Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Poiana lui Iocan

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Salut, stie cineva de ce nu pot raspunde la subiectele de pe topicul "Poiana lui Iocan"? Imi apar toate ca "locked".

Multumesc.

#2
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003
Trebuie inainte sa-ti faci ucenicia pe restul forumului ptr. a aduna 50 de posturi.
Apoi poti posta si in Poiana.
Te asteptam cu totii! Posted Image

http://forum.softped...-posts-to-post/

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
...să vedem cine ai fost ;)

#4
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
am inteles, multumesc pentru raspunsuri

#5
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
De ieri a aparut o problema la accesarea topicului din >Poiana< "E oficial, PDL nu mai exista" antivirusul Avast a detectat:  Infection blocked  si asta: hxxp://blackz.ro/pic/smilies/lool.gif.pagespeed.ce.krWVpXPSXd.gif  plus asta: Infection URL:Mal  iar mesajul final este: Relax, your Avast just saved you from a virus.  Am trimis mesaj lui radumiki in PM despre aceasta problema cu topicul dar cred ca numai admin poate rezolva.
Posted Image Este cumva o problema de securitate a serverelor Softpedia???Posted Image

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
Mda, problema cu o imagine incarcata de pe un site extern, care e marcat ca fiind infectat.

Cred ca a editat altcineva, pt ca eu nu mai gasesc acel URL

Multumim!

#7
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View PostAdm, on 25 octombrie 2014 - 08:08, said:

Mda, problema cu o imagine incarcata de pe un site extern, care e marcat ca fiind infectat.

Cred ca a editat altcineva, pt ca eu nu mai gasesc acel URL

Multumim!

Posted Image Cu multa placere si stima, pentru munca pe care o faceti!Posted Image

#8
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Deoarece pe aria "Poiana lui Iocan" fostul user "fanariotul" a reusit sa-si faca foarte multe clone active, propun sa ridicati pragul pentru a putea posta la minim 100. Aceasta masura va descuraja ca un user fanatic, sa-si faca multe clone pentru a dirija discutiile intr-o anumita directie in "Poiana lui Iocan".
Astept parerea echipei de moderatori, supermoderatori si admin. Multumesc frumos.Posted Image

Edited by xmanyacs77, 14 November 2014 - 18:15.


#9
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003
Nu sunt de acord, 50 de posturi este suficient ptr. a opri tendinta unui user suspendat sa intre imediat cu o clona fentand suspendul.
Mie-mi place sa vad in Poiana si useri noi, cu idei proaspete, cu stiluri diferite care-si aduc aportul la dezvoltarea ariei. Nu o sa pedepsim o multime de oameni ptr. un ciudat care si-a facut de-a lungul timpului zeci de clone, unele dintre ele avand peste 100 de posturi. Oricum orice post scris de el cu o clona este sters si clona banata instantaneu iar daca mai amana mult timp pana sa inceapa activitatea de la zero asa cum e normal dupa ce a atins cele 10 puncte pe contul principal si spameaza forumul in continuare e posibil sa nu-i mai
acordam acest privilegiu si sa-i interzicem accesul pe timp nelimitat pe SP.

Edited by radumiki, 14 November 2014 - 18:39.


#10
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Ca să vedeți imparțialitate pe forum sau cum un subiect poate fi închis fără nici o explicație, iar dacă întrebi de ce se îmtâmplă asta, primești ca răspuns

View Postcrisstonne, on 14 noiembrie 2014 - 22:13, said:


Lasă că înţelege cine trebuie.



#11
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003

View Postbenis, on 14 noiembrie 2014 - 22:47, said:

Ca să vedeți imparțialitate pe forum sau cum un subiect poate fi închis fără nici o explicație, iar dacă întrebi de ce se îmtâmplă asta, primești ca răspuns

S-a redeschis topicul tau. Nu caut scuze ptr. colegul cristonne insa saptamana asta cel putin a fost o adevarata nebunie in Poiana, topicuri noi, raporturi, PM-uri, clone, etc incat uneori e posibil sa ne pripim.
Spor la discutii si nu uita: noi moderatorii te ajutam insa ajuta-ne si tu pe noi ptr. ca topicul sa fie curat ptr. a rezista cat mai mult pe forum.

Edited by radumiki, 14 November 2014 - 23:35.


#12
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Ultima perioada, perioada alegerilor a avut pentru "Poiana", pentru utilizatori, dar si pentru moderatori,
o perioada  de maxima incordare si munca, zeci de mii de postari, sute de rapoarte, certuri, jigniri, troll  si ce nu.
Aceasta imensa cantitate de informatie, de propaganda electorala, de comentarii, de certuri  a cazut pe umerii moderatorilor, care si-au facut exemplar datoria, pastrand acuratetea ariei
Am vazut logati la ore tarzii din noapte, 2-3 moderatori de pe Poiana.
Imi permit sa le multumesc aici,  pentru imensul efort depus

========

Daca cineva crede altceva despre aceste multumiri, il anunt ca am fost suspendata si penalizata,  pe drept si cu ingaduinta

Edited by vio69a, 17 November 2014 - 21:25.


#13
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Adevarul ca moderarea in Poiana, mai ales in perioada alegerilor, este la fel de solicitanta ca un job. :)

#14
Smooth_gl

Smooth_gl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.09.2006
Poate ar trebui modificata regula astfel "minim 50 de posturi sau minim 1 an de cand esti inregistrat". Practic am cont din 2006 dar  trebuie sa ma apuc sa mai bag inca 35 de posturi ca sa pot utiliza aria, lucru pe care il face si un utilizator cu clona.

LE: AMR 34...

Edited by Smooth_gl, 19 November 2014 - 14:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate