Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

De ce în România nu se introduce P.P.V. (Pay Per View) - afară de Voyo

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Citind un alt topic (thread) mi-am amintit de ceva: e ce în România nu se introduce P.P.V. (Pay Per View)? Avem "Voyo", dar în rest?
1) Cineva zicea că în Bulgaria, Serbia, Ungaria există asemenea servicii (deși și acolo e pirateria mare);
2) Altcineva mi-a replicat că trebuie să fii aiurea ca să dai bani pe un asemenea serviciu când există site-uri unde se pot viziona seriale (chiar legal).
Deci și prin urmare?

#2
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
Pentru ca nu ar renta. Voyo este o gluma proasta

#3
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,869
  • Înscris: 14.08.2007
Exista mai multe, nu doar Voyo (primul exemplu care imi vine e seenow, unde ai si plata per film/view).

Edited by utopium, 21 October 2014 - 01:20.


#4
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
sau http://www.dolcetv.ro/#filme

#5
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012

Quote

1) Cineva zicea că în Bulgaria, Serbia, Ungaria există asemenea servicii (deşi şi acolo e pirateria mare)
Aha... romanul e destul de zgarcit cand vine vorba de PPV sau PPD Posted Image. Prefera sa downloadeze de pe net ce ii trebuie. Si acuma sincer, si eu cam fac la fel in ceea ce priveste filmele, insa la jocuri si la software-uri, le cumpar :).

Acuma pe bune, e ca si cum te-ai duce la un sateam sa ii vinzi cartofi ambalati si el refuza pentru ca poate sa isi ia din gradina

Edited by Andreysc7, 21 October 2014 - 01:26.


#6
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
-Sunt care si-ar permite dar sunt obisnuiti gratuit
-Sunt care nu isi permit ca sunt altele mai importante pe ce sa dea banii
-Sunt care asteapta servicii adaptate pentru salariile din tara
-Sunt care descarca ca asa pot viziona absolut orice si se si folosesc de netul lor (asta ca sa nu le tina in ''vitrina'' acei sute de MB)
-Sunt care chiar nu au timp si isi doresc asa ceva sau pur si simplu sunt comozi
-etc.

#7
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,869
  • Înscris: 14.08.2007
Eu as plati 4-5 lei/film daca ar fi HD, fara inreruperi si accesibil pe mediabox/TV direct, pentru 24 de ore de la achizitionare (sau sa stie sa faca resume daca l-am oprit). Evident, pentru filme care chiar ma intereseaza.

#8
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Eu as plati bucuros, daca ar fi mai la zi cu filmele si daca altele chestii oferite ar fi diferite de televiziunea ordinara total neinteresanta (serialele nu mai intereseaza).
Poate imi recomandati ceva...

#9
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

View Postdjl, on 21 octombrie 2014 - 01:07, said:

Citind un alt topic (thread) mi-am amintit de ceva: e ce în România nu se introduce P.P.V. (Pay Per View)? Avem "Voyo", dar în rest?
1) Cineva zicea că în Bulgaria, Serbia, Ungaria există asemenea servicii (deşi şi acolo e pirateria mare);
2) Altcineva mi-a replicat că trebuie să fii aiurea ca să dai bani pe un asemenea serviciu când există site-uri unde se pot viziona seriale (chiar legal).
Deci şi prin urmare?
Nu mai stiu ce distribuitor permitea apelarea telefonica in privinta solicitariii unui film transmis pe canal premium.

Edited by MarianG, 21 October 2014 - 06:30.


#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,355
  • Înscris: 01.12.2001
Seenow unde platesti pt un anumit film si il ai disponibil 24 de ore.
HBOGO.
Telekomtv.
Dolcetv.

Sunt destule oferte.

#11
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,958
  • Înscris: 14.08.2006
Pai operatorii au deja platforme de genul asta:

http://www.rcs-rds.r...onale/digi-play

http://www.dolcetv.ro/#

#12
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,335
  • Înscris: 24.05.2010
ce sa vad pe ppw?...

#13
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Nu se renteaza deoarece e mult mai scump in raport cu o grila de programe si pentru ca in romania inca se poate descarca de pe net fara grija. In privinta asta s-ar putea insa ca toti furnizorii de net sa se alinieze la tendinta europeana de a bloca accesul celor care descarca torente, dar numai in conditiile in care toti vor face acest pas, altfel sa vezi aici "portari" de abonati.

#14
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,869
  • Înscris: 14.08.2007

View Postdorin_2k, on 21 octombrie 2014 - 06:42, said:

Seenow unde platesti pt un anumit film si il ai disponibil 24 de ore.
HBOGO.
Telekomtv.
Dolcetv.

Sunt destule oferte.

Telekom si Dolce sunt acelasi lucru, nu? HBO GO nu cred ca e per view.

#15
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 09.11.2010

View PostCap-shoot, on 21 octombrie 2014 - 01:18, said:

Pentru ca nu ar renta. Voyo este o gluma proasta

Subscriu.

Daca era Netflix, mai ziceam. Prefer inchirierea/cumpararea DVD-ului decat sa arunc banii pe Voyo.

#16
robertmora

robertmora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.09.2014
este ff scump

#17
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Eu folosesc Voyo si Seenow. Contul il incarc din creditul ramas neconsumat in urma reincarcarii cartelei prepaid.
Voyo poate fi accesat direct din aplicatia de pe SmartTV, nu mi s-a intrerupt niciodata, calitatea imaginii este buna, la fel calitatea subtitrarilor. Daca intrerupi un film, atunci iti notezi la ce minut ai ramas si cu ajutorul unui mouse revii imediat la minutul respectiv. Pauzarea functioneaza pe o durata limitata asa ca trebuie sa notezi unde ai ramas. Ar fi fost utila o functie 'resume' in aplicatie. Din pacate nici aplicatia Voyo de pe SmartTV, nici aplicatia Seenow pentru interfata moderna a lui Windows 8/8.1/10 nu pastreaza un istoric al vizualizarilor cu timpul la care ai ramas (macar pentru ultimul film vizionat).
In rest eu sunt satisfacut de aceasta posibilitate. Ma scuteste de la a descarca si testa filmele de pe trackere de BitTorrent (care deseori sunt de calitate proasta/ defecte), de la a cauta si sincroniza subtitrari care de obicei sunt execrabile, plus ca nu se mai ridica probleme de natura legala.

#18
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,869
  • Înscris: 14.08.2007
Din ce vad sunt 6 filme cvasi-necunoscute la Voyo la Pay per view. 2 euro pentru Machete? 3 euro pentru filme proaste din 2011? Astia is dusi cu pluta. Iar abonamentul (unde sunt multe filme) e altceva, nu e pay per view. Seenow are filme mai bine cotate la pay per view, mult mai multe si mai ieftine.

Ca sa prinda pay per view-ul in Romania e nevoie de titluri mult mai serioase, de nivelul filmelor de top de la HBO.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate