Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La ce facultate si in ce oras ?

Care sunt jocurile voastre prefer...

problema GENESIS HX66 Headset Dri...

achizitie ssd pata. ce ati folosit?
 Language pack din spaniola in eng...

Pentru cine mai bat clopotele jus...

Conectare PC la TV wireless

Orange Yumo(Huawei G740) vs Nokia...
 CSAT si furnizorii de telefonie m...

Exista boala asta?

Oprire dupa cateva secunde

Serioux SM 072
 Refurbished in China?

Wlan Driver Win 7 Fujitsu Siemens

cumparare reciever

Care-i treaba cu Fifi?

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

Noul VW Passat 2.0 TDI biturbo 240 cp

• Please log in to reply
141 replies to this topic

Evergreen

Evergreen

Proud "United Gashka" member

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 26,920
  • Locație: Area 51

View Postadipelcz, on 30 octombrie 2014 - 10:19, said:

Sistemele alea de asistenta pt trailer mie mi se par foarte utile. Germania e o tara in care pe sosele sunt gramada de "carausi" d-astia. Si nu cara trailere pt camping. Sunt multi care duc dupa ei cai, barci, chiar si avioane, planoare si alte d-astea. De multe ori am vazut masini de lux tragand la astea (SUV-uri premium, A6-uri, E-class-uri, samd). Nu toti care au de remorcat ceva sunt niste flamanzi care n-au bani de hotel. E vorba de stilul de viata, de faptul ca unii au diverse pasiuni si pentru astia sistemele astea sunt foarte bune, mai ales ca vin totusi pe o masina mai ieftina decat alea de lux.

Mersul cu rulota nu e comparabil cu hotelul, insa de cele mai multe ori, aia de-s "rulotisti" apreciaza alte lucruri decat aia care merg la hotel. Sunt multi care au iesit la pensie si au o gramada de timp (si energie multi dintre ei) sa isi ia rulota dupa ei si sa colinde lumea-n lung si-n lat. Multi mai au si 2-3 biciclete agatate de rulota. Prespupun ca se cazeaza in vreun camping cate o luna si fac diverse drumetii cu bicicleta prin imprejurimi. E alta experienta, nu are nicio legatura cu banii si cu hotelurile.

Acu vreo citiva ani am mers la un hotel linga plaja in 2mai. Fix peste drum era campingul si acolo plin de rulote care mai de care. Unii probabil ca le aveau acolo tot sezonul, ca isi amenajasera mici curti, ghivece cu flori si alte decoratiuni de exterior.
Fata de aia cu care eram obisnuit pina in 90 cind mergeam cu tata cu cortul (avind filozofia platim mai putin dar stam mai mult decit cu bilet de la sindicat), astia cred ca invirt mai multi bani ca cei care merg la allinclusive: pai sa stai in rulota, sa ai pe mal o pocnitoare de barca gonflabila (cu motor destul de potent) cu care te duci la iahtul lasat in larg, e chiar tupeu. Pe partea cealalta era o familie care erau cu 2 fete bolnave, in carucioare speciale (cred ca aveau sindrom Down, nu stiu) si l-am urmarit pe acel domn cum intra pe rind cu fetele in apa. Pai cum ar fi fost el privit la fitze de 5 stele cu "handicapatele" facind curse intre plaja si hotel ca in piscina sigur nu cred ca ar fi intrat?!?!?

Blue_Ivy

Blue_Ivy

8-]

• ID membru: 791,085
Am configurat unul de curiozitate, full options ajunge la 62.000 euro. In aceeasi bani iti poti lua un seria 3 3.0D 258CP aproape la fel de dotat cu care sa-l bati la fundulet.

Kroghy

Kroghy

Active Member

• ID membru: 59,992
VW nu te obliga sa cumperi Passat de 60 mii euro ci doar iti ofera posibilitatea, e o mare diferenta.
BMW seria 3 e mic si in interior si la portbagaj. Seria 3 e comparabil cu Jetta, abia seria 5 e comparabila cu Passatul dpvd al spatiului interior.

Edited by Kroghy, 06 November 2014 - 07:38.

ripper

ripper

Guru Member

• ID membru: 985
  • Locație: în gură

View PostBlue_Ivy, on 06 noiembrie 2014 - 00:50, said:

Am configurat unul de curiozitate, full options ajunge la 62.000 euro. In aceeasi bani iti poti lua un seria 3 3.0D 258CP aproape la fel de dotat cu care sa-l bati la fundulet.
Da, ma, iti poti lua multe. Inclusiv 4 Dustere sau un Hummer!

Blue_Ivy

Blue_Ivy

8-]

Eu am facut o comparatie cot la cot. Ca daca vorbim despre ce iti poti lua de 60+k lista e lunga. Ziceam ca principiu cat de scump poate sa ajunga, ala e maximul pe vw.ro.

valitudor

valitudor

Active Member

• ID membru: 7,359
Dar pe 3-arul ala ai avut curiozitatea sa-l dotezi full si sa vezi la cat ajungi? Dupa care sa-l compari cu, spre exemplu, un Phaeton?

Ok, am inteles cu totii ca nu-ti place, dar nu crezi ca ar fi timpul s-o lasi balta? Nu de alta, dar nu esti prea inspirat in a-i baga de vina. Nici macar nu stii ce sa spui in afara de niste aiureli...

Blue_Ivy

Blue_Ivy

8-]

Tu esti genul carcotas care se ocupa cu ograda altora? L-am dotat similar cat am putut, nu pot fi configurate identic pt ca nu sunt acelasi optiuni. Si unde am zis eu ca nu`mi place? Ideea unui forum e de a schimba pareri, de a discuta. Commentul tau e provocator si culmea e ca moderatorul iti da like. Dar asta e softpedia, cu moderatori alesi pe genunchi. Sanatate.

Edited by Blue_Ivy, 06 November 2014 - 12:49.

ionut_ionut

ionut_ionut

Senior Member

• ID membru: 254,780

View PostBlue_Ivy, on 06 noiembrie 2014 - 00:50, said:

Nu are nicio legatura,orice masina dotata cu absolut tot ce se poate costa mai mult decat o masina dintr-o clasa superioara dotata bine.

Daca o luam asa de ce sa dai 62k euro pe un 330xd mai dotata cand poti lua cu pana in 70k euro un x5 3.0d destul de dotat ?

ionut_ionut

ionut_ionut

Senior Member

• ID membru: 254,780
Greseala.

Edited by ionut_ionut, 06 November 2014 - 17:11.

Kroghy

Kroghy

Active Member

• ID membru: 59,992

daca tot v-ati apucat de comparat mere cu pere, Passat cu Seria 3 si cu GLK atunci hai ca vin si eu cu o alta varianta
eu de 60 de mii de euro mi-as cumpara uite asa ceva:
Posted Image

test_driver

test_driver

Active Member

• ID membru: 63,779
  • Locație: Constanta-Eforie Sud
Daca ar fi doar atat mi-as lua doua, dar nu cred ca-ti ajunge.

fgk

fgk

Junior

• Grup: Members
  • ID membru: 118,132
seria 3 actuala nu e deloc mica a devenit mare.s-ar putea sa fie mai scump decat viitorul bmw m2.

edi10000

edi10000

Member

• Grup: Members
  • ID membru: 367,604
  • Locație: Prahova
Se pare ca vor lansa si 2.0 TDI de 270 CP: http://www.automarke...isia-58745.html

valitudor

valitudor

Active Member

Farurile astea LED sunt incredibile. Sincer, mi-as dori asa ceva...

Noul sistem de parcare. park assist 3.0

test_driver

test_driver

Active Member

• ID membru: 63,779
  • Locație: Constanta-Eforie Sud
Si eu sunt fascinat de farurile astea, sunt si la alte marci auto cred, sau cel putin asa se lauda unii, acum e prima oara cand le vad in actiune, totusi, ma intreb cat de fiabile sunt. E drept ca eu acum am cu functie cornering, si de aproape 6 ani, nici o problema, cand le-am cumparat ma gandeam la probleme, totusi, astea sunt mult mai complexe.

valitudor

valitudor

Active Member

Masinile premium (cel putin cele germane) sigur au astfel de faruri, dar si eu le vad pentru prima data in actiune. Imi par foarte eficiente si cred ca acest tip de faruri reprezinta cel mai mare salt in evolutia farurilor pana in prezent. Da, xenon-ul este puternic, dar si halogenul intr-un far cu geometrie corecta era apropiat, insa modul cum pot distribui astea lumina este impresionat. La inceput n-am prea inteles moda asta cu LED-urile in dauna xenonului, dar acum imi este foarte clar

Cu fiabilitatea s-ar putea sa fie probleme, cel putin la inceput. Ma gandesc ca motorasele alea mai obosesc si ele. Eu sper ca piesele susceptibile de defectare sa aiba cod de fabricatie, sa poata fi schimbate individual, altfel... Dar oricum ar fi, imi place directia in care se merge.

Reclamă

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users