Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Vreau sa schimb windows si nu pot

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
AdrianUrsaciuc

AdrianUrsaciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 02.04.2014
Vreu sa imi schimb windows-ul si nu pot.
Am de la laptop windows 8 si m-am saturat de el da prea multe erori si mi-am facut un stick cu windows 7.Prima data am incercat sa il instalez din pc settings m-am dus la general si am dat advance startup si nu a mers dupa am intrat in bios(F2) si am incercat toate optiunile de acolo si nu a mers nici una.
Ce sa fac sa mearga?

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Tu intelegi ceva din ce-ai scris?

#3
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Sigur stick-ul facut este bootabil?

De ce ai vrea sa schimbi un windows cu licenta cu unul piratat? Daca ai update-urile de la windows facute, driverele actualizate la zi, antivirus, chiar nu vad cum ar putea sa te umple de erori...

Edited by oauzor, 13 October 2014 - 15:31.


#4
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
E cam greu sa schimbi de sus in jos, (de la 8 la 7, de la 7 la xp) fara formatarea partitiei C.

#5
AdrianUrsaciuc

AdrianUrsaciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 02.04.2014

View Postrumegus, on 13 octombrie 2014 - 15:25, said:

Tu intelegi ceva din ce-ai scris?
Da am inteles

View Postoauzor, on 13 octombrie 2014 - 15:31, said:

Sigur stick-ul facut este bootabil?

De ce ai vrea sa schimbi un windows cu licenta cu unul piratat? Daca ai update-urile de la windows facute, driverele actualizate la zi, antivirus, chiar nu vad cum ar putea sa te umple de erori...
De exemplu zilele astea am facut update si s-a blocat pe la 16% dupa mi-a zis ca nu stiu ce eroare si s-a dat incapoi update :(

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
Respira adanc, pune-ti ordine in idei, gandeste-te la ceva frumos si pe urma revii si spui despre ce este vb.

#7
AdrianUrsaciuc

AdrianUrsaciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 02.04.2014
http://postimg.org/image/x6ixugej7/

http://postimg.org/image/h7tqe56od/

ce programe as putea sa dezinstalez?
cea mai mare parte sunt de la windows si nu stiu daca pot sau nu sa le dezinstalez.

#8
fighterkyokushin

fighterkyokushin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 13.02.2013
catinel man :) Pas cu pas. Ca sa schimbi un windows cu alt windows trebuie sa bootezi de pe noul sistem de operare (stick bootabil, disc de instalare, etc), apoi urmezi pasii (dai clickuri la mesajele care apar), formatezi partitia cu windows 8 cand ajungi acolo, apoi instalezi windows 7. Salveaza ce ai de salvat inainte de asta pe un hdd extern si descarca si driverii pentru windows 7, ca daca-l instalezi si ramai fara retea e mai greu.

#9
sirtius

sirtius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 30.11.2008
Stick-ul este sigur bootabil ? Ai schimbat ordinea de boot in bios astfel incat sa bootexe de pe stick? Ce laptop este ?

#10
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Windowsmanagerprotect e virus. La cate programe ai instalate pe acolo mi-e greu sa cred ca e singurul.

Deci nu windows 8 e de vina ca primesti erori, ci tu ca instalezi toate porcariile.

Baga pe stick versiunea de windows pt care ai licenta, formateaza toate partitiile si dai un clean install. Si le Windows 7 patesti la fel daca bagi toate porcariile.

Edited by oauzor, 13 October 2014 - 15:59.


#11
nelu_242000

nelu_242000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 08.04.2008
Fa update de la Windows 8 la Windows 8.1!

#12
AdrianUrsaciuc

AdrianUrsaciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 02.04.2014

View Postoauzor, on 13 octombrie 2014 - 15:57, said:

Windowsmanagerprotect e virus. La cate programe ai instalate pe acolo mi-e greu sa cred ca e singurul.

Deci nu windows 8 e de vina ca primesti erori, ci tu ca instalezi toate porcariile.

Baga pe stick versiunea de windows pt care ai licenta, formateaza toate partitiile si dai un clean install. Si le Windows 7 patesti la fel daca bagi toate porcariile.
si altceva ce mai pot dezinstala?

#13
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 04.10.2014

View Postmyshyk, on 13 octombrie 2014 - 15:33, said:

E cam greu sa schimbi de sus in jos, (de la 8 la 7, de la 7 la xp) fara formatarea partitiei C.

vezi ca win 8 foloseste un alt sistem de alocare a fisierelor; parca este nevoie de o noua formatare.

#14
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Si istartsurf e virus. Astea degeaba le dezinstalezi, ca deja ti-au afectat sistemul. Eu n-am reusit sa scap de istartsurf, decat dupa ce am bagat windowsul din nou.

#15
AdrianUrsaciuc

AdrianUrsaciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 02.04.2014

View Postoauzor, on 13 octombrie 2014 - 16:03, said:

Si istartsurf e virus. Astea degeaba le dezinstalezi, ca deja ti-au afectat sistemul. Eu n-am reusit sa scap de istartsurf, decat dupa ce am bagat windowsul din nou.
da ala ce e ca nu il pot dezinstala?da bitdefender ce plm face ? stai ca il pun acum la o scanare.

#16
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Degeaba, nu il vede. Si eu am dat scanari si devirusari cu BitDefender, fix aceeasi versiune ca a ta si degeaba. Cauta mai degraba un Removal Tool, dar eu zic ca o sa te chinui degeaba.

#17
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Daca ai windows 8 venit odata cu laptopul, ai partitie de recovery si ai optiune de reinstalare windows. Ia si reinstaleaza windows 8, apoi fa update la 8.1 si vei scapa de toate bugurile. Pentru a instala windowsul in cazul tau, sper ca stii engleza:

1.Swipe in from the right edge of the screen, tap Settings, and then tap Change PC settings.
(If you're using a mouse, point to the upper-right corner of the screen, move the mouse pointer down, click Settings, and then click Change PC settings.)
2.Tap or click Update and recovery, and then tap or click Recovery.
3.Under Remove everything and reinstall Windows, tap or click Get started.
4.Follow the instructions on the screen.

#18
AdrianUrsaciuc

AdrianUrsaciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 02.04.2014
asus vibe,asus dvd, asus web storege am nevoie?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate