Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Reziliere Contract - FARA STORNARE

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
responder

responder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 20.08.2011
Buna ziua! Acum o luna (01.09.2014) am reziliat contractul (ca-tv) dar factura a venit tot cu contravaloare si pentru ca-tv, le-am trimis un mail, le-am solicitat sa anuleze respectiva plata si am fost sunat sa mi se spuna ca nu se poate storna factura si ca trebuie sa platesc factura si pentru octombrie si in noiembrie nu voi mai avea nimic de platit! Am mai avut probleme cu RDS-ul ei fac oricum tot ce ii duce capu!... Intrebarea mea e daca pot sa le cer ceva acte care sa adevereasca plata lunii noiembrie!?

#2
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
Spune-mi te rog in PM codul de client sa verific exact ce s-a intamplat.

#3
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008

View Postresponder, on 20 octombrie 2014 - 15:50, said:

Buna ziua! Acum o luna (01.09.2014) am reziliat contractul (ca-tv) dar factura a venit tot cu contravaloare si pentru ca-tv, le-am trimis un mail, le-am solicitat sa anuleze respectiva plata si am fost sunat sa mi se spuna ca nu se poate storna factura si ca trebuie sa platesc factura si pentru octombrie si in noiembrie nu voi mai avea nimic de platit! Am mai avut probleme cu RDS-ul ei fac oricum tot ce ii duce capu!... Intrebarea mea e daca pot sa le cer ceva acte care sa adevereasca plata lunii noiembrie!?

Ai reziliat contractul in data de 1.09.2014 ? daca da, factura pe luna septembrie va fi necesar sa o achiti , serviciul fiind anulat cu data de 30.09.2014. Daca rezilierea a fost semnata in data de 01.09.2014, atunci factura pe luna octombrie nici nu va mai fi emisa. Daca totusi a fost emisa , cel mai probabil se va emite factura de stornare.

#4
responder

responder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 20.08.2011
Zeus la rezilierea contractului esti obligat sa platesti luna in curs! Si da... nu vor sa o anuleze! (sau sa imi emita o factura de stornare!)

#5
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,348
  • Înscris: 16.04.2014
Deoarece s-a solicitat rezilierea in luna a 9-a serviciul va fi activ toata luna a 9-a.
Pe factura lunii a 11-a s-a stornat contravaloarea abonamentului de TV pe luna a 10-a.
Este in regula acum.

Edited by DIGI_Helper, 21 October 2014 - 08:32.


#6
responder

responder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 20.08.2011
Perfect deci pot sa platesc doar abonamentul (la internet) pentru luna a 10-a!

PS: de ce crezi ca am intrebat daca pot sa cer ceva acte care sa adevereasca plata lunii noiembrie?

Edited by responder, 21 October 2014 - 09:00.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate