Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Electronice SH

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Smokescreen

Smokescreen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.08.2014
Merita sa dai bani pe un telefon/tableta/laptop/you name it second hand sau sa-ti iei unul nou, dar mai scump? Voi ce ziceti, ce ati face?

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Depinde.

#3
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
In anumite situatii poate ar merita sa iei un produs sh de la o firma renumita decat un no name nou dar modest din punct de vedere al performantelor si al fiabilitatii.
Asta daca reusesti sa treci de "piticii" ...stiu o multime de persoane care nici nu vor sa auda de produse sh (mai ales femeile evita sa cumpere produse sh).

#4
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Depinde de aparat. Eu îmi iau cam totul la s.h. Totuşi, dacă e vorba de un hard-disk, aş prefera ceva nou.

#5
Wilberforce

Wilberforce

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 27.12.2013
Telefon/tableta/laptop/televizor SH categoric NU, sunt bani aruncati pe geam, pentru o jucarie deja "fumata".
Electronice audio gen amplificatoare, surse de semnal chiar si boxe, da, merita, dar in general numai daca esti de meserie sau ai un amic electronist, altfel e cam riscant.
Acum depinde si de pret/starea obiectului, de necesitatea lui pentru tine, etc.

#6
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014
E mai ok nou: ai garantie 2 ani (o poti chiar extinde la 3 sau 4 ani cu o suma modica), in caz ca nu-ti place, la comanda online poti sa faci retur in 7~30 de zile, il cumperi nou, sigilat.
Daca urmaresti un produs la mai mutle magazine si nu vrei sa-l cumperi relativ repede, ai sanse destul de mari sa prinzi o reducere buna.
Daca nu ai bani sa cumperi un produs nou, ai si alte alternative: resigilate sau nou din magazinele chinezesti (fara garantie).
Ca sa merite sh, diferenta de pret trebuie sa fie destul de mare si sa te pricepi putin sa vezi daca intr-adevar acel prosus e ok.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate