Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Suplimente Isostar pentru masa musculara

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Adrryo

Adrryo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.01.2012
Salut,am 18 ani si m-am apucat de sala.Ma gandeam sa iau niste suplimente Isostar,am vazut Isostar Powerplay High Protein 90 care contine 80 de g de proteine pe 100 de g si Isostar Powerplay Mass Gainer (muscle exercises) ce contine 25 de g de proteine pe 100 de g.Ma intrebam care dintre  cele 2 este mai bun?Au ceva efecte negative?Nu prea ma pricep la chestii de genul asta.Multumesc si sanatate!

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,666
  • Înscris: 05.02.2012

Quote

Au ceva efecte negative?

Toate au efecte negative asupra ficatului. Mananca mult si mergi fara proteine, ca pana vara viitoare ai timp sa pui pe tine Posted Image

Edited by Andreysc7, 19 October 2014 - 13:27.


#3
Lupu24

Lupu24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 08.10.2010
Pai unu e concentrat proteic, altu e gainer

Iti recomand concentrat proteic + creatina .

Eu folosesc Impact Whey Protein, e f bun.

Dar inainte sa iei ai grija de alimentatie, aia e baza. Suplimentul, suplimenteaza!!!!!

Mda, nu-i crede pe astia p'acilea care iti zic ca iti fac ficatu terci sau ramai impotent ( =)) =))) =)) )

Poti sa intrebi un nutritionist, eu am intreabat.

Edited by Lupu24, 19 October 2014 - 13:34.


#4
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009
nici unul nu este bun, pentru tine sa intelegi ce sunt ele defapt...nici o proteina/vitamina nu poate fi luata din fructe/carne si bagate in pastile, sunt obtinute pe cale chimica si efectul este diferit asupra organismului, apare impotenta si multe altele. Dar daca toti ia de ce sa nu iei si tu nu? gandire de adolescent batut in cap.
Mananca carne, paste, oua, fasole, lapte etc.
Chimicalele astea iti umfla muschii si atat, ti-am zis au un efect diferit fata de proteina animala sau vegetala, nu iti da forta sau altceva plus ca dupa ce nu mai iei o sa scada masa si o sa arati ca dracu, altii or sa-ti zica ca nu e asa dar asta e adevarul, tu faci ce vrei.
Organismul uman nu poate recunoaste informatia genetica dintr-o chimicala, de aici trage tu concluzia asta daca te duce capu'.

Edited by ConDemneD, 19 October 2014 - 13:34.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 ConDemneD, on 19 octombrie 2014 - 13:32, said:

apare impotenta si multe altele. Dar daca toti ia de ce sa nu iei si tu nu? gandire de adolescent batut in cap.
Mananca carne, paste, oua, fasole, lapte etc.
Chimicalele astea iti umfla muschii si atat, ti-am zis au un efect diferit fata de proteina animala sau vegetala, nu iti da forta sau altceva plus ca dupa ce nu mai iei o sa scada masa si o sa arati ca dracu, altii or sa-ti zica ca nu e asa dar asta e adevarul, tu faci ce vrei.
Organismul uman nu poate recunoaste informatia genetica dintr-o chimicala, de aici trage tu concluzia asta daca te duce capu'.

Bai asta, cat iei pe consultatie, ca pari initiat. Bata-va norocu de nutritionisti de forum, complet pe langa subiect dar simtiti totusi nevoia sa dati sfaturi, experienta te recomanda.

Edited by MembruAnonim, 19 October 2014 - 13:53.


#6
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,666
  • Înscris: 05.02.2012

Quote

Dar daca toti ia de ce sa nu iei si tu nu? gandire de adolescent batut in cap.
Confirm. Dar na, sti cum e, daca unora le spune nutritionistul sa ia, atunci de ce sa nu iei ,ca doar na, trebuie sa isi vanda si ala marfa :) . La sala unde merg eu , majoritatea fac fara proteine si sutn cativa care i-au. Niciodata nu o sa compari pe cei care fac fara proteine cu cei care i-au proteine.
Cei care fac fara, au muschii mult mai vizibili si mai "detaliati" decat cei care se umfla :)

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Andreysc7, on 19 octombrie 2014 - 13:58, said:

Confirm. Dar na, sti cum e, daca unora le spune nutritionistul sa ia, atunci de ce sa nu iei ,ca doar na, trebuie sa isi vanda si ala marfa Posted Image . La sala unde merg eu , majoritatea fac fara proteine si sutn cativa care i-au. Niciodata nu o sa compari pe cei care fac fara proteine cu cei care i-au proteine.
Cei care fac fara, au muschii mult mai vizibili si mai "detaliati" decat cei care se umfla Posted Image

Chiar ma distram, pana am citit i-au. E boala grea asta...

#8
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,666
  • Înscris: 05.02.2012

 MembruAnonim, on 19 octombrie 2014 - 14:09, said:

Chiar ma distram, pana am citit i-au. E boala grea asta...
Ma bucur Posted Image . Daca tot esti un grammar nazi, poti sa imi verifici toate postarile si sa imi spui pe unde am mai gresit Posted Image. Eu inca ma distrez cand mai vad pe unii ca tine :)

Edited by Andreysc7, 19 October 2014 - 14:24.


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De acum incolo vei scrie iau, se invata usor. Mai greu e sa te educi sa nu te mai bagi in seama, sa dai sfaturi, cand sunt mari sanse ca initiatorul sa stie chiar mai multe decat stii tu. Aici e boala grea. Raspunsul tau spune multe despre ce ai inteles tu din sportul asta, e bun si exemplul negativ, sa speram ca altii stiu sa filtreze informatia.

#10
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Isostar alea sunt niste mizerii de toata jena si nici macar nu-s ieftine. Contin proteina din soia(sunt sigur ca e in concentratie mare fata de aia din zer/lapte). Producatorii seriosi nu mai folosesc aspartam ca indulcitor.

 Andreysc7, on 19 octombrie 2014 - 13:58, said:

Cei care fac fara, au muschii mult mai vizibili si mai "detaliati" decat cei care se umfla Posted Image

Cei care fac fara proteine fac si foamea. Pun pariu ca cei care folosesc suplimente au grasime corporala mai multa.

Edited by vimann, 19 October 2014 - 14:40.


#11
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,666
  • Înscris: 05.02.2012

Quote

Cei care fac fara proteine fac si foamea. Pun pariu ca cei care folosesc suplimente au grasime corporala mai multa.
A manca echilibrat nu inseamna a face foamea

Quote

De acum incolo vei scrie iau
O sa scriu "ia-o", daca tot e sa facem offtopic

Edited by Andreysc7, 19 October 2014 - 15:14.


#12
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009

 MembruAnonim, on 19 octombrie 2014 - 13:51, said:

Bai asta, cat iei pe consultatie, ca pari initiat. Bata-va norocu de nutritionisti de forum, complet pe langa subiect dar simtiti totusi nevoia sa dati sfaturi, experienta te recomanda.
eu citesc prietene de aia stiu, nu ma dau inteligent am zis sa-l ajut pe baiat cu un sfat dar apare ca de obicei frustratul internetului sa ne critice.

 Andreysc7, on 19 octombrie 2014 - 13:58, said:

Confirm. Dar na, sti cum e, daca unora le spune nutritionistul sa ia, atunci de ce sa nu iei ,ca doar na, trebuie sa isi vanda si ala marfa Posted Image . La sala unde merg eu , majoritatea fac fara proteine si sutn cativa care i-au. Niciodata nu o sa compari pe cei care fac fara proteine cu cei care i-au proteine.
Cei care fac fara, au muschii mult mai vizibili si mai "detaliati" decat cei care se umfla Posted Image
corect, eu fac sport fara proteine(prafuri) dar consum multe alimente cu proteine si sunt vizibili muschii chiar foarte bine definiti.

#13
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

 Andreysc7, on 19 octombrie 2014 - 15:13, said:

A manca echilibrat nu inseamna a face foamea
Nu m-am referit ca-s somalezi nemancati...ci ca nu indeasa in ei mancare cum indeasa aia "pufosi". Aia e diferenta (+ce ti-e scris in gene).
La sala mea, de asemenea, majoritatea e alcatuita din specimene care stau prost ori la antrenament, ori la alimentatie, ori la tot.
Arunca un ochi si in alta parte, plebea care a participat luna trecuta la Tiger Classic sau, de curand, crossfitterii de la Smartfit Challenge.  Acolo oameni "suplimentati" si pusi pe treaba.

 ConDemneD, on 19 octombrie 2014 - 13:32, said:

sunt obtinute pe cale chimica si efectul este diferit asupra organismului, apare impotenta si multe altele.
Chimicalele astea iti umfla muschii si atat, ti-am zis au un efect diferit fata de proteina animala sau vegetala, nu iti da forta sau altceva
Organismul uman nu poate recunoaste informatia genetica dintr-o chimicala
Daca tot esti erudit chiar te rog sa imi explici si mie ce ai scris aici. Eventual un link catre ce ai citit tu ca sa debitezi prostiile astea. Astept sa ma luminezi.

#14
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007

 ConDemneD, on 19 octombrie 2014 - 13:32, said:

nici unul nu este bun, pentru tine sa intelegi ce sunt ele defapt...nici o proteina/vitamina nu poate fi luata din fructe/carne si bagate in pastile, sunt obtinute pe cale chimica si efectul este diferit asupra organismului,
acuma vreo 200 de ani probabil ca nu erau capabili sa faca asta, dar bre, am pus oameni pe luna! crezi ca nu-s in stare astia sa puna atunci o proteina-ntr-o pastila?

Quote

apare impotenta si multe altele. Dar daca toti ia de ce sa nu iei si tu nu? gandire de adolescent batut in cap.
Exact la asta m-am gandit eu citindu-ti postarea

Quote

Chimicalele astea iti umfla muschii si atat,
Intotdeauna m-am intrebat ce inseamna chestia asta atunci cand am auzit-o..."iti umfla muschii si atat". Cu ce-i umfla tati, cu heliu? de ce se dezumfla dupa aia? tu cunosti un fel de anatomie de care noi ceilalti n-am auzit

Quote

Organismul uman nu poate recunoaste informatia genetica dintr-o chimicala, de aici trage tu concluzia asta daca te duce capu'.
Stim si genetica pe deasupra Posted Image

Edited by zdutzu, 20 October 2014 - 09:08.


#15
bilboreanu

bilboreanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.11.2014
Pe mine suplimentul asta m-a ajutat sa pun masa musculara. Am luat cate 2 in fiecare zi unul inainte de antrenament si unu seara si in 3 luni chiar s-au vazut rezultate faine
http://track.probola...16&bid=advandec

#16
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013
Pai daca vrei sa afli cum te ajuta proteina incepe cu cartea de biologie de clasa 11 capitolul celula. Organismul ca sa functioneze bine are nevoie de proteine, carbohidrati, amino, vitamine, minerale, glucoza, etc. Poti compara corpul tau cu o masina, cu cat efortul depus este mai mare cu atat el consuma mai multe substante. Suplimentele alimentare nu sunt medicamente, deci nu au efecte secundare. Inainte de a lua suplimente si a spera ca obtii rezultate mai citeste. Afla intai ce tip somatic esti, ce tipuri de arderi ai, cat de rapid te recuperezi dupa antrenament, pune la punct programul de antrenament, vezi cat din necesar ai din alimentatia ta zilnica apoi treci la suplimente. Fiecare organism are nevoi speciale diferite de ale celorlati. Ce este foarte bun pentru mine, pentru tine pot fi doar bani aruncati la wc. Hai sa-ti dau si un exemplu concret simplu :  vitamina C. Un om care merge la sala de 4 ori pe saptamana si duce o viata activa are nevoie de aproximativ 1000mg de vitamina C (+ sau - functie de greutate, efort etc,). Cum o portocala ofera 50mg la 100g de produs fa singur socoteala cate ai nevoie doar pt vitamina C ... Tu ai putea? Eu nu, asa ca folosesc un supliment de vitamine care sa-mi suplimenteze necesarul, la fel cu carbo, amino, proteina,calciu. magneziu, zinc, etc

#17
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013

 ConDemneD, on 19 octombrie 2014 - 13:32, said:

nici unul nu este bun, pentru tine sa intelegi ce sunt ele defapt...nici o proteina/vitamina nu poate fi luata din fructe/carne si bagate in pastile, sunt obtinute pe cale chimica si efectul este diferit asupra organismului, apare impotenta si multe altele. Dar daca toti ia de ce sa nu iei si tu nu? gandire de adolescent batut in cap.
Mananca carne, paste, oua, fasole, lapte etc.
Chimicalele astea iti umfla muschii si atat, ti-am zis au un efect diferit fata de proteina animala sau vegetala, nu iti da forta sau altceva plus ca dupa ce nu mai iei o sa scada masa si o sa arati ca dracu, altii or sa-ti zica ca nu e asa dar asta e adevarul, tu faci ce vrei.
Organismul uman nu poate recunoaste informatia genetica dintr-o chimicala, de aici trage tu concluzia asta daca te duce capu'.
Dumnezeule, de unde ai aparut? Unde ai fost ascuns pana acum? Ce legatura are genetica cu proteina? Poate ne ajuti tu sa intelegem ca eu unu' sunt pierdut :). Acum daca tot vorbesti de amprenta genetica, poate ne explici si noua cum asimileaza si recunoaste corpul uman proteina din surse animale (carne : pui, vita, porc, peste) care sunt recunoscute ca modificate genetic si crescute fortat cu hormoni de crestere ? Suplimentele alimentare "nu umfla muschii" si nici nu da forta. Cred ca ar fi ok sa citesti biologia de clasa 11 sa vezi cum foloseste celula proteina, sa citesti despre metabolism si eventual ceva despre fiziologie. Suplimentul alimentar este una iar steroizii sunt cu totul altceva. Sa le bagi pe amandoua in aceeasi "oala" dovedeste ignoranta crasa si lipsa de informare. Nici procesul de extragere ale lor se pare ca nu le intelegi dar .... Presupun ca vorbind de asimilarea proteinelor cunosti bine ca proteinele ca si aminoacizii sunt substante amfotere si formeaza in solutii apoase amfioni, reactiile chimice care se produc, ca sunt de mai multe feluri, sinteza chimica, etc. De obicei nu intru in polemicii, dar n-am mai intalnit de mult atat de multe informatii eronate intr-un singur post.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate