Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

problema cu windows 7?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cosmin72

cosmin72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 25.02.2009
salut , sper sa nu supar , dar am si eu o problema cu sistemul , si anume>>.......

am instalat win.7 64 biti , de ceva vreme , in aplicatii , jocuri ....aplicatia imi este scoasa in zona moarta , adica nu mai e activa , sau mai rau minimizeaza fereastra si o baga in bara jos (jocuri) chiar si pe mozzilla daca sunt dupa un timp imi face fereastra innactiva , blocheaza.......am reinstalat sistemul de mai multe ori , am schimbat si versiunea de windows , ....acum am sters tot de pe calculator sperind sa elimin problemea , eventual virus....stupoare...face la fel .....deci ce are?....cred ca placa de baza e cu problema.....as vrea solutii de remediere sa nu fiu nevoit sa cumpar alta placa de baza , am un GIGABYTE DualBIOS™cu procesor amd , phenom tm II*2 545......multumesc mult...


http://www.gigabyte....spx?pid=2859#ov

Edited by _-_, 20 October 2014 - 07:54.
eliminare ID messenger/ adresa e-mail


#2
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Am incercat sa citesc, crede-ma, dar ma dor ochii de la atatea puncte, si nu prea stiu chineza.
Reformuleaza si scrie corect daca vrei sa te ajute cineva!

#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,335
  • Înscris: 24.05.2010
1. Vezi cum face cu un windows original.
2. Daca face la fel cere ajutor celor de la Microsoft.
3. Scrie in romana sa intelegem si noi
4. Sunt virusi care persisita dupa formatare...

#4
cosmin72

cosmin72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 25.02.2009
am instalat pe pc win.7 64 biti , de ceva vreme , in aplicatii , (exemplu jocuri )aplicatia imi este blocata , adica nu mai e activa , sau mai rau minimizeaza fereastra si o baga in bara jos (jocuri) chiar si pe mozzilla daca sunt dupa un timp imi face fereastra innactiva ,o blocheaza ,am reinstalat sistemul de mai multe ori , am schimbat si versiunea de windows ,acum am sters tot de pe calculator sperind sa elimin problemea , eventual virus , dar face la fel  , deci ce are?cred ca placa de baza e cu problema  , as vrea solutii de remediere sa nu fiu nevoit sa cumpar alta placa de baza , am un GIGABYTE DualBIOS™cu procesor amd , phenom tm II*2 545
multumesc mult !!!!

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Windows 7 SP1 cere resurse hardware tot mai puternice pe masura ce apar noi update-uri. Probabil ca nu face fata procesorul la atatea sarcini. Nu are nicio legatura cu placa de baza.
Posteaza capturi de ecran din Task manager!
Este posibil ca problemele sa se datoreze malware-ului.
De asemenea, daca Windowsul nu este original sau ai instalat aceleasi aplicatii/ jocuri crack-uite dupa reinstalarea lui Windows, atunci aceasta este cauza. Daca despre aceasta este vorba, atunci nu iti putem oferi ajutor, deoarece Softpedia nu incurajeaza pirateria software.

#6
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
Inainte sa arunci vina pe placa de baza, pune un Ubuntu Live pe un stick USB si booteaza de pe el. Nu e necesara instalarea si iti poti da seama daca problema este hardware sau software.
Downloadezi imaginea ISO de 64bit de pe link-ul de mai sus si folosesti tutorialul de aici sa o pui pe stick http://www.ubuntu.co...tick-on-windows

Cand te intreaba alegi "Try Ubuntu", nu Install Ubuntu.

#7
cosmin72

cosmin72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 25.02.2009
multumesc de sfaturi , am sa incerc , totul a mers ok de ani buni,  cred ca 3 ani de cind am placa , mi -a aparut problema de 2 luni ,

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate