Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Facebook - Nelamurire "Boost Post"

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Va salut,
In viitorul apropiat doresc sa investesc o suma de bani (nu foarte mare, 200RON) pentru a promova o postare ce urmeaza sa o public pe una din paginile de Facebook pe care le detin.
Nu am mai facut lucrul acesta pana acum si am o nelamurire. Dupa ce setez ce persoane vor vedea acea postare, urmeaza sa introduc bugetul maxim pe care doresc sa il cheltuiesc.
La bugetul maxim am introdus suma de 200RON iar durata campaniei va fi de 3 zile. Intrebarea mea: 200RON se vor cheltui/zi timp de 3 zile, adica cost total 600RON sau 200RON vor fi cheltuiti pe toata durata campaniei? Am cautat prin support-ul Facebook dar nu gasesc nimic. Unele persoane am observat ca au optiunea "Daily Budget" dar mie imi apare doar "Maximum Budget".
Exista vreo perioada pana se aproba promovarea? Nu vreau sa ma trezesc ca dau "Boost Post" azi, de exemplu si se aproba doar peste 3 zile, ca nu am rezolvat nimic.
Astept un raspuns, multumesc!

#2
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
200 de ron vor fi cheltuiti pe durata campaniei, in cele 3 zile. Din cate stiu promovarea se poate publica destul de repede.

#3
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Multumesc. Deci sa inteleg ca promovarea incepe in cateva minute, poate ore?

#4
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Cateva ore mai degraba, cred. In orice caz nu mult timp. Stiu cand am promovat o pagina acum un an, ca nu a durat mult.

Cu multa placere.

#5
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
din momentul in care iti este aprobata, urmaresti in timp real (aproximativ) cati bani au fost cheltuiti. Daca e ceva ce nu-ti convine, poti pune pauza sau sa inchizi campania. Oricum, Facebook fura la greu. Din aia 200 lei, daca vei primi rezultate de 50 lei e bine...

#6
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014
nu se fura; am testat si eu; dar daca nu faci setarile bine, vin poate oameni din barazilia, si acei potentiali clieti nu te intereseaza.

#7
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Pai selectez clar la Country: Romania. Nu cred ca pot vedea postarea persoane din alta tara.

#8
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View Postbanculescu, on 11 octombrie 2014 - 21:35, said:

nu se fura; am testat si eu; dar daca nu faci setarile bine, vin poate oameni din barazilia, si acei potentiali clieti nu te intereseaza.

cum ai testat? la mine se vede clar diferenta in Analytics, asta ca sa nu intru in alte moduri de verificare mai detaliate, cum au facut astia.

Setarie sunt ok. Si oricum n-ar relevanta in discutia despre click-uri daca vin oameni din Brazilia sau din Romania. Eu sustin ca Facebook raporteaza un anumit numar de click-uri, care nu e real. Nu ma refer la conversie (=vanzarile in urma acelor click-uri). Acolo ar conta daca aduc oameni din Brazilia sau Romania. Dar asta oricum nu mai e treaba Facebook-ului, ci a mea.

Edited by Michidoo, 21 October 2014 - 16:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate