai sus si eiffel.Daca mai ai alte echipamente de la RDS,acest Cam Card se inchiriaza cu trei pe luna.Daca nu ai alte echipamente,este gratis.Decodorul HD se obtine in acelasi regim ca si Cam Cardul.Adica daca nu ai alt echipament,este gratis.Daca ai platesti cinci lei pe luna chirie.

#7
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View Postadisz, on 21 octombrie 2014 - 09:08, said:

Cu TV-ul HD fara card prinzi absolut toate posturile TV (aici se includ si cele HD) si toate posturile de radio care sunt "la liber".Cardul iti adauga pachete suplimentare,cum zice mai sus si eiffel
Gresit! Cu tunerul TV-ului, fara CAM, nu prinzi absolut toate posturile. History HD, BBC Knowledge, DigiFilm si DigiFilmHD se prind doar cu CAM. Poate mai sunt si altele, eu doar pe astea le-am retinut.
eiffel a mentionat corect: 3-5 posturi in plus + eventuale pachete extra.

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

View PostLesbianu, on 21 octombrie 2014 - 09:28, said:

History HD, BBC Knowledge, DigiFilm si DigiFilmHD se prind doar cu CAM.
History HD merge fara Cam, cel simplu nu merge. Mai e inca un BBC care nu merge si mi-se pare ceva Viasat.

#9
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Unul din ele...am retinut ceva de History. :)

#10
Southishere

Southishere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 13.11.2006

View Postmalllio123, on 21 octombrie 2014 - 08:34, said:

Daca folosesc tv-ul hd dvb-c fara card si fara stb ce canale nu prind.
Daca nu vrei un pachet suplimentar ia decat televizorul, fara card.

De pe televizorul meu cu DVB-C semnal demodulat au BBC Entertainment, BBC Knowledge, History, TV 1000, Viasat History, Viasat Nature plus cele de pe pachetele suplimentare.. Cinemax, DigiFIlm, DigiFIlm HD, HBO Romania, HBO HD, HBO Comedy, SuperONE, SuperONE HD.

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006

View Postadisz, on 21 octombrie 2014 - 09:08, said:



   Cu TV-ul HD fara card prinzi absolut toate posturile TV (aici se includ si cele HD) si toate posturile de radio care sunt "la liber".Cardul iti adauga pachete suplimentare,cum zice mai sus si eiffel.Daca mai ai alte echipamente de la RDS,acest Cam Card se inchiriaza cu trei pe luna.Daca nu ai alte echipamente,este gratis.Decodorul HD se obtine in acelasi regim ca si Cam Cardul.Adica daca nu ai alt echipament,este gratis.Daca ai platesti cinci lei pe luna chirie.

View PostLesbianu, on 21 octombrie 2014 - 09:28, said:

Gresit! Cu tunerul TV-ului, fara CAM, nu prinzi absolut toate posturile. History HD, BBC Knowledge, DigiFilm si DigiFilmHD se prind doar cu CAM. Poate mai sunt si altele, eu doar pe astea le-am retinut.
eiffel a mentionat corect: 3-5 posturi in plus + eventuale pachete extra.

N-ai citi atent ce am scris eu.

#12
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
@adisz  Neatentia mea, exprimarea ta ambigua... Deh, se mai intampla.:P

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006
Recunoaste ca ai citit in fuga.Posted Image

ps.
Ai dreptate.

#14
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Stiti cum stau reprezentantele din Brasov cu stocurile de stb hd, eu sunt dintr-o comuna de langa Brasov, nu as vrea sa fac un drum degeaba cu tatal meu pana acolo.

#15
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
1. alegi comanda echipament din Digicare;
2. selectezi reprezentanta din BV de unde poti ridica STB-ul;
3. primesti mail/SMS cand acesta este disponibil;
4. ai la dispozitie 7 zile(parca) sa ajungi in BV si sa il ridici.

#16
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Prin curier nu se poate?

#17
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
CAM-ul/decodorul se ridica de la sediu.

Edited by DIGI_Helper, 22 October 2014 - 08:01.


#18
eugen261

eugen261

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 20.01.2010
In general cat dureaza pana-l primesti din momentul comenzii?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate